Autor Wątek: Western  (Przeczytany 2581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz

Western
« dnia: Wt, 25 Luty 2020, 20:35:12 »
Z okazji premiery nowego wydania zakładam dedykowany temat. Prezentacja, dla tych, których ciekawi, jak wypada nowa edycja: „Western”: Jean Van Hamme i Grzegorz Rosiński – prezentacja komiksu.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline JanJ

Odp: Western
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 25 Luty 2020, 22:38:18 »
To może ktoś wrzuci porównanie tego wydania do wydania z 2010 roku w kolekcji GR. Widzę, że wymiary większe, ale też 8 dodatkowych stron, choć z tego co zapodał Mateusz, dodatki wydają się być takie same jak w kolekcji GR. Ktoś wie, co tam dodali?

Offline Death

Odp: Western
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 26 Luty 2020, 10:22:24 »
To ja tylko dodam, że to znakomity komiks jest. Ma świetne malarskie rysunki, dwuplanszowe obrazy co kilka stron, wciągający scenariusz, historia jest smutna, a zakończenia bardzo dobre. Świetna rzecz. Chyba spokojnie bym go dał do mojego top 5 komiksowych westernów obok Comanche, Blueberry'ego i Bouncera. I jeszcze bym dobrał jakiś piąty. Ale Western na pewno wysoko.

Offline laf

Odp: Western
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 26 Luty 2020, 11:05:33 »
8 dodatkowych stron
Nie wiem jak to wyglądało w poprzednim wydaniu, ale w tym poza samym komiksem mamy 5 dwustronnicowych plansz rozdzielających poszczególne części komiksu (PRZEPIĘKNE KADRY!!!!) oraz na końcu kilka stron szkicownika Rosińskiego.
Zwróćcie jeszcze uwagę na zaokrąglony grzbiet, który wygląda stylowo i jakże odmiennie od innych wydań no i oczywiście mega wielki format. Jak dla mnie to wydanie to 10/10!  ;D

ramirez82

  • Gość
Odp: Western
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 26 Luty 2020, 11:22:57 »
Ech, będę musiał wymienić, bo mnie okładka z kolekcji GR irytuje. A tu jeszcze powiększony format. Mam sentyment do Westernu. Jak na przełomie wieków, na kilka lat przestałem interesować się komiksem, zrobiłem wyjątek tylko dla Mausa, XIII i właśnie Westernu.

Offline JanJ

Odp: Western
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 26 Luty 2020, 12:33:53 »
Nie wiem jak to wyglądało w poprzednim wydaniu, ale w tym poza samym komiksem mamy 5 dwustronnicowych plansz rozdzielających poszczególne części komiksu (PRZEPIĘKNE KADRY!!!!) oraz na końcu kilka stron szkicownika Rosińskiego.
Zwróćcie jeszcze uwagę na zaokrąglony grzbiet, który wygląda stylowo i jakże odmiennie od innych wydań no i oczywiście mega wielki format. Jak dla mnie to wydanie to 10/10!  ;D

W wydaniu GR też są dwustronne kadry. A możesz napisać ile tych stron szkiców jest?

Offline laf

Odp: Western
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 26 Luty 2020, 13:32:55 »
Dopiero jak dojdę z pracy do domku, ale sądzę, że do tego czasu ktoś mnie uprzedzi. Na oko trochę tych szkiców było, ale na pewno nie więcej niż 8 stron.

Edit. @Down - czyli jednak więcej  ;)
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Luty 2020, 14:01:16 wysłana przez laf »

Offline Mateusz

Odp: Western
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 26 Luty 2020, 13:44:08 »
W wydaniu GR też są dwustronne kadry. A możesz napisać ile tych stron szkiców jest?

12 stron.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Western
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 28 Listopad 2021, 23:00:37 »
Thorgal w świecie Dzikiego Zachodu? Jak ma to w zwyczaju Van Hamme - zaludnić świat całą masą kanalii, którzy rozkręcą komiks, dodać szlachetnego, który nie tylko jest lepszy moralnie od reszty lecz i jest lepszy w strzelaniu i w inteligencji. I pododawać trochę zwrotów akcji. Sente chyba korzysta z pomysłów na komiks Van Hamme'a bo "Zemsta Hrabiego..." cechuje się tym samym.

Wydanie III, stron 80, szkice zaczynają się od strony 67 a co 10 stron jakby kończył się dany rozdział dwuplanszowe rozkładówki. Jest ich pięć.

12 stron.

14 stron.