Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481258 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline kenji

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1200 dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 20:12:21 »
Zgadza sie. A o błędzie napisałem jak go zobaczyłem. Dopiero teraz doczytałem Alinoe i dotarłem do dodatków. Okładki są. Całe szczęście :)

Chociaż zawsze mi to przeszkadza ze są na końcu a nie przed rozpoczynającymi sie tomami.

Ale dość narzekania. Czekam na kolejne tomy

Online Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1201 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 21:28:44 »
Moze literowka?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline nocny

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1202 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 21:42:06 »
Potwierdzone, że literówka

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1203 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 21:52:15 »
Dostałem odpowiedź, że pomyłka. Usunąłem post, żeby nie rozkręcać dyskusji.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1204 dnia: So, 16 Listopad 2019, 21:38:50 »
przeczytałem tom 37. średniawka.

scenariusz jest spójny i... poprawny. niczym szczególnym nie zaskakuje, ale też ma w miarę logiczne rozpoczęcie, rozwinięcie i zakończenie. brakuje mu świeżości scenariuszy van hammea, ma się trochę wrażenie, że wszystko to co czytamy już kiedyś było w tej serii. wkurzały mnie nawiązania do spinoffów których już nie czytam, nie było nachalnego wracana do dawnych miejsc i postaci.

graficznie wygląda to nieźle - rysunki sa bardziej dynamiczne niż np surżenko ale brakowało mi dużych kadrów z puszczę, górami, morzem - charakterystycznych dla rosińskiego. kolorowanie też robi swoje - scena uczty (jakich było wiele w poprzednich albumach) jasna i kolorowa. wolałem jednak te mroczniejsze brudniejsze barwy.

Offline 79ers

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1205 dnia: So, 16 Listopad 2019, 22:39:59 »
Dlatego właśnie lubię obydwa wydane u nas cykle Skargi Utraconych Ziem - za ten brud, który przenika do całej opowieści i jad, który się sączy z ust większości bohaterów tej opowieści. Mam nadzieję, że odbiegające mocno od wspomnianych cykli 1 i 2 rysunki Tillier nie zepsują klimatu opowieści.
Nowy Thorgal zaczeka na mnie do grudnia  :(

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1206 dnia: So, 16 Listopad 2019, 23:07:36 »
37 tom Thorgala przeczytany.
Graficznie jest znakomicie. Vignaux to obecnie najlepszy rysownik tej serii. Historia jest rzekłbym poprawna. Thorgal standardowo hołduje wartościom, którym nigdy się nie sprzeniewierzył i za które gotów jest ponieść najwyższą cenę.
Opowieść nie zapada jakoś szczególnie w pamięć. Nawiązania do serii pobocznych są na plus i cementują to uniwersum.
Po lekturze zerknąłem na ostatnią stronę okładki. Jakoś tak szkoda, że po Van Hamme, nie ma już także Rosińskiego. Seria rozrosła się niesamowicie i jeśli dalej będzie puchnąć, to trzeba będzie albo zmniejszyć czcionkę albo uszczuplić biografie twórców.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1207 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 04:23:34 »
Album już zakupiłem, ale czeka z wysyłką na premiery z 20.11. Natomiast przeglądałem dziś w Empiku i te rysunki to poziom tetralogii Shaigana. Nie najlepiej narysowanych Thorgali typu Aaricia czy Alinoe, ale właśnie Gigantów i Klatki. Czyli jest dobrze. Rosiński za młodu to był jednak mistrz nad mistrze. Najlepszy rysownik jakiego udało się zwerbować będący w sile wieku jest super, wszyscy się cieszą, bo rysunki klasowe i w ogóle, a Pan Grzegorz za młodu i tak ten poziom na luzie wciągał nosem i tak rysować jak chwalony przez nas Vignaux przyszło mu dopiero jak już trochę się zestarzał. :) Wcześniej był widać na nieosiągalnym dla większości rysowników poziomie. Nie mogę się doczekać aż przyjdzie, bo poziom Klatki i tak jest poziomem światowym.
« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Listopad 2019, 04:26:30 wysłana przez Death »

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1208 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 11:23:28 »
Mikołaj i Święta się zbliżają, w Wy nie wiecie co chcecie dostać pod choinkę ❗❗❗
Z przyjemnością pomożemy Wam i Waszym bliskim w podjęciu decyzji 😀
Jeszcze w tym roku przygotowaliśmy specjalną niespodziankę dla wszystkich fanów opowieści z dymkiem.
W odpowiedzi na Państwa wielokrotne prośby, postanowiliśmy wydać na naszym rynku zbiorcze wydanie albumu Thorgal w wersji czarno białej.
Poznaj przygody dzielnego wikinga w oprawie jakiej jeszcze w Polsce nie było. Powiększony format, specjalnie przygotowane plansze oraz czarno biała kreska pokażą nam kunszt Mistrza Grzegorza Rosińskiego w zupełnie nowym świetle.
Wydanie naszej Galerii PolishComicArt.pl oraz wydawnictwa Libertago będzie miało kilka niesamowitych smaczków.
Jednym z nich jest stworzona na nowo - tylko do tego wydania - okładka.
Drugim są dodatki, wśród których znajdą się nigdy wcześniej niepublikowane na świecie i ostatnio odnalezione rysunki Grzegorza Rosińskiego.

Parametry:
– numer ISBN 978-83-953828-6-4.
– wymiary: 290×360.
– papier kreda silk.
– Druk czarno/biały.
– Okładka twarda.
– 208 stron.
- 11 stron materiałów dodatkowych - w tym nigdy nie publikowane rysunki Mistrza.
– Nakład 999.
– Tłumaczenie - Wojciech Birek.
- Cena 289 zł.
- Premiera: połowa grudnia 2019 roku.

Zapraszamy ❗❗❗

https://www.facebook.com/341345759560848/posts/994377180924366/

« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Listopad 2019, 11:25:24 wysłana przez PolishComicArt.pl »

Bender

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1209 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 11:45:33 »
bez sensu, że nie na offsecie

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1210 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 12:10:03 »
ekstra:) biorę! uprzedziliście mnie bo już zamawiałem francuskie integrale!

Offline Teli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1211 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 12:19:30 »
Eeeeee..... szczerze, to czuję się trochę tym rozwalony. Z jednej strony kocham wydania czarno-białe z drugiej zaczynam odczuwać leki przesyt thorgalozy jak na jeden rok. Było nie było dubel wydania kolorowego, które stoi sobie wesoło na półce, a i cena jak na okres przedświąteczny nie mała. Generalnie jakoś nie czuję ekscytacji porównywalnej z ogłoszeniem pierwszego Thorgala czy "W poszukiwaniu ptaka czasu".

Gdyby to był album zbierający same rysunki mistrza w czerni i bieli lub coś w ten deseń  brał bym w ciemno, a tak raczej się wstrzymam... przynajmniej do stycznia, bo z tak dużym nakładem poleży to pewnie na magazynach jak sławetny Batman Noir. A może ktoś na Mikołaja mi kupi. Generalnie bez stresu.

Offline Hans

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1212 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 12:25:57 »
Wezmę, albo lepiej , zamówię sobie na gwiazdkę  :) . Mam Niffle ale cieszę się ze wzięliście się i za to.

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1213 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 12:29:08 »
Dla mnie sprawa idealna. Pomogło mi to podjąć decyzję o rezygnacji z Ptaka czasu. Za to wezmę Thorgala bw, którego zawsze chciałem i zaoszczędzę sporo grosza na inne komiksy😀.

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1214 dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 12:32:15 »
To w ilu tomach mogą zmieścić całą kolekcję b&w?