Autor Wątek: Battle Angel Alita  (Przeczytany 20742 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nori

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 12:14:39 »
KubciO, dziękuję bardzo!
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Szekak

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 16:31:55 »
To nowe wydanie Ality w twardej oprawie jest fantastyczne, wspaniala inicjatywa JPF, wiecej klasyki w powiekszonym formacie i na twardo.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline LordDisneyland

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 19:32:48 »
Rany, nie spodziewałem się, że aż tyle tego jest... Ciekawe, ile to w metrach bieżących na półce ;)
,, - Eeeeech.''

Offline KubciO

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 19:45:24 »
wiecej klasyki w powiekszonym formacie i na twardo.
Jestem za. Żałuję tylko, że nie dorwałem Blame! w HC. Akurat rozpocząłem swoją przygodę z mangą, jak już wyszły dwa tomy i postanowiłem, że idę w SC. Mogłem brać od 3. tomu HC, a potem dwa pierwsze odkupić. Teraz zostaje jedynie kiedyś wymienić SC na HC. :P

Offline Szekak

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 19:53:14 »
Nie mogę się doczekać Tomu 6 w drugiej serii, ależ te 848 stron będzie przepięknie wyglądało na półce. ;D ;D ;D
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline nori

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 07:20:01 »
Ma ktoś możliwość wrzucenia fotek porównujących pierwsze i drugie wydanie Ality? tak zachwalacie, że nabrałem ochoty na podmiankę, tym bardziej, że kontynuacje i tak będę kupował, więc fajnie, jakby było wszystko w jednym formacie. Tylko to miejsce na półce... HC robi dużą różnicę w tym przypadku? Ilość stron już słuszna...
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Murazor

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 07:24:41 »
Nie moja fotka



Co do grubosci, to jakies pol cm. Moze centrymetr na tomie pomiedzy twardym, a miekkim Blame widzialem. Tutaj podobnie.

Od razu dopytam. Jak z miekkim Blame po czasie? Ma ktos i moze napisac, czy sie nie odkleja albo nie odksztalca? Bo wydawalo sie dosc elastyczne jak widzialem w ksiegarni

Offline Szekak

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 08:01:11 »
To porównanie też robi wrażenie. Ciekawe jak z grubością obu tomów, teoretycznie powinna być podobna, skoro ilość stron taka sama. Nawet projekt okładki powiększonego formatu jest super w porównaniu do pierwowzoru i nie atakuje tysiącem pierdół jak to w mangach bywa.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline R~Q

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 09:40:33 »
Manga jest lepsza czy gorsza? Słyszałem, że to solidny cyberpunk akcyjniak. Pytanie tylko czy wydanie w tym olbrzymim formacie i za tę cenę to nie przesada?

Moderatorze jeśli offtop to wydziel do mango-tematu o Alicie. :)

Offline Szekak

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 10:15:13 »
Ja z lekturą czekam na całość, ale słyszałem, że to absolutna klasyka i must have, top 3 SF obok Akiry i Ghost in the Shell. Solidny cyberpunkt akcyjniak bardziej mi pasuje do wydanego wcześniej podobnie jak teraz Alita, Blame.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline amsterdream

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 11:09:27 »
Ja z lekturą czekam na całość, ale słyszałem, że to absolutna klasyka i must have, top 3 SF obok Akiry i Ghost in the Shell.

Bez przesady. Alita to tylko akcyjniak w realiach cyberpunku, od 3 tomu to praktycznie jedna wielka nawalanka gdzie główna bohaterka niczym w jakimś klasycznym sohounenie trafia na coraz silniejszych przeciwników i musi ich pokonać. Dopiero pod sam koniec pojawia się trochę jakichś głębszych egzystencjalnych przemyśleń. Zaznaczam jednak, że czytałem tylko pierwszą serię i nie wiem jak fabuła rozwija się w Last Order i Mars Chronicle.

Sądzę też, że wydanie w takiej hiper ekskluzywnej formie akurat tej mangi to gruba przesada bo tomów bardzo dużo a czym dalej tym coraz bardziej zaczyna autorowi upraszczać się kreska.
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Luty 2019, 11:23:28 wysłana przez amsterdream »

Offline Szekak

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 11:39:45 »
Opierałem się na reckach z neta z którymi miałem styczność. A o Blame co byś powiedział?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline asx76

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 11:44:39 »
Ja z lekturą czekam na całość, ale słyszałem, że to absolutna klasyka i must have, top 3 SF obok Akiry i Ghost in the Shell.

"Eden"... H. Endo i wszystko jasne! :)

Offline amsterdream

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #28 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 17:24:00 »
A o Blame co byś powiedział?

Nie da się ukryć, że Blame to też przede wszystkim komiks akcji w realiach cyberpunku jednak osobiście stawiam go wyżej niż Alite bo ma ciekawszy świat i drugie dno nie jest tam tak oczywiste. Do tego rysunki są mega szczegółowe i zdecydowane zasługują na powiększony format.

Offline nori

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #29 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 18:03:22 »
Murazor, dzięki za fotkę, różnica jest znaczna. łamię się nad odświeżeniem tej serii w nowej wersji, ale z drugiej strony, fakt, to głównie napierniczanka, czy koniecznie potrzeba to w większym formacie?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.