Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481271 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #285 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 20:00:15 »
Również może być tak, że wycenili każdy tom na 500 zł by - przewidując spadek nakładów pozostałych tomów - utrzymać niezmienną cenę kolejnych integrali.

Offline Dracos

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #286 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 20:10:05 »
Chyba 9 i to jest słabość tej kolekcji. Jakby dali 6 albumów na tom, to i ta cena byłaby ok i całość zamknęłaby się w 6 tomach.

Generalnie to trochę mają problem ze story arc'ami bo ten z Qa będzie przy 4 czy przy 6 rozerwany. Trochę zgrzyt jeśli "między ziemią a światłem" będzie w oddzielnym tomie. Jakoś tego nie widzę chyba że wtedy zdecydują się na 5 albumów na tom.

Offline carnivale

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #287 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 20:32:14 »
Mnie natomiast zastanawia do którego momentu będzie wydawane to ekskluzywne wydanie .9 tomów czyli do 36 numeru "Aniel". No ale pod koniec tego roku ma się pojawić kolejna  37 część "Pustelnik ze Skellingar".
Jeżeli wydanie Libertago będzie sie ukazywało z częstotliwoscią 3 tomy na rok to mamy jakieś 3 lata wydawania serii ekskluzywnej. Do tego czasu mogą się ukazać następne części 38/39? Pytanie czy Libertago będzie tego integrala uzupełniało o nowe komiksy czy poprzestanie na Anielu.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #288 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 20:39:35 »
Ciekawe czy takie pytania zadają też ludzie we Francji przy okazji czarno-białych integrali...

Offline carnivale

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #289 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 20:53:17 »
Być może nie muszą zadawać takich pytań jeżeli wydawca przedstawił jak będzie wyglądało wydawanie serii

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #290 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 21:33:37 »
A jak nie przedstawił bo nie miał magicznej kuli jak to się będzie sprzedawać?

Offline carnivale

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #291 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 21:51:50 »
1. Jeżeli seria będzie się sprzedawać , będziemy ją przedłużać i uaktualniać w nowym deluxie co trzy nowo powstałe zeszyty.
2. Wydajemy 9 tomów , aż do Aniela i więcej nie planujemy.

jedno z powyższych zdań umieścić na samym początku sprzedaży serii i żadnych kul nie potrzeba. Myślę , ze taka informacja wystarczy aby wiedzieć na czym się będzie stało.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #292 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 22:00:51 »
Sądzę że 350 nabywców tomu pierwszego didn't care :)

Online JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #293 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 22:56:26 »
Niffle wyda tylko tomy rysowane, a malowanych już nie, co jest oczywiste ze względu na wydanie czarno-białe. Także na szczęście już tych magicznych przygód Jolana i spółki nie będzie.

A no i nie wiem, jak w tym naszym wydaniu wygląda grzbiet komiksu, ale to francuskie wydanie z różnymi postaciami na grzbiecie wygląda naprawdę zacnie. No i jeszcze jakość zmieszczę je pionowo na półce :)
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Marzec 2019, 22:59:35 wysłana przez janjedlikowski »

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #294 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 09:14:12 »
Ciekawe czy takie pytania zadają też ludzie we Francji przy okazji czarno-białych integrali...
Zaspokoję Twoją ciekawość ;-).
Biorąc pod uwagę charakter tej edycji (tylko albumy rysowane, nie malowane), ludzie we Francji (myślę, że możemy też objąć kolonie) nie zadają sobie takiego pytania :-).
Zgadzam się jednakże z podtekstem, który jasno wskazuje, że weszliśmy już na trzeci poziom dyskusji. Tzn. po biciu piany, a potem śmietany, jest masło. Nie jestem pewien czy jest jakiś kolejny etap.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Marzec 2019, 09:17:59 wysłana przez tomsawyer »
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

majkelus81

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #295 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 09:23:18 »
Nie jestem pewien czy jest jakiś kolejny etap.
Konsumpcja ;D

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #296 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 09:30:15 »
Biorąc pod uwagę charakter tej edycji (tylko albumy rysowane, nie malowane), ludzie we Francji (myślę, że możemy też objąć kolonie) nie zadają sobie takiego pytania :-).
To było zaowalowane pytanie czy we Francji ludzie tak samo jak tu zadają pytania i oczekują oficjalnych stanowisk czy zwyczajnie kupują dane wydanie nie czekając aż go zabraknie :)

Offline carnivale

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #297 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 10:17:14 »
Dobrze wiedzieć ,że pytania o kontynuacje są zasadne tylko w tematach o Egmoncie i Hachette.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #298 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 11:02:46 »
Dobrze wiedzieć, że ludzie nie rozróżniają produktu o ograniczonej dostępności od tego łatwo osiągalnego i potem obnoszą się smakiem bo wyprzedały się wejściówki na koncert, bilety do gościnnego teatru czy wiele podobnych przykładów. Dla ludzi którzy kupili ten tom Thorgala jest sprawą trzeciorzędną czy tych tomów będzie jeden czy trzy czy dziewięć. Będą mieć w swojej kolekcji kilkaset stron komiksu w wydaniu zbiorczym i powiększonym formacie. "Pytacze" zostaną z pustymi rękami, doinformowani post-factum.

Offline qprime

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #299 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 11:18:47 »
Tu pozwolę sobie na małą uwagę:
jestem tym szczęśliwym który zdążył zamówić ten pierwszy tom, ale nie jest mi obojętne ile kolejnych tomów będzie.

Przyznam natomiast, że doskonale wiem co zrobię w zależności od ceny za kolejne tomy. Jeśli cena się utrzyma to planuję zakupić jeszcze tylko 3-4 kolejne. (tak do 'Wilczycy'). Jeśli się cena podniesie to zakończę przygodę na tym pierwszym tomie.

Skuszą mnie na zakup całości tylko jeśli kolejne tomy będą albo tańsze albo zawierać będą więcej niż 4 części/zeszyty.

Także czekam co będzie dalej :)