Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481156 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

majkelus81

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #270 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:34:59 »
Im mniejszy numer, tym (teoretycznie) wyższa wartość dla kolekcjonera ;)
Nie koniecznie. Ostatni numer też ma taką wartość kolekcjonerską wg mnie.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Marzec 2019, 13:45:47 wysłana przez majkelus81 »

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #271 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:44:34 »
Albo taki 33, albo 22, albo 55, albo 50. :-) Ale faktem jest, że kiedyś gildia sprzedając limitowany album Skąd się bierze woda sodowa osobno sprzedawała nr 1-10, a resztę już hurtem przez stronę. Bez żadnych autorskich egzemplarzy...
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #272 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:45:22 »
zdanie wycięte z kontekstu - ale sens zachowany
Szekak - bo ja chyba czegoś nie rozumiem, na czym polega najlepszy numer i wg Ciebie - który to jest i dlaczego ?

dla mnie to 11 bo tego dnia się urodziłem, 69 - wiadomo. ale dalej nie kumam o co chodzi w fajności w numeracji komiksu...
pytam bez napinki:)
Spoko, na to pytanie najlepiej zna odpowiedź wydawca który zatrzymuje najcenniejsze numery dla siebie, a który zawodowo zajmuje się handlem limitowanymi edycjami itp. więc on ma największe rozeznanie które są najcenniejsze i najlepsze. Dla mnie najlepsze są te najniższe, choć ostatni numer nakładu też jest fajny.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline asx76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #273 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:48:06 »
Nie koniecznie. Ostatni numer też wg mnie taką wartość kolekcjonerską wg mnie.

Pewnie że niekoniecznie i właśnie dlatego użyłem określenia "teoretycznie" co do wartości dla kolekcjonera :P Jasna sprawa, że co poniektórzy wolą inne "numerki" ;)

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #274 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 14:00:38 »
   Widzę dyskusja trwa dalej, nie rozumiem po co niektórzy starają się na logikę wziąć rzecz, która się logicznym wyjaśnieniom opiera? Na tej samej zasadzie działa przemiana wina w krew Chrystusa przez księdza, Allah obiecujący milion i pięćset dziewic po śmierci, czarny kot lub liczba 13 przynosząca pecha, czy znak zodiaku odpowiadający za cechy charakteru. Czy istnieją jakieś logiczne przesłanki, lub twarde dowody, że takie rzeczy dzieją się istotnie? No raczej nie ma, ale ludzie w to wierzą i to wystarczy. Czy te numerowane egzemplarze na zdrowy rozum się czymś różnią? Nie. Ale ten z numerem 1 będzie przy ewentualnej próbie zakupu droższy niż ten z numerem 278 i to o wiele więcej niż 30 złotych a jak ktoś twierdzi że będzie inaczej to żyje w jakimś matriksie. Tak samo te z numerami 100 czy 99 będą "fajniejsze" niż te z numerami 73 i 148, ostatni też będzie "fajniejszy".
    A sam wydawca to śmiech na sali,  przechwala się posiadaniem "jedynki" na internecie (teraz będzie miał drugą) a na konkretne pytanie o numery chowa się w szafie w myśl zasady "wydanie jest ekskluzywne, ale moje będzie mojsze". Na dobrą sprawę na pytanie co schowa dla siebie dalej nie padła odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Marzec 2019, 14:03:24 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #275 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 14:19:46 »
Dajcie znać, co to za super wydanie ma wydawca z tą 1 :)

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #276 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 15:09:28 »
Do Gildii trafi pewnie spora ilość, do Fantastycznych Światów trochę i to będzie wsio.

A ja myślę że do Fantastycznych Światów nie trafi nic. Z wyliczeń wynika że 140 szt. sprzedała Planeta K, 50 zostawił sobie Lisek Chytrusek, więc zostało 160 szt. a nie wierzę że "największa" księgarnia internetowa która sprzedaje komiksy ( sami sobie nadali taki tytuł ) dostanie mniej sztuk niż Planeta

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #277 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 15:12:13 »
Planeta jest głównym dystrybutorem chyba tego komiksu i ma specjalny układ z wydawcą, dlatego też jako pierwsza otrzymała możliwość sprzedaży. To takie moje domysły.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Marzec 2019, 15:16:42 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #278 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 15:15:49 »
W takim razie już smaruje mejlika do Pana Adama z Fantastycznych Światów czy parę sztuk jemu podeślą, może odpisze i coś się w tej kwestii wyjaśni  ;)

Offline MarcusSz

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #279 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 16:58:04 »
Ciężka sprawa, cofnąć się do strony 13 tego wątku:

