Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481311 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1425 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 17:45:17 »
Bo długopis słabej jakości, wygina się pod najmniejszym naciskiem...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1426 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 18:13:03 »
Zakościelny łamiący długopis? Bez sensu...

Offline Hans

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1427 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 22:12:44 »
Każdy ma prawo do swoich poglądów, to czy je szanujemy  - nawet kiedy ktoś ma je odmienne, świadczy nas samych.
Zauważyłem, że Tadzio Baranowski też wrzuca prace z poparciem dla swojego kandydata.


Offline parsom

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1428 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 22:22:29 »
I jak się kończy mieszanie komiksiarzy do polityki widać w przygodach bezdomnych wampirów.

Offline nayroth

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1429 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 22:30:14 »
Kiedy twórcy i wszelacy artyści obnoszą się ze swoimi sympatiami politycznymi zazwyczaj wychodzi to żałośnie i obnaża starą prawdę że to że ktoś potrafi dobrze grać, śpiewać, czy pisać wiersze nie czyni go żadnym autorytetem w dziedzinach o których nie ma pojęcia.

Na szczęście Rosiński ze swoim rysunkiem tego uniknął, portrecik wcale ładny a żart nie przekracza granic dobrego smaku. Plus dla pana Grzegorza :)

Ciekawi mnie czy na mitycznym zachodzie to standard że autorzy komiksów komentują biezące wydarzenia polityczne, Czy raczej wyjątek?

Offline xanar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1430 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 22:36:42 »
Gdzie są moderatoro-admini, dlaczego nie reagują  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline parsom

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1431 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 23:04:21 »
Zauważyłem, że Tadzio Baranowski też wrzuca prace z poparciem dla swojego kandydata.

Hmmm... Żółtek?


Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1432 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 23:25:17 »
Czy seria Thorgal zmierza do jakiegoś finału? Były chyba zapowiedzi w Światach Thorgala, że główną seria i poboczne mają się ładnie spiąć.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1433 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 23:57:26 »
I się spięły. Ale niekoniecznie ładnie. Ale podjęto nową decyzję że główna seria ma trwać dalej.

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1434 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 00:20:33 »
I dlatego jest jak jest. Albo raczej jest jak było.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline R~Q

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1435 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 06:30:15 »




Ciekawi mnie czy na mitycznym zachodzie to standard że autorzy komiksów komentują biezące wydarzenia polityczne, Czy raczej wyjątek?

Aż przypomniał mi się Bill Willingham heh

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1436 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 07:11:42 »
Ciekawi mnie czy na mitycznym zachodzie to standard że autorzy komiksów komentują biezące wydarzenia polityczne, Czy raczej wyjątek?
Komentują. Ciężko Rosińskiego nazwać komentatorem, skoro stworzył bodajże dwa 'komentarze'. Ale w USA polityka Trumpa jest komentowana, w Europie brexit również był poruszany wśród autorów komiksów. Nie podam przykładów - najczęściej to były tweety czy coś tam na instagramie. Ale poglądy polityczne pewne części twórców są znane. A są znane właśnie z takich komentarzy, które gdzieś tam migną, jak powyższy rysunek Rosińskiego.

Bender

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1437 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 08:32:26 »
Kiedy twórcy i wszelacy artyści obnoszą się ze swoimi sympatiami politycznymi zazwyczaj wychodzi to żałośnie i obnaża starą prawdę że to że ktoś potrafi dobrze grać, śpiewać, czy pisać wiersze nie czyni go żadnym autorytetem w dziedzinach o których nie ma pojęcia.

Po prostu wyrażają swoją opinię wygodnymi dla siebie narzędziami. Dotykają zazwyczaj kwestii im bliskich i ogólnie rozumianych a nie próbują np ustalać przyszłoroczny budżet za pomocą rysunku. Nie są i nie muszą być autorytetami do wyrażenia opinii w taki sam sposób jak Ty nie musisz być rysownikiem, żeby powiedzieć na forum, że komiks Ci się nie podoba.

Offline R~Q

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1438 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 08:56:44 »
Korzystając z waszej rady, zamówiłem Thorgale na razie do Klatki. Obecnie jestem na cyklu w Qâ - robię reread bo fajne. Po Klatce chyba zrobię sobie przerwę, może na Yans. Mam 2 pierwsze integrale i fajne wydanie, są dodatki i dobry papier.

Offline Chmielu

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1439 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 11:51:26 »
Teraz już wiem kto zagra Thorgala. Rafał ma look - jak tylko się znudzi rolą prezydenta Wawy zacznie karierę aktorską. Ma kumpli (Michał, Piotrek, Tomek) - podszkolą go w warsztacie. A że reżyser "Thorgala" to Niemiec - to się wszystko ładnie zepnie.

Ale Pan Grzegorz chyba tego nie wymyślił - szybciej był Bogusław Linda z filmikiem.

A rysunek słaby - nieproporcjonalne dłonie, zbyt wysokie czoło.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain