Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481096 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline marceli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #345 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 21:22:12 »
A wydawnictwo zrobi psikusa i wyda dodruk :)

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #346 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 21:23:48 »
Dodruk wydania limitowanego? Pierwsze słyszę.

Co do ceny, to jest spora i wątpię dało się na tym zarobić, ale stracić też się nie powinno... chyba.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #347 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 21:24:55 »
A wydawnictwo zrobi psikusa i wyda dodruk :)


Tak, na pewno i zarazem zrujnuje swoją pozycję i stracą klientów na dalsze tomy.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Marzec 2019, 21:35:25 wysłana przez Itachi »

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #348 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 21:40:59 »
Artbook Rosińskiego do tej pory nie miał dodruku:)

Offline Koalar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #349 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 21:57:00 »
Dodruk nie, ale za jakiś czas zwyczajnie może wyjść inne wydanie zbiorcze. Dlaczego nie, skoro popyt jest i pewnie nadal będzie. Inny układ tomów, dodatki, okładka i spokojnie znajdą się chętni. To wydanie może być jednak szczególne ze względu na autograf Grzegorza Rosińskiego.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #350 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 21:59:17 »
Pytanie tylko czy bez zgody Rosińskich będzie to możliwe? Po cóż Libertago ma dzielić się zyskiem?

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #351 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 22:02:46 »
[...]To wydanie może być jednak szczególne ze względu na autograf Grzegorza Rosińskiego.
Tyle, że o ile dobrze zrozumiałem opis wydawcy, to autograf będzie na grafice, nie w numerowanym komiksie. Jeśli grafika będzie bez numeru to. Hmm. Coś takiego można mieć za 12 euraków - fakt, bez albumu w powiększonym formacie.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #352 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 22:13:23 »
Dodruk nie, ale za jakiś czas zwyczajnie może wyjść inne wydanie zbiorcze. Dlaczego nie, skoro popyt jest i pewnie nadal będzie. Inny układ tomów, dodatki, okładka i spokojnie znajdą się chętni. To wydanie może być jednak szczególne ze względu na autograf Grzegorza Rosińskiego.
Za jakiś czas może wyjść, ale na pewno nie będzie to lepsze wydanie. To nadchodzące wydanie zapewne będzie najlepszym, najbardziej ekskluzywnym wydaniem Thorgala w ciągu najbliższych 50 lat, więc z tego względu teoretycznie zawsze powinno być jakoś tam pożądane przez kolekcjonerów.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Koalar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #353 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 23:34:18 »
Pytanie tylko czy bez zgody Rosińskich będzie to możliwe? Po cóż Libertago ma dzielić się zyskiem?

Nie za bardzo rozumiem. Oczywiście, że bez zgody właścicieli praw autorskich nic nie wyjdzie. Nie wiemy, jak wygląda licencja. Może jest taka, że w najbliższych latach nic nie będzie mogło wyjść po polsku w integralu. Ale jak ktoś inny (albo ten sam wydawca) będzie chciał wydać znów wydanie zbiorcze, to nie sądzę, żeby właściciele praw się mieli nie zgodzić (przy odpowiednich pieniądzach i wydaniu).

Tyle, że o ile dobrze zrozumiałem opis wydawcy, to autograf będzie na grafice, nie w numerowanym komiksie. Jeśli grafika będzie bez numeru to. Hmm. Coś takiego można mieć za 12 euraków - fakt, bez albumu w powiększonym formacie.

No tak, na grafice. Tak tanio chodzą podpisy Rosińskiego? No jeśli po prostu będzie dołączona grafika, to szału nie ma (bo jakoś fajnie można by ją "zintegrować" z komiksem).

Za jakiś czas może wyjść, ale na pewno nie będzie to lepsze wydanie. To nadchodzące wydanie zapewne będzie najlepszym, najbardziej ekskluzywnym wydaniem Thorgala w ciągu najbliższych 50 lat, więc z tego względu teoretycznie zawsze powinno być jakoś tam pożądane przez kolekcjonerów.

