Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481064 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline asx76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #135 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 10:54:55 »
Dziwi mnie tylko dobór tomów. Mogli już, jak tak chcieli mocno szatkować, wydać 1-3, 4-6.

Wolałbyś Pan tomiki 1-3 w cenie 499 zł? ;)

Offline Pawelek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #136 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 10:56:46 »
Wolałbyś Pan tomiki 1-3 w cenie 499 zł? ;)
Wolałbym 1-6 w cenie 499 ;) Ale nie narzekam mam 1-6 w cenie 200zł :D

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #137 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 10:58:31 »
Wolałbyś Pan tomiki 1-3 w cenie 499 zł? ;)
Przy tej cenie albumy 1-6 w jednym tomie byłyby ok.

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #138 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 10:59:52 »
Myślę, że dopiero tempo sprzedaży drugiego tomu pokaże, ilu jest tak naprawdę chętnych na tak hardcorowe wydanie. Pytanie ile osób zrezygnuje po I tomie lub ile osób kupiło tylko po to, aby potem puścić na allegro. Wszyscy płaczą za Szninklem, ale wydanie Egmontu b&w można spokojnie dostać za 200 zł na allegro.

Offline asx76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #139 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 11:03:25 »
Szkoda, że Libertago rozpoczęło od wielotomowego "Thorgala", zamiast od "Szninkla" lub "Zemsty hrabiego Skarbka", bo wtedy całość byłaby dostępna od razu i zrobiłaby jeszcze większą furorę ;)

Offline asx76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #140 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 11:14:06 »
Podczas spotkania z Kołodziejczakiem , zadałem mu czy Egmont planuje wydać Thorgala w wersji czarno-białej w zbiorczych albumach tak jak NIffle. Odpowiedział , że jest to piękne wydania i bardzo kosztowne. Więc cena była by spora - i nie wie czy taki album by się sprzedał...

Teraz chyba ma odpowiedz:)


Aż dziw bierze, że tego nie wiedział :P Jest bowiem oczywistą oczywistością, że nasze komiksowe dobra narodowe takie jak: "Thorgal", "Kajko i Kokosz", "Kajtek i Koko"... itd. bardzo dobrze by się sprzedały także w luxusowych edycjach limitowanych z dodatkami. Co więcej, legiony czytelników marzy o takich wydaniach... A z nakładem można byłoby tak pokombinować, że i Egmont byłby (nader) syty, i klient cały ;)

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #141 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 11:14:21 »
Pytanie czy wyjdą. To pewnie wszystko kwestia praw autorskich. Skarbek i Szninkiel to nie Le Lombard.

Offline parsom

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #142 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 11:35:19 »
Czy wy naprawdę chcecie, żeby zablokowali normalne wydanie Szninkla czy Skarbka dla wydania tego w takiej formie? Wydania kolekcjonerskie - proszę bardzo. Ale obok, a nie zamiast normalnych wydań.

Offline kenji

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #143 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 11:41:31 »
no dobra , my tu gadu- gadu , ale gdzie można kupić te cacko? bo na stronie planety - produkt niedostępny...

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #144 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 11:46:57 »
Myślę, że dopiero tempo sprzedaży drugiego tomu pokaże, ilu jest tak naprawdę chętnych na tak hardcorowe wydanie. [...]
Chwila prawdy mogłaby być przy 4. albumie, przecież w 3 mogliby być Łucznicy, a to jeden z najbardziej ocenianych zeszytów. Pożyjemy, zobaczymy.

Następnym krokiem, podpatrzonym u innych wydawców, powinno być teraz wydanie integrala w kolorze lub b/w, ale już bez numerowania i dodatków. Ale też w powiększonym formacie. Cena niższa, większy nakład i... hardcorowi kolekcjonerzy na pewno i to też by kupili.  :D
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Marzec 2019, 12:00:28 wysłana przez starcek »
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline asx76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #145 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 12:30:34 »
Czy wy naprawdę chcecie, żeby zablokowali normalne wydanie Szninkla czy Skarbka dla wydania tego w takiej formie? Wydania kolekcjonerskie - proszę bardzo. Ale obok, a nie zamiast normalnych wydań.

My naprawdę chcemy aby na rynku były do wyboru zarówno wersja zwykła, jak i kolekcjonerska. Jeśli jednak nie będzie "normalnej", to lepsza luxusowa niż żadna :P

Offline Gazza

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #146 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 12:37:02 »
TK się szczypał czy takie coś może się sprzedać i tradycyjnie ktoś go ubiegł! Brawo panie Tomaszu!

Dla mnie była to (post Planety) prawdziwie elektryzująca wiadomość! Do momentu gdy wszedłem na stronę i ...
1. zobaczyłem okładkę - koszmarek (obrócone okładki wszystkich 4 tomów na tylnej to już kosmos!), ale Piotr Rosiński to postępowy związany z sztuką człowiek więc gdzie mi tam do jego poziomu odbierania sztuki ikonografii...
2. zobaczyłem cenę tego wydania - od tego momentu patrzę przychylniejszym okiem na wszelkiej maści omnibusy, absoluty czy artbooki.
Sorry, ale za połowę tej kwoty bym rozważył, ale 500 to moim zdaniem ostre przegięcie. Psychofanem Rosińskich czy Thorgala nie jestem, ale życzę nabywcom radości z posiadania, wygody w użytkowaniu i satysfakcji z zainwestowania 500 zł w 200 stron powiększonego formatu.

Egmoncie - czas na czarno-białe trejdy Niffle!
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Marzec 2019, 12:38:47 wysłana przez Gazza »

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #147 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 12:51:05 »
Myślę, że gdyby Egmont wszedł w czarno-białe trejdy Niffle, to wiele osób (w tym ja) zakończyłoby kupowanie edycji Libertago na pierwszym tomie.

Offline Martin Eden

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #148 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 12:52:09 »
Całe to wydarzenie jakoś podbija moją wiarę w to, że mamy szansę na Thorgale zbiorcze/pojedyncze w fajnym wydaniu, w przystępnej cenie, nie na zasadach kolekcjonerskich.
Ta konkretna inicjatywa Planety Komiksów nie jest dla mnie, ale trzymam kciuki, bo może dzięki temu dostaniemy takich rzeczy więcej - kto wie, może też tytuły będące premierami na rynku.


Offline robbirob

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #149 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 12:52:27 »
2. zobaczyłem cenę tego wydania - od tego momentu patrzę przychylniejszym okiem na wszelkiej maści omnibusy, absoluty czy artbooki.
Tak, to ewidentny plus tej sytuacji, mam tak samo.