Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 485184 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1305 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 21:12:54 »
Sam jestem właśnie tak jakoś na granicy decyzji o rozstaniu się z serią.
Z uwagi na swoje zaszłości czytelnicze aż takiego sentymentu nie mam a jeżeli za 10 lat ktoś napisze, że "ostatnie dziesięć tomów nie było takich złych" to może je nabędę hurtem (o ile dożyję).
W każdym razie moment w którym nie ma już nikogo z duetu Rosiński - Van Hamme wydaje mi się być dobrym punktem wyjściowym z tej przygody.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1306 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 19:33:34 »
Szanowni Państwo,
Czarno-białe zbiorcze wydanie Thorgala jest już u dystrybutorów:

https://www.facebook.com/341345759560848/posts/1022485344780216/


Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1307 dnia: Śr, 18 Grudzień 2019, 23:41:18 »
Jak ktoś już dostanie ten album w swoje ręce to będę wdzięczny za kilka fotek, szczególnie tych nowych szkiców, których nikt jeszcze nie widział. Na miejscu wydawcy chwaliłbym się tym ile wlezie, a tak czekam z decyzją odnośnie zakupu.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1308 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 13:54:36 »
czekam żeby ktoś wrzucił porównanie wydań libertago i niffle;)

Offline PocoNacoLoco

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1309 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 23:22:59 »
Witam, niby informacja, że od środy u dystrybutorów, od czwartku wysyłki, ale trzeba jednak poczekać. Niemniej wystarczyło napisać mejlika do Gildii, odpowiedzieli po godzinach pracy (sic), że z powodu natężenia zamówień nie da się wszystkiego zrealizować i wysłać na raz😒..., ale wysyłka już jutro. Dorzuciłem Strażników, Zabójczy żart i będzie czytano na Święta.

Offline PocoNacoLoco

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1310 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 23:23:56 »
Rzecz jasna Ptak przy runął już wczoraj✌️

Offline Gazza

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1311 dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 23:39:52 »
Paczka, wg. maila z Gildii, wyruszyła do mnie przed 16:00. Powinna być jutro u mnie.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1312 dnia: Pt, 20 Grudzień 2019, 14:47:06 »
Gdzieś w innym wątku zwrócono uwagę na refleksy światła dziennego i sztucznego na wersji czarno-białej jakiegoś innego wydawnictwa. A jak wygląda to tutaj? Kreda silk to chyba mocno błyszczący się papier?

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1313 dnia: Pt, 20 Grudzień 2019, 14:49:34 »
Nie wiem czy mocno na tle innych kred, ale światło mi dało trochę w kość przy czytaniu Thorgala kolorowego, do tego sprawę komplikuje format komiksu, bo czytając sobie normalny komiks przy lampce zawsze można sobie zmienić kat nachylenia i jakoś tam idzie, a tutaj większość czyta rozłożone na stole i manewrowanie nie jest już proste. Teoretycznie przy cz/b powinno być to conajmniej tak samo lub bardziej uciążliwe.
« Ostatnia zmiana: Pt, 20 Grudzień 2019, 16:26:12 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1314 dnia: Pt, 20 Grudzień 2019, 16:14:08 »
ja już swojego odebrałem z gamiko - niestety czeka zafoliowany do gwiazdki. sama okładka okazała i fajnie ze powiększyli grafikę w porównaniu z kolekcjonerka.

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1315 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 13:35:57 »
Jak ktoś już dostanie ten album w swoje ręce to będę wdzięczny za kilka fotek, szczególnie tych nowych szkiców, których nikt jeszcze nie widział. Na miejscu wydawcy chwaliłbym się tym ile wlezie, a tak czekam z decyzją odnośnie zakupu.

No dobra, nie chcę tu nikomu spojlerować przed gwiazdką i wrzucać fotek, ale już wiem czemu nie za bardzo chwalili się tymi nigdy niepublikowanymi rysunkami Rosińskiego. To tak na prawdę trzy strony z takimi "dziwnymi" szkicami do filmu animowanego i gry komputerowej. Miałem trochę nadzieję, że w końcu wyciągnęli jakiś zapomniany szkicownik :) Ale album sam w sobie fajny. Pierwsze 10-str mam pofalowane, ale mam nadzieję, że doschną (?) i się wyprostują z czasem.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1316 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 15:07:06 »
Oglądałem dzisiaj komiks w Centrum komiksu. Format itp. super, jak to u Libertago, tylko papier odbija światło i przy cz/b jak dla mnie to słabo wyszło. Kupić kupiłem, ale żałuję, że się nie zdecydowali na offset, jednak moim zdaniem offset przy cz/b to powinien być standard. Obok leżał omnibus Obcego od Screamu, fajna cegiełka, też w czerni i bieli i na offsecie - super wyglądało moim zdaniem, choć oczywiście czerń nie tak czarna jak w Thorgalu. Coś za coś, ja jednak zdecydowanie #teamoffset.
« Ostatnia zmiana: So, 21 Grudzień 2019, 15:08:48 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1317 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 15:39:43 »
z tego co mówił dziś wydawca to wybrali kredę bo na offsecie czerń jest szarawa. zgadzam się z szekakiem ze alien wyglada tez fajnie - ale czerń rzeczywiście jaśniejsza.

Offline Gazza

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1318 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 16:39:14 »
Mój Thorgal „Noir” dotarł wczoraj ale musiałem pilnie wyjechać wiec dopiero jutro będę się z nim bliżej zapoznawał gdy wrócę do domu. Pierwsze wrażenie pozytywne. Duży. Większy od Batmanów z Egmontu. Ale hc dość miękki...

Bender

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1319 dnia: So, 21 Grudzień 2019, 19:24:08 »
z tego co mówił dziś wydawca to wybrali kredę bo na offsecie czerń jest szarawa. zgadzam się z szekakiem ze alien wyglada tez fajnie - ale czerń rzeczywiście jaśniejsza.

Jak wydrukujesz szarawo to będzie szarawo. Na kredzie też można szarawo wydrukować, patrz eskpert w tej materii: Egmont