A różne może być, np. bach komiks w kolorze, bach ten sam w czerni i bieli. Może być na podobnym poziomie z innymi bajerami, aby skusić także tych, którzy kupili obecne wydanie. Ale zdziwię się, jeśli już nigdy ekskluzywny integral Thorgala nie wyjdzie po polsku.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #354 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 00:27:13 »
Wczoraj kątem oka zauważyłem, że natłukliście dwie dekurie stron w wątku. Zdziwiłem się i poszedłem spać.
Teraz czytam jakie to "cuda" rzucono na rynek i tak sobie dumam: 5 stów za cztery zeszyty otwartej serii, której to zbiorcze wydanie zostanie urwane na konkretnym Anielu a później kupujcie sobie dalej Egmont...

No dobra. Miewam niekiedy odpały kolekcjonerskie, ale to tutaj to skok na kasę (w dodatku w trochę takim przaśnym wykonaniu sądząc po okładce i polityce komunikacyjnej) i nic więcej. Nabywcom gratuluję i cieszę się Waszym szczęściem, wątpiących ze zrozumieniem poklepuję po ramieniu a sam przed snem przeczytam sobie jeszcze raz "Łucznicy". Zaś młodemu Rosińskiemu zazdroszczę głowy do interesów i czekam na wersję czarno-białą. A później z okładką w kolorze indygo. I oprawną w wełnę muflona. I nie wiem co tam jeszcze dalej chłop wymyśli, ale kwestii dla mnie nie ulega, że jest ustawiony do końca życia. Zieeew.  8)

P.S. Tak. W przypadku produktu limitowanego i do tego numerowanego jednocyfrowy numer jest Św. Graalem, rogiem jednorożca i zimowym wejściem na K2 danej edycji.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #355 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 08:01:15 »
wreszcie dostaniemy fajne wydanie thorgala na kredzie. dla mnie powiększony format to główny wabik. odnośnie wydruku z podpisem mam nadzieje ze bedzie jakas zaczepka na okładce vide woda sodowa od ongrysa, zeby sie to nie walało luzem.

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #356 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 09:21:15 »
[...]
 Tak tanio chodzą podpisy Rosińskiego? [...]
Ostatnio na ebayu szukałem czegoś w tym stylu i wyskoczyły mi nienumerowane grafiki z podpisem po 12 ojro, ale fakt, plus przesyłka. Oczywiście numerowane grafiki to już lekko inna bajka. Dlatego się zastanawiam, czy grafika dołączana do tego albumu też będzie numerowana.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Przemek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #357 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 09:40:47 »
Ostatnio na ebayu szukałem czegoś w tym stylu i wyskoczyły mi nienumerowane grafiki z podpisem po 12 ojro, ale fakt, plus przesyłka. Oczywiście numerowane grafiki to już lekko inna bajka. Dlatego się zastanawiam, czy grafika dołączana do tego albumu też będzie numerowana.

Informacjii odnośnie wydania było już trochę, ale nigdzie nie wspomniano o numerowaniu grafik więc wnioskuje, że numerowny będzie tylko sam komiks. A szkoda.

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #358 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 10:24:43 »
Czyli to niezły skok na kasę. Gdzieś było wspomniane, że wyjdzie w Polsce i Francji - to może drukują w drukarni za ojro, więc dlatego tak podbiło cenę?
A swoją drogą z ciekawości zacząłem oglądać rynek numerowanych grafik z podpisem Rosińskiego - tego jest po prostu od groma!
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #359 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 10:33:23 »
Tak, i wcale nie takie drogie. Trafiają się już nawet za 5 EUR (podpis, numerek, nakład 100 sztuk), ale średnio można sobie zafundować exlibris za 10-15 EUR, często w nakładzie mniejszym niż 350 sztuk. Tam każda księgarnia, wydawnictwo co chwila coś wypuszcza.
« Ostatnia zmiana: Pt, 15 Marzec 2019, 10:38:21 wysłana przez janjedlikowski »