Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 485264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szuwarek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #255 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 12:50:02 »
Będą. Jeśli ktoś kto bierze udział w realizacji tego projektu, ma egzemplarz z numerem jeden to zgodnie z informacją od planety będzie miał pierwszeństwo w zakupie kolejnych tomów z tym samym numerem. Mnie to nie boli jakoś szczególnie jeśli mam być szczery. I tak cieszę się z tego wydania.
Nie Planeta, masz to tu w tym wątku:

 W związku z ogromną ilością pytań jakie otrzymujemy w temacie naszego nowego przedsięwzięcia, chcielibyśmy udzielić Państwu kilku odpowiedzi.
1. W planach jest wydanie serii Thorgala w wersji Delux.
 2. Jeszcze w tym roku ukaże się kolejny album.
 3. Ponieważ album jest pozycją limitowaną, nie trafi on do szerokiej dystrybucji.
 4. Zaplanowana jest jeszcze jedna niewielka pula komiksów dla Panety komiksów. Gildia również otrzyma cześć albumów do dystrybucji.
 5. Numery albumów wysyłane będą losowo.
 6. W sprawie kolejnych albumów: klienci którzy zakupili album, będą informowani mailowo przed ukazaniem się kolejnego tomu. Będą mieli określony czas na odpowiedź. Jeśli się nie zdecydują to tom przeznaczony dla nich trafi do ogólnej puli sprzedaży. Nam też zależy aby klienci, którzy zaczynali z nami przygodę wersji Delux, mogli wraz z nami dobrnąć do jej końca.
 7. Na chwilę obecną Galeria Polishcomicart.pl nie dysponuje już wolnymi albumami, wszystkie albumy nakładu zostały zarezerwowane przez dystrybutorów.
Powyższe nie mówi w żadnym miejscu o tym, że jakikolwiek numer jest komuś zagwarantowany, przez co rozumiem, że nie ma mowy o stałości numeru, który komuś przypadł przy zakupie pierwszego tomu. Mowa jest jedynie, że jeśli ktoś zakupi pierwszy tom to niejako z automatu będzie miał zarezerwowany egzemplarz następnego (ale o nieznanym czy "losowym" numerze). Tylko tyle lub aż tyle.

Offline Spiff

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #256 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 12:52:39 »
Cytat: "Polityka sprzedaży jest niezmienna.
Jest tylko jedna innowacja. Każdy klient, który zakupił pierwszy album, będzie informowany mailowo przed ukazaniem się kolejnego tomu. Będzie miał określony czas na odpowiedź i jeśli nie zdecyduje się na zakup, komiks z jego numerem zostanie przekazany do puli ogólnej. "
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #257 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 12:54:47 »
No właśnie nie. Nikt nie gwarantuje żadnego numeru, każdy będzie dostawał losowo (losowo w sensie przypadkowe numery z resztek które zostawi sobie wydawca bo wybraniu najlepszych numerów) numery kolejnych tomów. Kogo to cytat?
Piękno jest w oczach patrzącego.

majkelus81

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #258 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 12:57:45 »
Czy przy tak limitowanym nakładzie ten numer ma aż takie znaczenie? Myślę, że teraz bijecie pianę dla samego jej ubicia.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #259 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 12:58:18 »
Jak widać największe znaczenie ma dla wydawcy, który po cichaczu sobie kitra najlepsze numery i nawet pod wpływem negatywnego odzewu klientów ma to gdzieś, bo najważniejsze są dla niego upragnione numerki.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Przemek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #260 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 12:58:30 »
Szeklak ja właśnie tak interpretowałem cytat który podrzucił Spiff. Dokładnie to zdanie "komiks z jego numerem" ale może faktycznie to kwestia złej interpretacji. Co do tych 'resztkach' o których piszesz to naprawdę stary chyba trochę przesadzasz. Nie twierdzę że nie masz racji, ale chyba nie musimy tego podkreślać w każdym poście.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #261 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:00:43 »
A skąd ten cytat wgl?

Co do podkreślania to będę podkreślał na każdym kroku, ktoś może wejść do tematu i nie wiedzieć o całej sytuacji, a moim zdaniem prawo do posiadania tej wiedzy jeżeli decyduje się na zakup bądź nie. Wydawca pojawił się na forum, napiął się i sobie poszedł nie dając ważnych informacji o które dopytywali klienci. Należy to podkreślać do czasu, aż wydawca się ugnie i wyda oficjalne stanowisko.
« Ostatnia zmiana: Wt, 12 Marzec 2019, 13:03:28 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

majkelus81

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #262 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:03:59 »
Nadal uważam, że przesadzasz przy tak małym nakładzie.

Wydawca pojawił się na forum, napiął się i sobie poszedł nie dając ważnych informacji o które dopytywali klienci. Należy to podkreślać do czasu, aż wydawca się ugnie i wyda oficjalne stanowisko.
Jeśli masz na myśli Planetę Komiksu to ona nie jest wydawcą tego Thorgala.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #263 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:07:30 »
Masz prawo do swojego zdania, możesz uważać jak chcesz. A wydawca przesadza zagarniając najlepsze numery dla siebie i ukrywając to przed klientami?

Nie mam na myśli Planety, Planeta nie pojawiła się na forum... Przejrzyj temat, czytaj ze zrozumieniem proszę bo to kolejny Twój post który nijak ma się do tego co się dzieje w temacie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

majkelus81

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #264 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:10:55 »
A to wybacz, ale w tym natłoku narzekania i jojczenia, nie widziałem że Polishcomicart.pl się tu pojawiło. Ale już nie będę przerywał twoje gderania.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #265 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:18:33 »
Pomijając fakt, że nie umiałeś odpowiedzieć na niewygodne pytanie, to tyy nie bądź bezczelny i spójrz jaki bezsensowny jarmark urządziłeś w temacie Hatchette.

Następnym razem czytaj ze zrozumieniem to nie będzie problemu.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #266 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:26:29 »
[...] Pozostaje jeszcze teoretycznie około 160 sztuk.
Część pewnie będzie do kupienia na Comiconie w Buraczewe, a i może coś odłoży na KW w maju i tak to się rozejdzie.  No i  zapewne żelazna rezerwa na allegro, he, he.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #267 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:27:35 »
Myślę, że żelazna rezerwa na allegro mieści się już w tych 50 "autorskich" egzemplarzach. ;D

Do Gildii trafi pewnie spora ilość, do Fantastycznych Światów trochę i to będzie wsio.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline kenji

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #268 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:29:50 »
y, który po cichaczu sobie kitra najlepsze numery i

zdanie wycięte z kontekstu - ale sens zachowany
Szekak - bo ja chyba czegoś nie rozumiem, na czym polega najlepszy numer i wg Ciebie - który to jest i dlaczego ?

dla mnie to 11 bo tego dnia się urodziłem, 69 - wiadomo. ale dalej nie kumam o co chodzi w fajności w numeracji komiksu...
pytam bez napinki:)

Offline asx76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #269 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 13:31:58 »
Im mniejszy numer, tym (teoretycznie) wyższa wartość dla kolekcjonera ;)