Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 480941 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1320 dnia: Pt, 27 Grudzień 2019, 20:05:02 »
jestem po lekturze cz-b wydania. coś wspaniałego! niektóre kadry jakbym widział po raz pierwszy - np włam do twierdzy aran. uspokajam bojących się kredy - wyglada bardzo dobrze i odbija światło tylko z lampka bezpośrednio nad głowa.

odnośnie dodatków to proszę w kolejnych tomach „thorgalu ratuj” z orbity !!!

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1321 dnia: Nd, 29 Grudzień 2019, 21:19:32 »
Przedstawiamy Państwu krótką filmową relację ukazującą jak wygląda najnowszy album zbiorczy komiksu Thorgal w wersji czarno-białej.
W imieniu naszej Galerii Polishcomicart.pl oraz wydawnictwa Libertago serdecznie zapraszamy.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1033197257042358&id=341345759560848

« Ostatnia zmiana: Nd, 29 Grudzień 2019, 21:22:54 wysłana przez PolishComicArt.pl »

Offline Dzidek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1322 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 19:04:01 »
Ja uwielbiam serię jako całość, ale nie znaczy to że nie widzę w niej minusów.
Słoneczny miecz, Archanea, Kriss, Forteca czy nawet serie ponboczne, które czytałem z ogromną przyjemnością i które uważam za świetne (Kriss, Louve) pchają tą serię na zupełnie inne tory. Rozbudowują uniwersum, czyli robią to co powinno być zrobione dawno.
Mam dokładnie tak samo. Kilku ładnych lat temu wymyśliłem sobie świąteczną tradycję, kiedy to pod choinką znajduję albumy wydane przez ostatni rok. I jeszcze w trakcie Świąt czytam je wszystkie. Dla mnie to fajnie spędzony czas, bardzo sentymentalny. Jakoś nie potrafię się na Thorgala obrazić, choć coraz trudniej mi być w stosunku do niego bezkrytycznym. Z jednej strony cieszę się, że wychodzi nadal, ale z drugiej mam świadomość, że jest coraz słabiej. Jak już zostało w tym wątku wspomniane, było przynajmniej kilka okazji, żeby "godnie" zakończyć serię. Tą ostatnią był oczywiście "Aniel" i szczerze się zdziwiłem, że jednak to nie był koniec. "Pustelnik ze Skellingaru"? Historia zdecydowanie wymuszona, nie wnosi zupełnie nic. I niestety nie mam już nadziei, że w przyszłości to się zmieni.
Przy okazji wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że w czasach planowania serii pobocznych gdzieś czytałem, że w kilku kolejnych latach wyjść ma łącznie jeszcze kilkanaście albumów, które finalnie zejdą się w jednym punkcie (oczywiście za wyjątkiem "Młodzieńczych lat"), co zakończy serię. Nie pamiętam czy to był jakiś wywiad czy artykuł, ale źródło było rzetelne. W sumie takie rozwiązanie wydawało mi się niegłupie, ale - jak się okazało - nic z niego nie wyszło.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1323 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 19:39:12 »
Jak nic nie wyszło, jak wszystkie spin offy zeszły się w Anielu???Ale nigdzie chyba nie podawano informacji że to zejście ma zakończyć serię.

Offline Klima

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1324 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 19:50:27 »
Z tego co pamiętam były jakieś plotki że tom "Aniel" oprócz łączęnia wątków ze spin-offami ma być zakończeniem serii pobocznych i chyba też coś mówiło się że to będzie wogóle ostatni tom Thorgala.

Offline Dzidek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1325 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 20:25:35 »
Jak nic nie wyszło, jak wszystkie spin offy zeszły się w Anielu???Ale nigdzie chyba nie podawano informacji że to zejście ma zakończyć serię.
Niezbyt fortunnie skonstruowałem zdanie, bo miałem na myśli, że nic nie wyszło z definitywnego zakończenia. Natomiast co do tej informacji, to było precyzyjnie napisane, ile jeszcze się ukaże albumów w ramach poszczególnych serii i kiedy ich wydawanie się zakończy. Podsumowane to było stwierdzeniem, że fani na tym zyskają, bo częstotliwość ukazywania się thorgalowych albumów znacząco się zwiększy. Pamiętam, że najpierw poczułem rozczarowanie, iż widmo końca Thorgala pojawiło się na horyzoncie, ale gdy zobaczyłem, ile jeszcze będzie albumów w perspektywie kilku następnych lat, humor mi się poprawił. Tylko w ogóle nie pamiętam, gdzie to czytałem.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1326 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 11:31:21 »
Bardzo dobry pomysł z tym filmikiem!

