Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481117 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gieferg

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1410 dnia: So, 13 Czerwiec 2020, 22:15:05 »
Cytuj
Saga o Shaiganie ma poziom sagi z Shardarem
Z tym, że nie ma.

Cytuj
. Zatem, pytanie: do którego tomu najlepiej czytać serię?
Do Wilczycy. Ja mam na półce niby do Kriss De Valnor, ale kupowania po 16-tce już nikomu nie polecam.

Offline Dzidek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1411 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 21:46:48 »
A ja wam powiem, że mam do Thorgala taki sentyment i tak mocne i ważne dla mnie wspomnienia, że cieszę się z każdego kolejnego albumu. Zrobiłem sobie taką tradycję, że od kilku ładnych lat tomy wydane w danym roku przynosi mi stary, gruby, siwy i brodaty i zostawia je pod zielonym drzewkiem :) Tak więc okoliczności czytania też są dla mnie szczególne. I choć zgadzam się, że poziom serii już nie taki, a lektura nie porywa, to jednak będę kupował (tzn. dostawał :) ) kolejne albumy do oporu. A po skończonym czytaniu odkładał album na półkę... aż do następnego razu. Po prostu ze względu na ten wspomniany sentyment i wrażenia, nie mógłbym z własnej nieprzymuszonej woli rozstać się z Thorgalem. Poczekam, aż inni zrobią to za mnie :)

Offline Gazza

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1412 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 09:27:02 »
A ja wam powiem, że mam do Thorgala taki sentyment i tak mocne i ważne dla mnie wspomnienia, że cieszę się z każdego kolejnego albumu. (...)
Mam tak samo. Choć spadek jakości jest zauważalny to nigdy poziom ten nie jest tak niski bym miał przerwać swoją przygodę z Thorgalem i jego światem.

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1413 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 09:39:17 »
Dla mnie super zakończenie to Klatka i żałuję, że potem Rosiński nie zajął się czymś innym. Na półce mam do Aniela, głównie ze względu na sentyment do rysunków Rosińskiego, ale pobocznych serii pozbyłem się bez bólu.

Offline Nephilim

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1414 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 10:51:38 »
Faktem jest, że w pewnym momencie seria sprawiała wrażenie jakby dążyła do jakiegoś rozstrzygnięcia a przynajmniej próbowała wytyczyć nowy szlak, ale ostatecznie okazuje się, że Thorgal poszedł w Marvela i mnóstwo rzeczy zostało zamiecionych pod dywan tylko po to żeby wszystko było tak jak było.
Jedynym scenarzystą który mógłby nieco 'wyciągnąć' Thorgala z bagna byłby Xavier Dorison. Zgrabnie zamknął kilka rzeczy w Kriss i widać, że miał koncepcję. "Wyspa Zaginionych Dzieci" to chyba najlepszy poboczny album ze Świata Thorgala. Gdyby dali Dorisonowi poprowadzić serię główną... ale wyszło jak zawsze. Podobno też planują odsunąć Surżenkę od rysowania.

Offline Gazza

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1415 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 12:06:29 »
Akurat Surżenko daje radę - szkoda by było...

Offline Dzidek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1416 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 16:44:16 »
Dla mnie super zakończenie to Klatka i żałuję, że potem Rosiński nie zajął się czymś innym.
Oceniając z perspektywy zjazdu poziomu serii w kolejnych albumach, sporo osób ma właśnie takie "wymarzone" zakończenie (inni zaś wskazują Wilczycę). Natomiast mam przeczucie graniczące z pewnością, że gdyby na Klatce się skończyło,  wiele osób by narzekało, że szkoda, iż to już koniec i że chętnie by poczytali o dalszych losach Aegirssonów :) No ale jest jak jest, ocenia się z perspektywy, która zaistniała, więc takie stawianie sprawy jest zrozumiałe.
« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Czerwiec 2020, 17:06:08 wysłana przez Dzidek »

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1417 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 19:44:48 »
Wiadomo, nikt nie wiedział kiedy seria zacznie obniżać loty, a dodatkowo wydawca na pewno nie zamierzał rezygnować z intratnej serii. Mnie najbardziej szkoda, że Rosiński tak długo ciągnął Thorgala i trochę marnował swój talent przy słabych scenariuszach. Po Klatce był jeszcze tylko Skarbek i Western i są to naprawdę fajne komiksy. Szkoda, że nie było ich więcej.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1418 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 13:04:04 »
Z fb:

Grzegorz Rosiński pozdrawia.




:D
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1419 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 13:20:09 »
Wygląda lepiej niż większość ostatnich okładek Thorgala.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1420 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 14:37:12 »
Wygląda zaskakująco dobrze porównując z rysunkami z Aniela.

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1421 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 15:10:43 »
Elitarysta...  ::)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1422 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 15:38:47 »
Promujący ideologię LGBT i dżemy...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1423 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 15:50:49 »
A wydawał się być takim sympatycznym człowiekiem.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1424 dnia: Cz, 18 Czerwiec 2020, 17:20:06 »
No ja to muszę się mocniej przyłożyć, żeby tak złamać długopis w pół, a tu wystarczył lekki nacisk i już :)