Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 480995 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Hans

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1215 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 12:42:59 »
Pisałem do nich w prywatnej wiadomości i odpisali mi : „wstępnie planujemy 5 tomów, ale wszystko zależy od zainteresowania klientów”.
W komentarzach napisali że 2 albumy na rok.

Offline Gazza

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1216 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 12:44:33 »
Szczerze pisząc - nie wyobrażam sobie późniejszych "malarskich" tomów w b/w, ale wszystkie "rysunkowe" przyprawiają mnie o dreszcz podniecenia!
Jaram się!

Offline Martin Eden

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1217 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 12:48:32 »
Panie Tomaszu, dawaj Pan te normalne thorgalowe integrale w kolorze, jak to Pan nie wykluczył na komiksowej warszawie, że "kiedyś to zrobimy".
Na offsecie, jak Yansa.
Teraz, po co czekać.

Offline Gazza

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1218 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 12:51:21 »
Tomasz z swoją powściągliwością od słusznych i przebojowych decyzji już nie raz z ręką w nocniku się obudził. Trend trwa jak widać! :)

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1219 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 12:54:18 »
Piszą, że chcą wydawać po dwa tomy rocznie (zależy od sprzedaży). Wydanie bez litografii, podpisu i numeracji (martw się Szekak😀).  Napisali również, że w odróżnieniu od wydania  Niffle (oprócz formatu) będzie lepszy papier. I tu się nie zgodzę, tutaj najlepszy byłby offset!

Offline Gazza

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1220 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 13:02:02 »
Z komentarzem nt. papieru wstrzymam się do lektury albumu. Generalnie lubię offset ale nie popadałbym w mitologizowanie tego papieru. Ten zakomunikowany może okazać się równie dobry. Byle bez połysku.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1221 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 13:21:33 »
to będzie wyglądało tak samo jak cz-b szninkiel z libertago czyli wg mnie świetnie

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1222 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 13:23:35 »
Piszą, że chcą wydawać po dwa tomy rocznie (zależy od sprzedaży). Wydanie bez litografii, podpisu i numeracji (martw się Szekak😀).
Co ja mam się martwić, mniej nerwów! :D

Jak dla mnie takie wydanie jest idealne - jest wydanie podstawowe, w kolorze, z bajerami na pełnym wypasie, i mamy tutaj uzupełnienie w czerni i bieli.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Damballa

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1223 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 14:06:50 »
I nie można tak było z Ptakiem? A tak muszę wybierać. Czyli nie muszę - witaj Thorgalu :-D
To mają być pierwsze 4 albumy?

Mam nadzieję, ze w tym wydaniu będą odpowiednio grzbiety przygotowane, chociaż sam THORGAL wystarczy

Edit: obejrzałem grafikę i na oba pytania sobie odpowiedziałem twierdząco. Jaram się!!!
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Listopad 2019, 14:10:19 wysłana przez Damballa »

Offline MarcusSz

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1224 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 14:22:40 »
I to jest wydanie na które zapewne się skuszę. Jednak 300 to nie 500, a jak widziałem przykładowe plansze z francuskiego cz-b to wyglądały przepięknie. Tylko teraz pytanie kiedy ruszy sprzedaż na gildii  :)

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1225 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 14:42:37 »
Coraz mniej ekskluzywne się zaczynają robić te wydania Thorgala. Jeden rok, dwie wersje. Co w przyszłym roku - dodruk?

Offline Gazza

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1226 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 19:57:12 »
Coraz mniej ekskluzywne się zaczynają robić te wydania Thorgala. Jeden rok, dwie wersje. Co w przyszłym roku - dodruk?
A to muszą być tylko bardziej ekskluzywne od poprzednich? Wersji cz/b jeszcze na naszym rynku nie było. Dla mnie to news lepszy niż poprzednie wydanie. A jak będzie popyt to niech dodrukowują. Wszak to tylko komiksy.

Offline Hans

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1227 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 21:12:50 »
Coraz mniej ekskluzywne się zaczynają robić te wydania Thorgala. Jeden rok, dwie wersje. Co w przyszłym roku - dodruk?
Co za pie#@#nie, piszesz też takie rzeczy do wydawców we Francji czy Stanach, że mają po kilka wersji swoich komiksów?
Fajnie, że wzięli się też za wersję cb, bo tego mi w Thorgalu bardzo brakowało. Jak przeglądałem wydanie francuskie krew mnie zalewała że w 40 milionowej ojczyźnie autora nie mogą tego zrobić.
Jeszcze tylko Kajko i Kokosz w super wersji, do tego kilka Amerykanów w ekskluzywnych z autografami i będę szczęśliwy  :)
Szkoda Moebiusa Screamu - należał mu się taki wypasiony i duży format (pomarzyć zawsze można).

Offline szuwarek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1228 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 10:13:50 »
Uważam, że wydanie czarno-białe, to bardzo dobry pomysł. Cena moim zdaniem zawyżona. Realnie powinna wynosić w okolicach 200 zł, ale nie mam złudzeń, że biznesowo jest pewnie ustalona na odpowiednim poziomie i jestem pewny, że cały nakład (999 egz.) bez problemu znajdzie swoich nabywców (i to w krótkim czasie).
Wprowadzenie edycji cz.-b. pewnie odbije się też na wydaniu kolorowym, bo części osób, które zaczęły je kupować wystarczy (lub wręcz byłoby przez nie preferowane) wydanie bez koloru. Jest to powód dla którego nie zostały one wypuszczone w tym samym czasie lub wydanie cz.-b. nie wyszło jako pierwsze - za bardzo odbiłoby się to na sprzedaży tego "najbardziej kolekcjonerskiego" wydania. Jest to też w zasadzie odpowiedź na moje własne wątpliwości co do nakładu wydania kolorowego (350 egz.). Wydaje mi się, że można było przewidzieć, że w Polsce powinien być on większy. Okazuje się jednak, że wydawcy doskonale wiedzieli co robią ustalając go w takiej wysokości, bo po wprowadzeniu edycji czarno-białej te 350 egz. kolorowej powinno być optymalne.

Mogę też powiedzieć, że naprawdę cieszy mnie to jak wygląda grzbiet (w porównaniu do wydania kolorowego), mam natomiast nadzieję, że zdecydowanie poprawią materiał okładki!!! W wydaniu kolorowym okładki są za cienkie, za miękkie i się po prostu wyginają (co nie dziwi zważywszy na format i ciężar komiksu). Zaskoczony jestem, że niespecjalnie widziałem, żeby ktoś podnosił tę kwestię.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1229 dnia: Wt, 19 Listopad 2019, 12:22:41 »
Świetna decyzja. Cena też do przełknięcia. Biorę. Jak się pojawi kolor bezpośredni to uzupełnię kolorowymi wydaniami.
Edycja z Niffle może bardziej ekonomiczna,  ale pakowanie Amazonu to loteria.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."