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1327 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 12:16:06 »
znalazłem jeden mały błąd w cz-b thorgalu - ten sam co w wydaniach egmontu i w kolorowym libertago - w wyspie lodowych mórz jest źle sformatowany tekst i na stronie 92 mamy ponownie "wikin-gowie".

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1328 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 12:44:37 »
znalazłem jeden mały błąd w cz-b thorgalu - ten sam co w wydaniach egmontu i w kolorowym libertago - w wyspie lodowych mórz jest źle sformatowany tekst i na stronie 92 mamy ponownie "wikin-gowie".

fascynujące...

I to wcale nie jest sarkazm! No, może trochę... Ale generalnie trochę też fascynuje mnie co siedzi w głowach ludzi, którzy nie tylko jarają się tym, że znaleźli jakiś błąd, ale dodatkowo piszą o tym na forum internetowym. Człowieku, kogo to obchodzi?  ;D

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1329 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 12:48:58 »
to raczej zwraca uwagę na korektę - wygląda jakby kopiowali 1:1 z poprzednich wydań.

Offline pokia

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1330 dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 13:51:47 »
to raczej zwraca uwagę na korektę - wygląda jakby kopiowali 1:1 z poprzednich wydań.

Tak jest, ciągniemy temat błędu dalej.

Takie łamanie musiało być wprowadzone ręcznie, czyli pewnie zwróciła uwagę na to korekta. Tylko, że jakieś kilka wydań temu, gdzie ten wyraz faktycznie był przenoszony do kolejnego wiersza. Może przy kolejnej edycji coś się przesklaowalo i wyraz zmieścił się w jednej linii. No, a że korekta już przecież była, to poszło jak poszło.

A napisałem to zainspirowany postem "kogo to obchodzi".

Jak widać, są osoby które to obchodzi, szczególnie jeśli błąd pojawia się kolejny raz.

p.s. Tak jak wielu lapsusów językowych nie widzę, to takie błędy akurat widzę, ale to dlatego, że zajmuję się tym na co dzień, więc czytając komiks zwracam uwagę "jak robią to inni".
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Styczeń 2020, 13:54:58 wysłana przez pokia »

Online JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1331 dnia: Pt, 10 Styczeń 2020, 18:50:56 »
W temacie o Egmoncie pewnie nikt nie zauważy więc piszę tutaj, choć to mały offtop.

Wg danych z Gildii najnowsze wydanie Westernu Rosińskiego ma mieć większy rozmiar i objętość, bo aż 80 stron. Ktoś coś wie więcej na ten temat? W wielkość formatu jestem w stanie uwierzyć, ale czy któreś wydanie we Francji miało aż 80 stron? Wydanie z kolekcji GR miało 72-74 (licząc ostatnią pustą kartkę). Czyżby nasz Egmont dorzucił aż 6-8 stron dodatków więcej niż w kolekcji GR? Wydanie podstawowe ma 64 str.
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Styczeń 2020, 18:52:46 wysłana przez janjedlikowski »

Online JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1332 dnia: Pt, 10 Styczeń 2020, 22:58:21 »
I jeszcze taka ciekawostka kolekcjonersko-Thorgalowa. Luksusowe wydania pojedynczych albumów Thorgala są sprzedawane za 140 EUR (ok 600 zł za jeden album). Ostatnie wydania, pewnie m.in. z powodu spadku ogólnej jakości, nie schodzą już tak na pniu, a na rynku wtórnym (ebay) można je kupić czasem nawet za 80 EUR (ok 350 zł). To poniekąd pokazuje, jaka jest realna cena (popyt) na te albumy na rynku francuskim.

Offline Dzidek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1333 dnia: So, 11 Styczeń 2020, 15:43:25 »
Czym się charakteryzują te luksusowe wydania?

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1334 dnia: So, 11 Styczeń 2020, 16:02:19 »
Ot, dla przykładu.
https://thorgalverse.blogspot.com/2014/08/kolekcjonerska-edycja-trzech-siostr.html

Wyszło parę innych albumów w taki sposób.