Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 485313 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #105 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 22:26:09 »
Zasadnicza różnica polega na tym, że "Thorgal" w Kaczystanie to niezwykle popularna seria obecna na rynku od wielu lat, natomiast kto u nas słyszał o "Nemezis", a nawet jeśli, to byłby skłonny wydać tak dużą kwotę "w ciemno"... Tak więc porównanie wielce nieadekwatne.
Dokładnie tak :) Żaden to test dla innych wydawców. Testem będzie tylko to czy warto wydać drugi tom :)

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #106 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 22:36:13 »
To możne się okazać iż Egmont nie wydaje Szninkla bo Libertago coś blokuje i to oni go wydadzą w powiększonym formacie , limicie 400 szt. po 650zł...

Trzymam kciuki!
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline carnivale

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #107 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 22:47:35 »
Wersja: kolorowa, czy czarno-biała?
Libertago mając wszystkie asy w ręku może tutaj wypuścić obie, a kolekcjonerzy będą sprzedawać nerki, dziewczyny, żony.. byle tylko zdobyć gorący towar póki jeszcze można ;)

Czarno-biała. Mam co prawda wydanie z orbity ale strasznie mi się to rozleciało bo to klejone było i chyba pogubiłem parę stron. Zresztą uważam , że bardziej to mroczne i ponure w czerni i bieli.

Co do tego thorgala w integralu to jednak uważam , ze za taką cenę powinni jeszcze przynajmniej te trzy zeszyty dołożyć. 350 stron to już spoko jak na integral.

Offline Przemek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #108 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 22:54:26 »
Napisane jest, że każdy egzemplarz „zostanie opatrzony numerem seryjnym”. To jest tożsame z wpisanym  unikalnym, kolejnym numerem sprzedanego/zamówionego egzemplarza?

Opis ze strony planety:
– Album limitowany, wyprodukowano 350 egzemplarzy, egzemplarze numerowane, każdy z odręcznym podpisem Grzegorza Rosińskiego na dołączonej litografii.

Więc tak.

Offline Milord

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #109 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 22:54:35 »
Genialna sprawa to ekskluzywne wydanie i bardzo mnie cieszy, że tak szybko zeszło. Mam nadzieję, że zachęci to innych wydawców do większego nacisku na tego typu wydania - z limitem, lepsze jakościowo, w większym formacie.

A jeszcze w połowie lutego pisałem w wątku o Szninklu:

Wydaje mi się to mocno naciąganą teorią. Jeśli rodzina Rosińskich byłaby tak chciwa, jak twierdzisz, to gdzie tu logika? Lepiej blokować licencję, nie wydać i nie zarabiać w ogóle? Bo tak właśnie jest teraz, nie zarabia nikt poza handlarzami z drugiej ręki.

Mi natomiast marzy się wydanie w obu wersjach - czarno-białej i kolorowej, z jakimiś fajnymi dodatkami, różnymi dla każdej wersji. Oczywiście w twardej okładce i najlepiej w powiększonym formacie. A najlepiej z opcją limitowanej okładki, np. tej klasycznej, czerwonej. O i to dopiero byłoby złote jajo.

Czyżby marzenie miało się spełnić? :))))

Offline asx76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #110 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 22:55:00 »
Czarno-biała. Mam co prawda wydanie z orbity ale strasznie mi się to rozleciało bo to klejone było i chyba pogubiłem parę stron. Zresztą uważam , że bardziej to mroczne i ponure w czerni i bieli.

Co do tego thorgala w integralu to jednak uważam , ze za taką cenę powinni jeszcze przynajmniej te trzy zeszyty dołożyć. 350 stron to już spoko jak na integral.

1. Mi również wersja czarno-biała bardziej odpowiada.

2. Z punktu widzenia klienta byłoby spoko, jednak z perspektywy Libertago nie do przyjęcia z jakże oczywistego względu.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #111 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 23:15:02 »
Koniec, ten rzut wyczerpany.