Nie dzielimy naszych dystrybutorów na lepszych i gorszych - a tym bardziej nie dzielimy klientów naszych dystrybutorów. 
Kolejna pula komiksów pojawi się jutro w Planecie komiksów, a w niedługim czasie także w Gildii i u kilku innych odbiorców.
I jak Pan to sobie wyobraża, że tych lubimy to damy im niższe numerki, tych nie i dajemy im inne? Aby uniknąć bezpodstawnych oskarżeń, albumy do wszystkich dystrybutorów będą wysyłane losowo.
Polityka sprzedaży jest niezmienna.
Jest tylko jedna innowacja. Każdy klient, który zakupił pierwszy album, będzie informowany mailowo przed ukazaniem się kolejnego tomu. Będzie miał określony czas na odpowiedź i jeśli nie zdecyduje się na zakup, komiks z jego numerem zostanie przekazany do puli ogólnej. Zależy nam, aby każdy klient, który zaczął z nami przygodę z wersją Delux, mógł wraz z nami dobrnąć do jej końca.
To wszystko co mamy do dodania w tej sprawie, w sprawach innych zapraszamydo dystrybutorów.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #280 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 17:00:16 »
To fajna sprawa, duży plus za to.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #281 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 17:11:38 »
jestem ciekaw jakości wydania tych albumów, głównie materiałów źródłowych. ktoś wspominał o nowym skanie alinoe, było kilka alternatywnych okładek - może je dostaniemy. 208 stron - czyli oprócz okładek nie będzie specjalnie dodatków.

planeta juz ksieguje przelewy.

Offline celtic

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #282 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 19:27:19 »
Będą rozsyłane wszystkie numery poza albumami autorskimi.
Na pewno nie jest Pan tym Januszem biznesu który próbował wyłudzić od nas jak najniższe numery i po odmowie pisze do nas dziesiątki wiadomości z oskarżeniami.

A więc wyjaśnimy Panu  - aby Pan zrozumiał.

Cały nakład jest wysyłany losowo, z wyłączeniem wspomnianych albumów autorskich - ale to chyba oczywiste.
Nie dzielimy naszych dystrybutorów na lepszych i gorszych - a tym bardziej nie dzielimy klientów naszych dystrybutorów. 
Kolejna pula komiksów pojawi się jutro w Planecie komiksów, a w niedługim czasie także w Gildii i u kilku innych odbiorców.
I jak Pan to sobie wyobraża, że tych lubimy to damy im niższe numerki, tych nie i dajemy im inne? Aby uniknąć bezpodstawnych oskarżeń, albumy do wszystkich dystrybutorów będą wysyłane losowo.
Polityka sprzedaży jest niezmienna.
Jest tylko jedna innowacja. Każdy klient, który zakupił pierwszy album, będzie informowany mailowo przed ukazaniem się kolejnego tomu. Będzie miał określony czas na odpowiedź i jeśli nie zdecyduje się na zakup, komiks z jego numerem zostanie przekazany do puli ogólnej. Zależy nam, aby każdy klient, który zaczął z nami przygodę z wersją Delux, mógł wraz z nami dobrnąć do jej końca.
To wszystko co mamy do dodania w tej sprawie, w sprawach innych zapraszamydo dystrybutorów.



Co jeśli 30-40% kupujących numer #1 zrezygnuje z zakupu po pierwszym tomie?
Czy naprawdę sądzicie że pojawią się nowi odbiorcy którzy zaczną kolekcję od numeru 2? Czy w przypadku mocnego 30-40% spadku zainteresowania tomem #2 kolekcja nadal będzie się ukazywać?Na ile tomów przewidziana jest kolekcja?
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #283 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 19:32:17 »
Chyba 9 i to jest słabość tej kolekcji. Jakby dali 6 albumów na tom, to i ta cena byłaby ok i całość zamknęłaby się w 6 tomach.

Offline Koalar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #284 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 19:56:29 »
Co jeśli 30-40% kupujących numer #1 zrezygnuje z zakupu po pierwszym tomie?
Czy naprawdę sądzicie że pojawią się nowi odbiorcy którzy zaczną kolekcję od numeru 2? Czy w przypadku mocnego 30-40% spadku zainteresowania tomem #2 kolekcja nadal będzie się ukazywać?Na ile tomów przewidziana jest kolekcja?

Ciekawe pytania. Z doświadczenia wynika mi, że 1. tom powinien być drukowany w większym nakładzie, potem sporo ludzi rezygnuje albo nie śpieszy się z zakupem kolejnego tomu (a i tak ciężko kupić używany 1. tom). Tu ludzie mogą rezygnować z powodów finansowych, bo komiks chętni znają. Część pewnie też została zakupiona z myślą o odsprzedaży. No ciekawe, jak będzie wyglądał nakład kolejnych tomów i cena w razie spadku nakładu.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.