Autor Wątek: Akira  (Przeczytany 18722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kandor

Odp: Akira
« Odpowiedź #30 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 13:09:55 »
ale kolega nerwowy... :)
https://www.gildia.pl/manga/483905-akira-edycja-specjalna-tom-03
xanar, następny tom wcześniej niż za rok.. :)
Dzięki za link. nie wiedziałem, że na Gildii jest, a na Mangagarden nie ma, to mi się agresor włączył  ;D

c08mk

  • Gość
Odp: Akira
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 14:10:45 »
Orientuje się ktoś o co chodzi z tymi częściami 7, 8, 9? Edycja specjalna ma 6 i jest oznaczona jako "zakończona". Te 7, 8, 9 to jakaś kontynuacja?

Offline nori

Odp: Akira
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 14:13:28 »
Akira pierwotnie wyszła u nas w latach 1999-2003 w sumie w 19 tomach. Teraz wydawana jest nowa edycja, w grubszych zbiorkach, w sumie będzie ich 6.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline agent_smith

Odp: Akira
« Odpowiedź #33 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 22:50:48 »
Szybkie porównanie starego wydania z nowym i znowu pełno wyblakłych stron. Wiem, że inny papier i tak dalej ale jednak jest to trochę rozczarowujące. To są te wygórowane wytyczne które narzucił Otomo? ;)


Offline pokia

Odp: Akira
« Odpowiedź #34 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 23:56:16 »
Na tych zdjęciach widać, że to wydanie nie jest jakoś szczególnie powiększone. Na moje oko że 3 procent, nie więcej, albo i wcale.

Offline agent_smith

Odp: Akira
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 00:10:41 »
Na tych zdjęciach widać, że to wydanie nie jest jakoś szczególnie powiększone. Na moje oko że 3 procent, nie więcej, albo i wcale.

O wcale nie jest powiększone. Nowe wydanie jest wydrukowane na minimalnie większych arkuszach. Ale same rysunki maję te same wymiary.

Offline amsterdream

Odp: Akira
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 00:29:03 »
Szybkie porównanie starego wydania z nowym i znowu pełno wyblakłych stron. Wiem, że inny papier i tak dalej ale jednak jest to trochę rozczarowujące. To są te wygórowane wytyczne które narzucił Otomo? ;)



U mnie też pełno wyblakłych stron. Zresztą to samo było w poprzednim tomie. Jeżeli to są te wyśrubowane normy Japończyków wymagające rocznych akceptacji to nawet nie wiem jak to skomentować. I nie, to nie jest wina papieru, ewidentnie drukarnia dała dupy.

Offline skil

Odp: Akira
« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 01:02:10 »
Gdyby faktycznie chodziło o jakąś nieprzeciętnie wysoką jakość edytorską to już sam napis "wydanie specjalne" na grzbiecie by dyskwalifikował to wydanie.
A poza tym uważam, że Rosja powinna być zniszczona.

brvk

  • Gość
Odp: Akira
« Odpowiedź #38 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 13:35:45 »
Mam stare wydanie. Wziąłem w księgarni do ręki to nowe (1 i 2 tom) i nie poczułem żadnego oczarowania. Ani to nie wydawało się większe (na powyższych zdjęciach widać, skąd to wrażenie), ani jakoś ekskluzywnie wydane. Największa różnica, skłaniająca do ewentualnego ponownego zakupu, to wydanie po japońsku, od prawej do lewej. Choć muszę przyznać, że kupując serię kiedyś, nawet nie zauważyłem, że wszyscy są leworęczni. Irytowało tylko "kuźwa" rzucane na prawo i lewo. W nowej edycji klną już normalnie.

sum41

  • Gość
Odp: Akira
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 13:54:45 »
Kurde a juz mialem kupowac...

Bender

  • Gość
Odp: Akira
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 14:00:11 »
Kurde a juz mialem kupowac...

Nadal powinieneś.

sum41

  • Gość
Odp: Akira
« Odpowiedź #41 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 14:01:39 »
Tylko ta wyblakla czern mnie zniechecila, moze upoluje etare wydania?

Offline Lyricstof

Odp: Akira
« Odpowiedź #42 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 15:19:28 »
Co ciekawe spokojnie można uzupełnić. Wszystkie dostępne. To chyba dodruk był.  8)

https://inuki.pl/index.php?controller=search&s=akira

Czerń  ::)
Na zdjęciach robi różnicę, ale tłumaczenie dla mnie na plus nowej wersji.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

sum41

  • Gość
Odp: Akira
« Odpowiedź #43 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 16:07:15 »
Co ciekawe spokojnie można uzupełnić. Wszystkie dostępne. To chyba dodruk był.  8)

https://inuki.pl/index.php?controller=search&s=akira

Czerń  ::)
Na zdjęciach robi różnicę, ale tłumaczenie dla mnie na plus nowej wersji.

Dzieki i cenowo wyjdzie taniej :)

Offline amsterdream

Odp: Akira
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 18:53:22 »
Tylko weź pod uwagę że to są początki wydawania mang w Polsce. Edytorsko stare wydanie to jest totalna kaszana. Wieczorem wrzucę kilka porównań.