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #112 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 23:31:38 »
Koniec, ten rzut wyczerpany.
Nareszcie można iść spać.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 250
  • Polubień: 228
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #113 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 23:36:49 »
A wg twoich wyliczeń - jaka powinna być realna cena?
Według moich wyliczeń maks 300zł. 200zł za deluxe oversized + 100zł za limitkę.
Kiedy ostatnio kupowałeś integrala na polskim rynku za pięć stówek?
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #114 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 23:49:19 »
A kiedy na polskim rynku był integral w tak dużym formacie i w tak niskim nakłądzie? :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #115 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 23:55:43 »
  Kurka, byłem święcie przekonany, że w tym roku gruchnie wieść o integralach Thorgala ale w normalnym wydaniu i w normalnej cenie, już szykowałem się do kupna a tu takie coś. Oby to nie miało wpływu na jakieś ewentualne plany takiego wydania, lub wznowienia Szninkla. Jak dla mnie to wydanie nie jest warte pięciuset złotych, tak samo nie chce mi się wierzyć, że da się na tym zbić jakieś kokosy.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #116 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 00:05:10 »
Kiedy ostatnio kupowałeś integrala na polskim rynku za pięć stówek?

Produkty ściśle wpuszczane na rynek jako kolekcjonerskie (wg słownikowej definicji) rzadko wycenia się po kosztach. Jest wręcz odwrotnie - cena intencjonalnie jest wysoka. Na zasadzie dobra luksusowego (jakkolwiek by w tym przypadku to nie brzmiało) - nie każdego będzie na niego stać. Mnie nie stać, ale też nie mam imperatywu 'muszę to mieć' i mam nadzieję że będzie to wydanie cieszyło oko każdego, kto może żądzaną kwotę wyłożyć.

Offline Pawelek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #117 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 00:06:52 »
Według moich wyliczeń maks 300zł. 200zł za deluxe oversized + 100zł za limitkę.
Kiedy ostatnio kupowałeś integrala na polskim rynku za pięć stówek?

Wszystko jest warte tyle, ile ktoś jest w stanie za to zapłacić. Widać, że sporo ludzi jest w stanie zapłacić 500zł za taką edycję.
Wydanie od Niffle kosztuje ok. 200zł za tomy 1-6 B&W. Tu dochodzi 2x2cm, kolor, limitowanie nakładu, numeracja i autograf. Żeby dostać sam autograf trzeba sporo zainwestować - kolega Itachi pewnie potwierdzi, że to kosztuje sporo czasu, chęci i pieniędzy.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 250
  • Polubień: 228
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #118 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 00:07:31 »
Ok, zauważ proszę, że odnoszę to do swojego poziomu abstrakcji cenowej. Dla mnie szkoda, że pierwszy integral Thorgala na polskim rynku debiutuje z pozycji ultra ekskluzywnej. Jeśli inni wydawcy pójdą w tą stronę, to będziemy mieli elitarne hobby :-).
Naturalnie nic mi do wizji planów kogokolwiek. Jak widać model biznesowy sprawdził się.
Kupiłem w swoim życiu kilka wydawnictw ekskluzywnych i limitowanych, które rozeszły się po świecie w kilka godzin. Był to materiał premierowy, a nie odgrzewany kotlet i cena nie przekraczała 300zł.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Grzmichuj

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #119 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 00:45:36 »
Panowie, to nie jest wcale drogo. 500 złotych to kosztuje zwykły omnibus (okładkowo). A tutaj mamy europejski format, autograf, limitowaną ilość... Gdyby to się nazywało Infinity Gauntlet albo X-force, to byście ze szczęścia skakali jakie tanie. A czym Thorgal się różni od innych legendarnych komiksów?
Jedyne co mnie się nie podoba, to zaangażowanie polishcomicart, coś za bardzo mi to śmierdzi cwaniactwem, te cały Comic Conowy plastikowy blichtr, wystawy na których miały być miliony ludzi, a w rzeczywistości wywalone na antypody hali zbiorowisko przypadkowych plansz, gdzie nawet sprzątaczki nie zaglądały.
Będę zdziwiony, jeśli obejdzie się bez skandalu. Ale zamówiłem, bo jednak pierwszy argument niepodważalny - to jest hiper okazja.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?