Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 480900 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1245 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 14:28:11 »
Choinka nie będzie stać do stycznia?  ;D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Benson

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1246 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 14:32:15 »
Po pojawieniu się ogłoszenia byłem pewny, że to wezmę, ale już mi przeszło.

Offline Teli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1247 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 14:48:04 »
Choinkę zwyczajowo rozbiera się po święcie Trzech Króli więc może postać do stycznia ;) Dodatkowo jak ktoś obchodzi święta w obrządku prawosławnym dalej wyrobi się przed gwiazdką. W innych przypadkach to chyba tylko odbiór osobisty bo szanse że kurier dojedzie w Wigilię zawsze są ale to już kwestia magii świąt ... o ile oczywiście nie będzie zwyczajowej obsuwy.
Ta świąteczna premiera utwierdziła mnie w przekonaniu że nie ma się co śpieszyć bo po co ma komiks gnić na magazynie kurierskim całe święta.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1248 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 14:52:15 »
Dodatkowo każdy wie jak ciężki jest to czas dla firm kurierskich, opóźnienia to jedno ale przeładowane auta, tempo skanowania i układania może być przyczyną większej niż zazwyczaj liczby reklamacji.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1249 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 15:05:52 »
A ja się zastanawiam czemu w przypadku wydawnictwa Libertago jest na forum jakieś dziwne odstępstwo od normy i przy okazji ich wydań nie rozmawia się o danym wydaniu i wszystkim co z nim związane w temacie wydawnictwa, tak jak jest to przy każdym innym tytule i wydawnictwie, tylko w tematach komiksoweych - o Thorgalu w temacie Thorgala, o W poszukiwaniu ptaka czasu w temacie o Loiselu, a o Szninklu w temacie Szninkla. Fajnie by było przywrócić porządek i rozmawiać w stosownym temacie. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1250 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 15:07:45 »
... bo szanse że kurier dojedzie w Wigilię zawsze są ...
To nie kurier, to Mikołaj.

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1251 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 15:09:53 »
A ja się zastanawiam czemu w przypadku wydawnictwa Libertago jest na forum jakieś dziwne odstępstwo od normy i przy okazji ich wydań nie rozmawia się o danym wydaniu i wszystkim co z nim związane w temacie wydawnictwa, tak jak jest to przy każdym innym tytule i wydawnictwie, tylko w tematach komiksoweych - o Thorgalu w temacie Thorgala, o W poszukiwaniu ptaka czasu w temacie o Loiselu, a o Szninklu w temacie Szninkla. Fajnie by było przywrócić porządek i rozmawiać w stosownym temacie. ;)
Masz dużo czasu, siedzisz, główkujesz, wymyślasz... 😀

Offline Teli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1252 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 15:29:25 »
A ja się zastanawiam czemu w przypadku wydawnictwa Libertago jest na forum jakieś dziwne odstępstwo od normy i przy okazji ich wydań nie rozmawia się o danym wydaniu i wszystkim co z nim związane w temacie wydawnictwa, tak jak jest to przy każdym innym tytule i wydawnictwie, tylko w tematach komiksoweych - o Thorgalu w temacie Thorgala, o W poszukiwaniu ptaka czasu w temacie o Loiselu, a o Szninklu w temacie Szninkla. Fajnie by było przywrócić porządek i rozmawiać w stosownym temacie. ;)

No ale przecież my rozmawiamy o Thorgalu w temacie Thorgala. Nikt tu nie wspomina o Sznikielu czy Ptaku więc nie widzę odstępstwa od tematu. A że na topie jest akurat to wydanie Thorgala to sobie o nim gadamy nie widzę konfliktu logicznego. Gadamy o komiksie wydawanym przez wydawnictwo, a nie o samym wydawnictwie.
Jak ktoś ma pytania odnośnie np. Batmana to pisze w wątku o Batmanie, a nie w wątku Egmontu - dopiero by tam był bur....ger, Mateusz by nie wyrobił z odkurzaczem :D
Czepiasz się Szekak :)

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1253 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 15:32:29 »
No właśnie nie, zawsze jak jest rozmowa na temat tego jaki komiks będzie wydany, kiedy się wyprzeda, jaki będzie jego nakład, jaka będzie jego cena, kiedy będzie premiera i kiedy rusza sprzedaż to takie rzeczy załatwia się zawsze w tematach wydawnictwa, a w tematach o komiksie gada sie stricte o komiksie - jego treści, fabule itp, a nie o jego wydaniu i wszystkim co z nim związane, tak jak jak ma to miejsce powyżej. Jak ktoś ma pytania odnośnie Batmana to pyta w wątku o Batmanie, ale jak ma pytania odnośnie tego czy jakiś Batman będzie wydany, albo tego, czy jest już dostępny w sklepach to pisze w temacie Egmontu, a w przypadku Libertago jest wyjątek i właśnie jest bałagan.

Nie czepiam się, to Ty się mnie czepiasz, że się czepiam. :/
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Listopad 2019, 15:38:42 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Teli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1254 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 15:40:59 »
*żarcik*
To Ty się mnie czepiasz, że ja się czepiam, że ty się czepiasz. :D :D :D
*koniec żarciku*

A tak na serio zostawmy to do oceny administracji. Jeśli przyznają Ci rację i temat zostanie przeniesiony to plusik dla Ciebie. W innym przypadku nie ma co kruszyć kopii i tworzyć bezsensownego spamu :)

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1255 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 15:49:52 »
Nie czepiam się, to Ty się mnie czepiasz, że się czepiam. :/

Tak mi się skojarzyło :) Z przymrużeniem oka :)


Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1256 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 15:50:26 »
*żarcik*
To Ty się mnie czepiasz, że ja się czepiam, że ty się czepiasz. :D :D :D
*koniec żarciku*

A tak na serio zostawmy to do oceny administracji. Jeśli przyznają Ci rację i temat zostanie przeniesiony to plusik dla Ciebie. W innym przypadku nie ma co kruszyć kopii i tworzyć bezsensownego spamu :)
Nie wiem czy to kwestia dla administracji bo napisałem tylko o dziwnym odstępstwie od normy, nie mówię, że to off top czy coś. ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Listopad 2019, 17:32:08 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Gazza

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1257 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 17:30:47 »
To nie jedyne odstępstwo - sprawdź temat o Conanie. :)
90% dyskusji to kwestie dostępności i prenumeraty wydawnictwa Hatchette... :))

Co do daty 23 grudnia - myślę, że tego dnia klienci Gildii będą już mieć swoje egzemplarze w rękach.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1258 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 18:05:45 »
zamówiłem. tym razem planeta z odbiorem w gamiko. może się przed świetami uda. na stronie planety nie ma licznika przy tym komiksie. ciekawe czy to zamierzony zabieg.

Offline Hans

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1259 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 18:41:01 »
Też to zauważyłem, ciekawe jak będzie zatem wyglądał rozkład nakładu?
Tak przynajmniej był jakiś podgląd tego jak się sprzedaje.

Edit:

Wrzucili ostateczną wersję okładki - wygląda bombowo.

« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Listopad 2019, 19:14:27 wysłana przez Hans »