Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Torpedo

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #360 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 10:36:51 »
Dajmy spokój temu "skokowi na kasę". Zaglądanie do kieszeni wydawcy czy właścicielowi praw jest żałosne... Śmiem twierdzić, że wydanie każdego komiksu to jest skok na kasę! Komiksy (czy jakikolwiek inny produkt) nie są wydawane dlatego, że ktoś lubi klientów i marzy o tym, aby wszyscy z nich byli szczęśliwi, tylko dlatego, że chce zarabiać kasę. Można to robić za pomocą wydania 100 sztuk lub 100 tysięcy sztuk.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #361 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 10:39:00 »
Dokładnie, wydanie jest ekskluzywne, niski nakład, wyjątkowy format, dla mnie to wszystko jest warte swojej ceny, jedynie "afera numerkowa" tutaj budzi niesmak. Wydawnictwo jakby chciało ukrócić tą sytuację to powinno zwyczajnie napisać jakie numery trafią do jakich sklepów i byłoby wszystko jaśniutkie.
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Marzec 2019, 10:53:49 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #362 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 10:44:28 »
No tak - każdy może prowadzić politykę cenową jaka mu się podoba. Nie podoba się - nie kupować.

To jak - po  ekskluzywnym wydaniu będzie integral ekonomiczny, czy to już wchodzi za bardzo w konkurencję Egmontowi? A może to by za bardzo podcinało obecną politykę wydawniczą? To mogliby zrezygnować z twardzieli i puszczać zbiorcze HC, a pojedyncze tylko miękkie...
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Przemek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #363 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 10:49:26 »
Pisałem na jednej z grup do wydawcy by oświadczył czy  niskie numery takie jak 1,3 czy 7 będą w puli komiksów nabywanych standardową drogą zakupy ale nie otrzymałem odpowiedzi. Mimo, że dyskusja była intensywna w momencie zadania konkretnego pytania nagle zamilkł. Myślę, że to wystarczająca odpowiedź i można ten temat zostawić za nami. Wydanie zapowiada się naprawdę pięknie, ma wiele innych atutów innych niz nunerowane egzeplarze i z tego trzeba się cieszyć.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #364 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 11:05:45 »
Wydaje mi się, że to wydanie stanowi pewne memorandum dla Rosińskiego z wziązku z zaprzestaniem tworzenia Thorgala i w najbliższym czasie innych wydań specjalnych nie będzie (w Polsce).

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #365 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 11:14:05 »
Memorandum nie zawiera podpisu. :P


Ja nie wykluczam, że E się połasi na to wydanie czarnobiałe w integralach.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Mark Riddle

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #366 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 11:18:21 »

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #367 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 11:21:03 »
[...]


Ja nie wykluczam, że E się połasi na to wydanie czarnobiałe w integralach.
Brałbym. :-D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Kalander

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #368 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 11:37:25 »
Dobra, czas wyjaśnić jedną rzecz. Limitowany Thorgal nie ma ceny z kosmosu. Jest to cena porównywalna z podobnymi wydaniami "Gallery Edition" czy "Artifact edition". Warto zaznaczyć, że wydania zachodnie wychodzą co prawda w nieco większym formacie, ale za to nie są numerowane, mają większy nakład i zazwyczaj nie mają podpisu.

Przykłady:
P CRAIG RUSSELL SALOME & OTHER STORIES FINE ART S&N ED - 132 strony, czerń i biel, z podpisem, 195$

FRANK MILLERS SIN CITY THE HARD GOODBYE CURATORS COLLECTION HC (SIGNED) - czerń i biel, 224 strony, z podpisem, nakład 500 egzemplarzy, 275$.

BILL SIENKIEWICZS MUTANTS AND MOON KNIGHTS AND ASSASSINS ARTIFACT EDITION HC - kolor, 144 strony, 125$

MIRACLEMAN ARTIFACT EDITION HC - czerń i biel, 144 strony, 125$.

Przestańcie powtarzać bzdury, że to wydanie jest za drogie. Dopóki nie zobaczymy, jak to zostało wydane, nie będziemy tego wiedzieć. Jeśli jednak jakość będzie porównywalna z odpowiednikami kolekcjonerek na zachodzie, to cena jak najbardziej będzie odpowiednia.

Oczywiście to post tylko do tych, którzy wciąż nie mogą zrozumieć, jak za "odgrzewany kotlet" można zapłacić 500 złotych :)

Offline isteklistek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #369 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 11:49:00 »
Nie wiem, czy takie porównanie jest dobre, bo wspomniane edycje są dostosowane cenowo do zarobków i do rynku amerykańskiego. Może o to chodzi kupującym. To, że ktoś ściąga sobie coś z jakiegoś rynku, gdy jego waluta jest 3 razy słabsza nie jest chyba argumentem odnośnie wypuszczania pozycji na rodzimy rynek z ceną z zachodniego.

Jeżeli już robić porównania to z najdroższym wydaniem na rynku polskim polskiej edycji. Nie mam pojęcia, czy to prawda, ale wydaje mi się, że Świat Edeny (wyd. II, kolekcjonerskie) to najdroższy komiks Cena detaliczna:279,99 zł 195,90 zł . Thorgal kosztuje 2X więcej, dopiero po wydaniu będzie można mówić o przeskoku jakościowym, czy rzeczywiście jest tak gigantyczny, że cena jest tak wysoka.
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Marzec 2019, 11:55:34 wysłana przez isteklistek »

Offline parsom

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #370 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 12:01:16 »
Dobra, dobra - trafiła wam się okazja życia, nie do powtórzenia w ciągu najbliższego półwiecza i w promieniu 300 milionów mil podwodno-kosmicznej żeglugi, w dodatku zapewni wam to świetlaną przyszłość i dostatnią emeryturę, a kto nie kupił ten się nie zna. Tylko te numerki...
Mnie osobiście to zupełnie nie rusza, z Thorgalem w twardych oprawach na półce pewnie nawet na integral bym się nie skusił, więc płaćcie sobie ile chcecie. Mam tylko nadzieję, że ten huraoptymizm nie rzuci się nikomu na głowę i nie zacznie się wydawanie rzeczy nieobecnych na rynku w wersjach super hiper za tysiąc pińcset. Dopóki to są ekskluzywne i złocone wydania czegoś, co można kupić w wersji do normalnego czytania - nie moja sprawa.

Offline marceli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #371 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 12:31:52 »
Zagubione dziewczęta - 199,50 zł.

Offline Pawelek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #372 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 13:06:18 »
Kolekcjonerski Incal - 299,99zł

Offline Przemek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #373 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 13:20:38 »
"Dobra, dobra - trafiła wam się okazja życia, nie do powtórzenia w ciągu najbliższego półwiecza i w promieniu 300 milionów mil podwodno-kosmicznej żeglugi, w dodatku zapewni wam to świetlaną przyszłość i dostatnią emeryturę, a kto nie kupił ten się nie zna..."

Do kogo Ty piszesz bo mam wrażenie, że użytkowników, którzy kwalifikują się do przedstawionego przez Ciebie opisu nie ma tu praktycznie wcale. Bardziej  mam wrażenie, że masz ból dupy tylko nie wiem jeszcze za bardzo o co...

Offline parsom

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #374 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 13:33:27 »
Poczytaj sobie wasze wpisy, to zobaczysz do kogo. Sam masz ból dupy, skoro poczułeś się tym urażony.