Autor Wątek: Zbigniew Kasprzak  (Przeczytany 18791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Zbigniew Kasprzak
« Odpowiedź #75 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 05:27:13 »
Tak trochę z innej beczki, wiecie może coś od drugiej antologii z komiksami historycznymi? Ktoś coś?
A miała taka powstać? W sumie to dobre pytanie na zbliżającą się emefkę.

Offline kv

Odp: Zbigniew Kasprzak
« Odpowiedź #76 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 11:04:24 »
A miała taka powstać? W sumie to dobre pytanie na zbliżającą się emefkę.
Tak, najpierw antologia tych fantastycznych, a potem te historyczne. Na razie skończyło się na pierwszej  >:(

Offline Dracos

Odp: Zbigniew Kasprzak
« Odpowiedź #77 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 12:08:46 »
Trzeba czekać do nr 4000

Offline kv

Odp: Zbigniew Kasprzak
« Odpowiedź #78 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 12:39:44 »
Jeszcze 3000 po drodze  ;)

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Zbigniew Kasprzak
« Odpowiedź #79 dnia: So, 09 Lipiec 2022, 16:46:45 »
Antologia komiksów s-f

Te czasy gdy wychodził Sztandar Młodych i wycinało się do zeszytu historie obrazkowe ( min. 7 księga Tytusa ). Chyba dlatego lubię czytać te polskie retro komiksy, zwłaszcza jak próbowali mierzyć się autorzy z fantastyką. Dłuższe historie do których rysował Kasprzak są co najmniej solidne ( Aquarius, Gość z kosmosu, Atlantyda ) z czego pierwsza część tego ostatniego wyszła chyba najlepiej - ale bardziej pierwsza Atlantyda niż druga, za wyczuwalny klimat tamtych czasów. A za tym chyba historia o meteorze bardziej za futurystyczne wizje bo historyjka nieco niedomaga.

Krótsze opowiadania już nie są tak dobre - Regenerit i Eksponat AX są tu na pewno najsłabsze ze zbioru a "Człowiek bez twarzy" mógłby mieć uporządkowany scenariusz a nie będąca skakaniem od wygłupu do wygłupu.

Może na 3000 numer Egmont pozbiera i wyda te historie ze Sztandaru Młodych - jak historyjka s-f o jakimś robocie na pustyni ( zeszyt się zagubił ) lub jakaś groteskowa bajka raczej nie dla dzieci o rycerzu zmierzającym na zamek i tym podobne.

Offline Kadet

Odp: Zbigniew Kasprzak
« Odpowiedź #80 dnia: So, 24 Wrzesień 2022, 19:17:13 »
Jakby kogoś interesował skład nowej antologii:

Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Klint

Odp: Zbigniew Kasprzak
« Odpowiedź #81 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 14:32:41 »
WIELKIE WYPRAWY przeczytane.
Po pierwsze bardzo cenię inicjatywy, które odświeżają starsze pozycje polskich twórców komiksowych.
Życzyłbym sobie więcej komiksów obejmujących tego typu inicjatywy. Albumy zbiorcze obejmujące twórczość Jerzego Wróblewskiego i Marka Szyszki zakupiłbym obowiązkowo !
Co się zaś dotyczy WIELKICH WYPRAW to pod względem fabularnym, dużo przyjemności miałem z lektury tytułowych pozycji - wiadomo Stefan Weinfeld ! Z perspektywy "komiksowej" frajdy zdecydowanie przodują PODRÓŻNICY. Prawdopodobnie związane jest to z tym, iż mam ogromną słabość do komiksu frankońskiego okraszonego realistyczną kreską.
Jeżeli miałbym wskazać najlepszy komiks od strony stricte wizualnej to SPADAJĄCA GWIAZDA jest poza konkurencją.
Reasumują album nabyłem zarówno pod wpływem siły sentymentu jak i jako fan twórczości rysownika i jestem bardzo zadowolony z zakupy.
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Wrzesień 2022, 14:34:57 wysłana przez Klint »

Offline Death

Odp: Zbigniew Kasprzak
« Odpowiedź #82 dnia: Wt, 04 Październik 2022, 09:03:20 »
Ostatnio się zachwycałem wersją bez kolorów:

Jestem właśnie na wystawie Kasprzaka. Oryginalne plansze do Podróżników to jakiś kosmos. Ostatnio była dyskusja na temat czarno -białych komiksów. Że niby fajnie kupić jeśli rysownik ma brudną kreskę. Kurde, czarno- biali Podróżnicy wyglądają jeszcze lepiej niż w kolorze. Miazga. Kasprzak Mistrz!
Światło się trochę odbija, ale widać kunszt rysownika. To mój ulubionych komiks Kasprzaka. Pod każdym względem. Najładniejsza okładka, najlepsze rysunki, świetna historia. I teraz jeszcze te plansze...





Ale teraz to już nie wiem co lepsze. Ależ piękne są te kolory! Zapewne na kredzie wygląda to lepiej niż w starym wydaniu. Jak tylko pojawi się w sklepach,  to od razu biorę. Myślę, że zapłaciłbym dobrze za Podróżników w powiększonym formacie w obu wersjach, bez kolorów i z nimi. Egmont mógłby pójść drogą Ongrysa i ich ostatnich albumów Baranowskiego i Wróblewskiego. Coś pięknego: