Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481134 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1230 dnia: Śr, 20 Listopad 2019, 16:20:21 »
Co za pie#@#nie, piszesz też takie rzeczy do wydawców we Francji czy Stanach, że mają po kilka wersji swoich komiksów?

A oni też te swoje kilka wersji wydają co kilka miesięcy?

Offline Gazza

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1231 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 10:40:05 »
Oczywiście. Tak zazwyczaj, z tego co się orientuję, to się odbywa. Zeszyty>tpp>ohc>omni>itd

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1232 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 11:21:42 »
Oczywiście. Tak zazwyczaj, z tego co się orientuję, to się odbywa. Zeszyty>tpp>ohc>omni>itd

Co do kolejności masz rację, ale nie dzieje się to w tak krótkim czasie. Ja zarzut mam właśnie do czasu. Nawalą teraz różnych wersji, co spowoduje, że może się rozejdą jak świeże bułeczki, a może nie, bo nawet najwięksi zapaleńcy nie mają gumowego budżetu i zamiast kupić wszystko, co ich interesuje, będą zmuszeni do wyboru. A za jakiś czas znów będzie pustka na rynku i zaczną się spekulacje.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1233 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 11:55:46 »
dochodzimy ponownie do trywialnego stwierdzenia, że nie można mieć wszystkiego. najwięksi zapaleńcy może już wyprztykali się z kasy ale w sumie jak są zapaleńcami to kasę znajdą. a pustki na rynku nie będzie na pewno bo libertago nas zarzuci czymś nowym. widać że są klienci na ekskluzywne wydania, więc obstawiam, że inni wydawcy też się za to wezmą.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1234 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 16:59:50 »
dochodzimy ponownie do trywialnego stwierdzenia, że nie można mieć wszystkiego. najwięksi zapaleńcy może już wyprztykali się z kasy ale w sumie jak są zapaleńcami to kasę znajdą. a pustki na rynku nie będzie na pewno bo libertago nas zarzuci czymś nowym. widać że są klienci na ekskluzywne wydania, więc obstawiam, że inni wydawcy też się za to wezmą.

Chyba najwyższa pora zejść na ziemię. Szninikiel nadal jest dostępny, Thorgal tom 2 również jest dostępny w CK, na allegro szału nie widać jak po premierze pierwszego tomu. Także przestańmy bujać w obłokach, prawda jest taka że nakład pierwszego tomiku wydanego od Libertago był najodpowiedniejszy dla naszego rynku. Sytuacja identyczna jak na początku z limitkami Studia Lain, jak jest hype to dany produkt schodzi bardzo szybko, działa zmysł i sugestia biorę teraz bo później nie będzie. Dodatkowo jak przybywa takich wydań w tempie nieprzystosowanym do możliwości rynku towar zaczyna schodzić wolniej jak to obecnie możemy zaobserwować. Czy limitki okładkowe czy super extra wydania mają branie, ale w jakiś granicach. Nikt nie będzie kupował komiksu za 500 czy 300 zł miesiąc w miesiąc, chyba jesteśmy poważnymi ludźmi i teksty typu do końca miesiąca będę jadł chleb z cebulą, albo zamiast samochodem będę pedałować do roboty rowerkiem, albo nie kupię dziecku zimowych butów bo potrzebuję na Thorgala bierzemy w kategoriach żartu... zwykłego, nie zabójczego. Na kilkunastu zapaleńcach bez ograniczeń finansowych daleko się nie zajedzie.

Nie trzeba być wróżbitą z tvn-u aby przewidzieć jak to będzie wyglądać w kolejnym roku, przy zachowaniu częstotliwości wydań. Komiksy będą sprzedawać się coraz wolniej, ludzie zaobserwują że nie warto kupować od razu, bo te są dostępne spokojnie kilka tygodni czy miesięcy po premierze i zacznie co do niektórych docierać rzeczywistość. Później tylko brakuje tekstu w stylu, no wiecie no sprzedaż nas nie zadowala...

Tak samo śmieszą mnie wyliczania ile nakładu zeszło ze stoków Planety Komiksów, narzekania że wolno schodzi itd. Do dnia premiery jest jeszcze miesiąc, pewnie sporo osób jednak zrezygnuje z zamówień gdy dojdzie do nich ile wydatków jest na koniec roku, cześć po namyśle postanowi jednak zamówić, inny dopiero po udostępnieniu litografii podejmą decyzję, odejmowanie teraz było tyle jest tyle w moi przekonaniu jest bez sensu.

Hans w jednym dziale pisze jaki to nasz rynek nie jest zajebisty, przestańmy w końcu traktować nasz sektor jako malutki skrawek i czerpmy z zachodu, z Ameryki!!, aby w innym kilka godzin później z troską komentować, mam nadzieję że się sprzeda i będzie szansa na kolejne wydania...

Ja to widzę w ten sposób, Pan Krzysztof ma kasę aby zajmować się takimi rzeczami, co ważniejsze ma do tego chęci. Dzięki temu naprawdę możemy w przyszłości otrzymywać wyjątkowe pozycje, trudno dostępne dla pozostałych wydawnictw. Jest to kwestia niezwykle przyjemna dla jak to wspominacie osób poszukujących czegoś innego, wyjątkowego. 100% racji. Tylko pamiętajcie zajechać po 100 km można nawet najlepszą furę, ściągniętą dopiero co z linii produkcyjnej.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1235 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 17:14:06 »
wg mnie nakłady thorgali kolorowych i szninkla dobrali bardzo dobrze. koszty zwracają się zapewne po sprzedaniu połowy nakładu - tak się z reguły kalkuluje. szninkla zostało w oficjalnej dystrybucji zgaduję, że  pewnie < 50 sztuk, thorgala v 2 pewnie kilkanaście. sprzedadzą się za kilka miesięcy.

thorgal cz-b - tutaj nakład to dla mnie zagadka. normalnych wydań sprzedaje się po kilkanaście tysięcy ale żeby sprzedać ten album trzeba by go szerzej reklamować. do tej pory widziałem reklamy tylko na fb i portalach komiksowych. żeby dotrzeć do casuala trzeba by jednak rzucić reklamę jeszcze gdzieś a wtedy budżet się może nie spinać.

Offline Damballa

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1236 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 23:58:25 »
Co do kolejności masz rację, ale nie dzieje się to w tak krótkim czasie. Ja zarzut mam właśnie do czasu. Nawalą teraz różnych wersji, co spowoduje, że może się rozejdą jak świeże bułeczki, a może nie, bo nawet najwięksi zapaleńcy nie mają gumowego budżetu i zamiast kupić wszystko, co ich interesuje, będą zmuszeni do wyboru. A za jakiś czas znów będzie pustka na rynku i zaczną się spekulacje.

Nie, wcale nie szybko. Dla przykładu, ostatnie zeszyty Absolute Carnage wyszły w październiku i listopadzie, sc-ki zapowiedziane na styczeń, omnibus na sierpień.
Dceased - premiera ostatniego zeszytu w październiku, w tym tygodniu premierę miał zbiorczy hc.
Jesteśmy rynkiem, który nadal się rozwija, na którym sporo się dzieje. Wydania powiększone, obszerniejsze, czy luksusowe pomagają ten rynek rozwijać. Nie twierdzę, że taka częstotliwość mnie odpowiada, wolałbym kupić i Ptaka i Thorgala. Zapewne jednak każda z publikacji znajdzie swoich nabywców. I to w pełnym nakładzie. Że jakieś pojedyńcze sztuki jednego, czy drugiego gdzieś jeszcze można dostać? To chyba dobrze, trochę podcina to skrzydła spekulantom.
Kto wie, może za czas jakiś dostaniemy Szninkiela w wersji "dla każdego" w miękkiej okładce, albo w drugą stronę, w jakiejś wersji ultimate w eleganckim pudełku, slipcasie, gdzie każda plansza będzie osobno (coś jak Tutaj), albo Rorka w omnibusie. Ale dość podpowiadania wydawcy, już przy Ptaku Czasu podpowiedziałem, a nie zwykłem pracować dla kogoś za darmo  ;D

Wiem, że z Thorgala b&w się bardzo cieszę i biorę całość, ile wydadzą (ale niech będzie co najmniej 7, do albumu Kriss de Valnor)
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Listopad 2019, 00:02:33 wysłana przez Damballa »

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1237 dnia: Nd, 24 Listopad 2019, 13:56:36 »
za fb - przedsprzedaż rusza jutro

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1238 dnia: Nd, 24 Listopad 2019, 18:34:45 »
Na pewno wezmę przed świętami, tyle że 2020 roku ;)

Offline Teli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1239 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 10:08:11 »
Ja też, podobnie jak Itachi, przerzucę to na przyszły rok. Analizowałem to przez cały tydzień i nie mam jakiegoś wewnętrznego musu kupowania tej edycji, więc nawet jak przejdzie mi koło nosa nie będę płakał. A jeśli będzie się walać na magazynach to bez stresu pomyślę o tym w lutym lub marcu. Tym niemniej wszystkim którzy się zdecydują gratuluję dobrego zakupu prezentu na gwiazdkę :)

Offline Arne

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1240 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 10:14:32 »
Ja raczej podejde do tego tak jak @Teli. Moze nawet w ogole nie kupie. Wszystko bedzie zalezec od posiadanych funduszy, czy nie spadna na mnie nieprzewidziane wydatki , itp.. Ale mysle, ze ta wersja Thorgala bedzie schodzic duzo dluzej, wiec raczej jest czas na zakup.

Offline Hans

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1241 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 10:31:36 »
Ja natomiast z ogromną przyjemnością zestawię go z wersją cb.
Mam Niffle, ale wolę wersję w pl i najbardziej bym chciał, aby wydali wszystkie albumy które wychodziły z czarną kreską.
Wydaje mi się też, że cena 289 zł i okres Świąt spowoduje że album ten kupi więcej osób niż ekskluzywny. Co odpalam fb to zasypuje mnie reklamami ich wydań, więc ich marketing uważam za skuteczny.
Nawet jak będzie im sprzedawało się w kilka miesięcy  to i tak super wynik - ale raczej zejdzie zdecydowanie szybciej.
Ciekawe co będzie następne i ja najbardziej bym chciał aby wydawali inne pozycje poza Rosińskim, albo aby inni wydawcy też zainteresowali się taką formą albumów.

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1242 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 13:59:35 »
Przy tej wersji nic nie napisali o ekskluzywności, więc łatwo mogą machnąć dodruk. Albo puścić w chwilę później wersję w mniejszym formacie.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.


Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1244 dnia: Pn, 25 Listopad 2019, 14:25:46 »
Taaa, data wydania 23 grudnia, rzeczywiście pod choinkę. Szkoda, że nie 24.