Autor Wątek: Zemsta Hrabiego Skarbka - Yves Sente, Grzegorz Rosiński  (Przeczytany 6710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Zemsta Hrabiego Skarbka - Yves Sente, Grzegorz Rosiński
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 10:08:18 »
Dobrze się to czytało, ale momentami ta historia była zbyt naiwna i naciągana. Za dużo zbiegów okoliczności. Ale zostawię sobie w kolekcji ten komiks bo rysunki miażdżą. Zdecydowanie najlepsze prace Rosińskiego jakie widziałem. Aż szkoda, że wstydził się narysować te sceny erotyczne. Dobrze, że chociaż szkice wrzucono.

Offline freshmaker

Odp: Zemsta Hrabiego Skarbka - Yves Sente, Grzegorz Rosiński
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 10:56:38 »
czytając cały czas miałem z tyłu głowy że van hamme zrobilby to lepiej

Offline amsterdream

Odp: Zemsta Hrabiego Skarbka - Yves Sente, Grzegorz Rosiński
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 28 Wrzesień 2020, 13:44:36 »
To fakt, podejrzewam, że u van hamme wszystko by się bardziej kupy trzymało.

BTW. Itachi wyłapał bana?

c08mk

  • Gość
Odp: Zemsta Hrabiego Skarbka - Yves Sente, Grzegorz Rosiński
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 15:24:55 »
Dla odmiany po burzy w poprzednim wątku tutaj jestem tytułem zachwycony. Fabularnie komiks ma kilka zwrotów akcji, co sprawia, że nie jest nużący i z chęcią się obraca stronę, żeby zobaczyć co dalej. Do tego dochodzi oprawa graficzna, która jest niesamowita. Momentami miałem wręcz wrażenie, że komiks składa się z małych dzieł sztuki. Jeżeli chodzi o "odważniejsze" sceny to na początku pozostało pytanie czemu Rosiński się nie zdecydował na ich realizację jednak po przeczytaniu paru innych komiksów rozumiem, że nie chciał on przekroczyć pewnej linii w swoim dorobku. Zemsta Hrabiego Skarbka na pewno zostanie u mnie na półce i z chęcią będę ten komiks polecał.

Offline freshmaker

Odp: Zemsta Hrabiego Skarbka - Yves Sente, Grzegorz Rosiński
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 15:28:56 »
pozostaje na stanowisku ze van hamme zrobiłby to lepiej

Offline Leyek

Odp: Zemsta Hrabiego Skarbka - Yves Sente, Grzegorz Rosiński
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 22:08:11 »
Natomiast ze słów Pana T.K. wynikało, iż nowe wydanie będzie wzbogacone o erotyczne elementy :) Ale chyba tylko szkice, niestety :(

A ja się od miesiąca zastanawiałem co to za bazgroły co którąś stronę :) Czytałem wcześniejsze wydanie i tego nie kojarzyłem właśnie. Kupiłem nową wersję na prezent na święta i tylko przekartkowałem, a te wstawki bardzo mnie zaskoczyły. Mogli sobie odpuścić, bo prezentuje się to bardzo średnio. Super rysunki a potem bach parę krech i 90% białej strony.

Offline freshmaker

Odp: Zemsta Hrabiego Skarbka - Yves Sente, Grzegorz Rosiński
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 22:29:18 »
przeczytaj wstęp sentego, tłumaczy o co chodzi i wtedy te wstawki nabierają sensu.

Offline Grzesko

Odp: Zemsta Hrabiego Skarbka - Yves Sente, Grzegorz Rosiński
« Odpowiedź #22 dnia: So, 31 Lipiec 2021, 10:06:24 »
Po przeczytaniu wstepu mozna stwierdzic, ze Rosinski mogl jednak namalowac sceny erotyczne, ktore tak jak caly komiks wyszly przepieknie i wstydzil sie je pokazac (moze przekonania religijne, lub wlasne zasady?). Natomiast po namowach wydawcy zdecydowal sie wstawic same szkice.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Zemsta Hrabiego Skarbka - Yves Sente, Grzegorz Rosiński
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 08 Wrzesień 2021, 19:37:51 »
W pewnym momencie po przeczytaniu całości można złapać się za głowę i samemu zacząć się zastanawiać co tak naprawdę się wydarzyło i ustalać przebieg wydarzeń. Zwrotów akcji jest na tyle, że wydaje się że Sente trochę przekombinował. Album można uznać za jeden z najlepszych komiksów przygodowo-historycznych i stawić na półce obok Towarzyszy Zmierzchu lub Indiańskiego Lata. Z tym drugim łączy go upodobanie do erotyki. Ilustracje są jednymi z najładniejszych i chyba tylko "Cromwell Stone" Andreasa go przewyższa pod tym względem. I w jednym i w drugim niektóre sceny można walnąć na ścianę i traktować jak normalny obraz do salonu. Trzeba jednak powiedzieć, że to jednak tylko przygodówka i jej celem jest wciąż danie czytelnikowi dobrej rozrywki a nie Szekspir. W tej historii Rosiński jest tu ważniejszy od Sente i bardziej podziwia się kadry niż głębię fabuły.

Offline misiokles

Odp: Zemsta Hrabiego Skarbka - Yves Sente, Grzegorz Rosiński
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 08 Wrzesień 2021, 19:44:43 »
Jeśli jednak skupisz się na głębi fabuły, to okaże się że Sente nic tu nie przekombinował i elementów układanki jest tyle ile ma być!

Offline freshmaker

Odp: Zemsta Hrabiego Skarbka - Yves Sente, Grzegorz Rosiński
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 08 Wrzesień 2021, 22:30:46 »
tak, van hamme zrobiłby to lepiej.

Offline parsom

Odp: Zemsta Hrabiego Skarbka - Yves Sente, Grzegorz Rosiński
« Odpowiedź #26 dnia: Śr, 08 Wrzesień 2021, 22:32:17 »
Elementów układanki jest tyle, ile ma być, ale specjalnej głębi bym tej fabule nie dopisywał.

Offline death_bird

Odp: Zemsta Hrabiego Skarbka - Yves Sente, Grzegorz Rosiński
« Odpowiedź #27 dnia: Śr, 08 Wrzesień 2021, 22:58:41 »
Przy czym tu i ówdzie te elementy wchodzą na wcisk.
Ale generalnie bardzo fajny tytuł.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline 79ers

Odp: Zemsta Hrabiego Skarbka - Yves Sente, Grzegorz Rosiński
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 09 Wrzesień 2021, 19:45:02 »
Z dokonań artystycznych G.Rosińskiego to Zemsta jest jednym z tytułów od których się odbiłem i nie zamierzam wracać, chociaż niektóre obrazki ładne.

Offline laf

Odp: Zemsta Hrabiego Skarbka - Yves Sente, Grzegorz Rosiński
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 14:12:31 »
Ja z kolei miałem w drugą stronę - zarówno Western, jak i Zemsta to dla mnie najlepsze albumy naszego mistrza.