Autor Wątek: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku  (Przeczytany 8290 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 19:51:26 »
Lepsze to niż Monster?

Offline Murazor

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 06 Sierpień 2020, 21:52:43 »
Lepsze. Wg mnie ciekawszy watek glowny, plus bardziej sympatyczni bohaterowie. I chyba mniej takiej osobistej dramy, albo inaczej przedstawiona i lepiej ja odebralem. Jest tez dluzsze, co moze nuzyc, ale ja uwielbiam styl Urosawy, wiec sie cieszylem.

Offline R~Q

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 08:13:59 »
Lepsze. Wg mnie ciekawszy watek glowny, plus bardziej sympatyczni bohaterowie. I chyba mniej takiej osobistej dramy, albo inaczej przedstawiona i lepiej ja odebralem. Jest tez dluzsze, co moze nuzyc, ale ja uwielbiam styl Urosawy, wiec sie cieszylem.
Czy nie jest tak, że czytając któryś z kolei tom nie pamięta się już ważnych rzeczy z poprzednich tomów? W Monsterze tak było.

Offline Murazor

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 10:15:06 »
Hmm, czytałem raczej w niewielkich odstępach, ale wydaję mi się, że historia nie jest tak skomplikowana i zawiła jak w Monsterze. Ma masę wątków i tych charakterystycznych dla Urasawy twistów, ale chyba bohaterowie byli dla mnie bardziej rozpoznawalni i łatwo było spamiętać co kogo dotyczy.

Myślę, że czytanie w większych odstępach może powodować pewne problemy, to jednak 12 tomów po kilkaset stron.

ramirez82

  • Gość
Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 10:22:45 »
Czy nie jest tak, że czytając któryś z kolei tom nie pamięta się już ważnych rzeczy z poprzednich tomów?

Ja mam tak w przypadku większości serii :(

Offline R~Q

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 11:41:38 »
No ja Monstera czytałem przez ok. 1,5 roku, to i tak krótko w porównaniu z tym, jak komiks się ukazywał i miałem problem z przypomnieniem sobie o co chodzi z tymi wszystkimi postaciami.

Czytałem gdzieś, że w zagranicznych wydaniach Monstera dołączali data sheety z postaciami


Offline roble

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #22 dnia: So, 30 Październik 2021, 13:38:02 »

za miesiąc 24.11. wg gildii



Offline gashu

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 27 Marzec 2022, 14:10:29 »
Jestem po lekturze pierwszego tomu "Chłopaków". Nie powiem, historia jest nawet całkiem intrygująca. Troszkę obawiam się jednak długości tejże opowieści, która (jeżeli mnie pamięć nie myli) ma się zamknąć w polskim wydaniu w 12 tomach. Obiecałem sobie jakiś czas temu nie wchodzić w tego typu tasiemce i w związku z powyższym mam pytanie do znawców tematu.

Czy omawiana seria jest warta poświęcenia czasu? Czy wspomniana liczba tomów ma faktycznie sens i trzyma poziom, czy jednak pojawiają się tam tzw. "zapychacze". W końcu, czy rozwiązanie tajemnicy zaprezentowanej przez autora w pierwszym tomie, nie okaże się takim typowym "meh"?

Offline Arthaniel

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #24 dnia: Nd, 27 Marzec 2022, 15:47:40 »
Z perspektywy osoby, która czytała całość po angielsku: ogólnie jest dużo waty, ale trzyma to poziom i fajnie pogłębia świat powstały dookoła Przyjaciela. O ile podobne zapychacze w Monsterze Urasawy były dla mnie nie do zniesienia, tak tutaj wszystko jakoś tam się zazębia. No ale uprzedzam: sporo jest w tej historii naiwności, ale taka jest konwencja i jeśli zawiesisz niewiarę całość staje się super przeżyciem.

Offline gashu

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 15 Lipiec 2022, 07:35:55 »
Czy ktoś coś wie na temat daty wydania kolejnego tomu?

Offline Kvothe

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 15 Lipiec 2022, 09:37:49 »
Czekają na łaskę (akceptacje) wielkiego Urasawy. Pewnie w tym roku coś wyjdzie.

Offline roble

Odp: 20th Century Boys - Chłopaki z dwudziestego wieku
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 19 Wrzesień 2022, 23:11:44 »
Czy ktoś coś wie na temat daty wydania kolejnego tomu?

wg gildi 30.09, prawie rok czekania..