Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481008 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline marceli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #330 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 19:37:51 »
Pytanie ile osób da 600-700 zł za ten tom, skoro najwięksi fani, których było stać i tak już kupili. Zwykły zjadacz komiksu kupi sobie zwykłe wydanie.
Dokładnie. Cena już teraz jest wywindowana na maksa. I ktoś ma jeszcze zapłacić dodatkowe 200 lub więcej?  Nie sądzę.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #331 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 19:49:00 »
Dokładnie. Cena już teraz jest wywindowana na maksa. I ktoś ma jeszcze zapłacić dodatkowe 200 lub więcej?  Nie sądzę.


To nie sądź. Smarowanie tej samej kanapki kolejną warstwą masła nie poprawi jej smaku. Podobnie jak powtarzanie w kółko tego samego. Do premiery komiksu ponad miesiąc jak pula gildiowa się wyczerpie pozostanie tylko oczekiwać na produkt finalny. I jeszcze jedno jeśli naprawdę nie rozumiecie fundamentalnej kwestii to dyskusja jest bezcelowa. Ludzie na całym świecie, bez podziału na rasę wiek i inne kwestie wydają na swoje zainteresowania, widzimisię setki papierków. Niektórzy wydają na buckmacherkę w jeden dzień tyle, co koszt tego wydania. I jak naprawdę wydrukują tylko te 350 egzemplarzy to na pewno będzie to rodzynek, który będzie z czasem zyskiwał na wartości.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #332 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 20:22:19 »
Ups i po Thorgalu...

Offline parsom

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #333 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 20:40:22 »
to na pewno będzie to rodzynek, który będzie z czasem zyskiwał na wartości.

Tego akurat nie jestem taki pewien (jakbym był, to bym kupił ze 3 w ramach inwestowania). W okolicach terminu publikacji pewnie pójdzie jakaś część po wyższej cenie, ale czy to będzie coś, co za x lat będzie warte 500+y, gdzie y jest funkcją rosnącą x?

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #334 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 20:41:07 »
Oj, ktoś tu chyba chce kokosy zbić na tym komiksie.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #335 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 20:44:33 »
Tak na całym jednym egzemplarzu zbiję takie kokosy, że polecę do Ameryki.

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #336 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 20:46:05 »
I tego Tobie życzę, chociaż mocno powątpiewam.

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #337 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 20:48:19 »
Tym bardziej, że z każdym tomem liczba osób odpadających z kupowania może być większa. Za dwa, trzy lata przekonamy się - to szybciej niż nam się wydaje.  ;D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #338 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 20:49:30 »
Zawsze znajdzie się jakiś chętny który nie załapie się na kupno jednej z 350 szt. ze sklepu i później będzie polował na jego zakup z rynku wtórnego. Fakt jest jeden bardzo istotny że niech przykładowo 200-300 osób kupi ten 1 tom żeby go głaskać na półce przez dziesiątki lat to ile zostanie tych tomów do kupienia od Januszy ? Pewnie niewiele i wtedy uwierzcie ta cena nie będzie tylko 200-300 zł większa od okładkowej.
« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Marzec 2019, 20:51:09 wysłana przez VooDoo-79 »

Offline parsom

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #339 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 20:53:56 »
A skąd wiesz, że większości nie wykupili "Janusze"?

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #340 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 20:54:08 »
I tego Tobie życzę, chociaż mocno powątpiewam.


Po prostu zamiast wywoływać kontrowersje nad numerkiem w albumie, cieszę się z tego że będę miał coś co posiada tylko 350 osób na świecie. A jak widzę popyt jest ogromny to uważam, że postąpiłem słusznie płacąc jakby nie patrzeć dosyć spore pieniądze. Do tej pory najwięcej wydałem 330 zł na omniaka Amazing Spider-Mana także to też nie była dla mnie łatwa decyzja, podobnie jak zapewne dla większości osób. Jednak zamysł jaki mi przysługiwał był taki, że nie patrzyłem ile za kilka/kilkanaście dni czy  kilka/kilkanaście tygodni "zarobię" a bardziej zdanie, iż na pewno nie stracę. I odzyskanie wkładu nie będzie wielkim problemem.


A skąd wiesz, że większości nie wykupili "Janusze"?

Bo tylko "Janusze", którzy mają z tym problem o tym piszą.

Offline parsom

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #341 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 20:56:39 »
Wiesz, że nie wykupili "Janusze", bo "Janusze" którzy mają z tym problem o tym piszą? Chyba odpadam, nie nadążam.

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #342 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 21:03:51 »
  Ok, po prostu w kółko jak nakręcony mówisz o tym ile ten komiks nie był wart w przyszłości, zupełnie jakbyś chciał o tym przekonać wszystkich dookoła łącznie z  sobą samym. Dla mnie jest spoko ja osobiście nie uważam, że kupienie czegoś po to, aby sprzedać to później drożej było jakimś grzechem czy jakąś z właściwą sobie negatywną konotacją "spekulacją". Sam się przez chwilę zastanawiałem czy czasem by tego nie kupić z zamiarem odsprzedaży, ale odstąpiłem od tego pomysłu bo uważam że konkurentów będzie całkiem sporo. A tak, żeby kupić egzemplarz "dla siebie" to po prostu szkoda mi na to pieniędzy.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #343 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 21:16:12 »
Ok, po prostu w kółko jak nakręcony mówisz o tym ile ten komiks nie był wart w przyszłości, zupełnie jakbyś chciał o tym przekonać wszystkich dookoła łącznie z  sobą samym.


Korzystając z Twojego słowa, jak nakręcony pisałem o dostępności. Ona mnie intrygowała, czy i jak szybko sprzeda się nakład. Dzięki temu sam pewne rzeczy mogę wywnioskować. Natomiast chyba na poważnie nie wziąłeś mojego postu z Ameryką  ;) Nigdzie nie pisałem, że będą z tego kokosy, stwierdziłem tylko fakt że jak jest popyt i mały nakład to istnieją na świecie ludzie. którzy są w stanie wyłożyć sporą gotówkę na swoją zachciankę. Dlatego uważam, że błędnie odczytujesz moją intencję.

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #344 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 21:19:36 »
A skąd wiesz, że większości nie wykupili "Janusze"?

Tego to nikt nie wie, ale skoro forum to sobie gdybam i zakładam że jednak większość kupiła dla siebie ( tak jak np. Ja ) bo jednak cena spora dla prawdziwych fanów, ale żeby aż tyle wydać dla inwestycji żeby zarobić parę stówek może być trochę ryzykowne ale paru "handlarzy" z Allegro których nazwy większość z nas zna na pewno poczuli kasę przed nosem i zainwestowali w ten tom