Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 480905 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1170 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 12:03:49 »
Wystawiłem na suszenie kilka dni temu i chyba ładnie schodzą te fale, są minimalne, nie wiem czy by na zdjęciu wyszło nawet. Kamień z serca, bo jestem dość pedantyczny, a jeżeli chodzi o takie wydanie to już turbo pedantyczny.


I chciałem przypomnieć wielu osobom na tym forum o tym jacy byli pewni tego, że wydawnictwo nie dotrzyma danego słowa odnośnie kontynuowania z tym samym numrem. Drugi tom wyszedł jakiś czas temu i nie słyszałem o ŻADNYCH problemach z numerami, każdy kto chciał kontynuować z tym samym numerem dostał taki sam numer. Za to brawa dla Libertago.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1171 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 12:52:16 »
przeczytałem drugiego integrala - te wydania są genialne! format robi duża różnice. czytając brek zaritha łapałem się na tym ze nowe rzeczy przykuwają moja uwagę.

znalazłem tez jeden błąd - w gwiezdnym dziecku jest odwołanie do wyspy lodowych mórz t7. w wydaniu egmontu tego błędu nie ma wiec może te pliki są przygotowywane od nowa.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1172 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 15:12:53 »
I chciałem przypomnieć wielu osobom na tym forum o tym jacy byli pewni tego, że wydawnictwo nie dotrzyma danego słowa odnośnie kontynuowania z tym samym numrem. Drugi tom wyszedł jakiś czas temu i nie słyszałem o ŻADNYCH problemach z numerami, każdy kto chciał kontynuować z tym samym numerem dostał taki sam numer. Za to brawa dla Libertago.

A może po prostu większość nie zwraca na to uwagi? Sam miałbym w nosie czy mam oba numery 302 czy jeden 248 a drugi 263... Może jak miałbym jakąś równą liczbę na przykład 100 czy 200 to patrzyłbym na to inaczej, ale tak to dla mnie bezwartościowa cyferka. Tak samo jak to czy miałbym jedynkę na egzemplarzu czy 312... Sam fakt, że nakład wynosi 400 sztuk znaczy dla mnie znacznie więcej. Bo liczę wszystkie egzemplarze, a nie 350 + 50 :)

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1173 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 17:32:36 »
Nawet jezeli by tak bylo, w co watpie, to faktem pozostaje, ze wydawca wywiazal sie z obietnicy i przedluzenie numeru wyszlo bezproblemowo, czyli szydercy polegli. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1174 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 17:46:00 »
Nie jestem tak zaangażowany emocjonalnie jak Ty Szekaku  :)

Polegli, nie polegli, mieli rację, nie mieli racji... Być może kupujący podeszli do sprawy poważnie i nikt nie robił sobie jaj podmieniając numerek albo wykorzystując czyjeś (dostępne w necie) zdjęcia. Bo sprzedawcy na pewno nie zabezpieczyli się z tym jak zależy, Super - nie ma kwasów i to najważniejsze.

A podywagujmy. Ja kupiłem tom pierwszy, tom drugi odpuściłem. Także ja mam strzelam numerek 222 tomu pierwszego, a ktoś (powiedzmy Janek z Płocka) ma 222 numerek tomu drugiego. Co w wypadku jak ja i Pan Janek z Płocka zdecydujemy się na zakup tomu trzeciego?

Fajnie, że macie fun z tego wydania, jaram się także mimo że nie brałem tego tomu ale też nie koloryzujmy wszystkiego do systemu zero jedynkowego. Udało się, nie udało się.


Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1175 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 18:48:25 »
Drugi tom wyszedł jakiś czas temu i nie słyszałem o ŻADNYCH problemach z numerami, każdy kto chciał kontynuować z tym samym numerem dostał taki sam numer. Za to brawa dla Libertago.
Nawet jezeli by tak bylo, w co watpie, to faktem pozostaje, ze wydawca wywiazal sie z obietnicy i przedluzenie numeru wyszlo bezproblemowo, czyli szydercy polegli. ;)

Czyli jak rozumiem masz kontakt z tymi 350 osobami które kupowało pierwsze 2 tomy czy może masz kontakt z dystrybutorami luz samym wydawcą skoro nie słyszałeś o jakichkolwiek machlojkach związanych z dziedziczeniem numerów ? Czy może zakładasz że wszystkie z tych 350 osób działa na tym forum i skoro nikt tutaj o czymś takim nie pisał więc nie ma z tym żadnego problemu ?

Offline Spiff

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1176 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 19:37:05 »
A podywagujmy. Ja kupiłem tom pierwszy, tom drugi odpuściłem. Także ja mam strzelam numerek 222 tomu pierwszego, a ktoś (powiedzmy Janek z Płocka) ma 222 numerek tomu drugiego. Co w wypadku jak ja i Pan Janek z Płocka zdecydujemy się na zakup tomu trzeciego?
Skoro Ty odpuściłeś T.2 a Janek z Płocka nie załapał się na  T. 1 - to przy zakupie t.3 przypadnie wam numerek losowy z wolnej puli numerkowej. W ten sam sposób Janek z Płocka wcześniej  wylosował "Twój" numerek 222 - który teraz jest numerkiem niczyim.
« Ostatnia zmiana: Nd, 20 Październik 2019, 19:56:30 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1177 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 19:53:07 »
Czyli jak rozumiem masz kontakt z tymi 350 osobami które kupowało pierwsze 2 tomy czy może masz kontakt z dystrybutorami luz samym wydawcą skoro nie słyszałeś o jakichkolwiek machlojkach związanych z dziedziczeniem numerów ? Czy może zakładasz że wszystkie z tych 350 osób działa na tym forum i skoro nikt tutaj o czymś takim nie pisał więc nie ma z tym żadnego problemu ?
Zle rozumiesz.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1178 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 21:01:17 »
Zle rozumiesz.

To może nam wyjaśnisz skąd się wziął twój optymizm i zachwyty dla wydawcy że uniknęli machlojek jeśli chodzi o dziedziczenie numerów ::)

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1179 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 21:17:06 »
Wam czyli komu? Ilu Was tam jest?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1180 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 21:37:57 »
Skoro Ty odpuściłeś T.2 a Janek z Płocka nie załapał się na  T. 1 - to przy zakupie t.3 przypadnie wam numerek losowy z wolnej puli numerkowej. W ten sam sposób Janek z Płocka wcześniej  wylosował "Twój" numerek 222 - który teraz jest numerkiem niczyim.

No nie - teraz to 222 ma Janek z Płocka. I jeśli nie kupi 3, to dopiero wtedy 222 będzie znowu sierotką.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1181 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 22:08:09 »
Wam czyli komu? Ilu Was tam jest?

Nie chce mi się liczyć teraz, to wyjaśnisz czy nadal będziesz odpowiadał pytaniem na pytanie ?

Offline Spiff

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1182 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 22:08:40 »
@starcek
A nie jest czasem tak , że stały numerek przysługuje tylko szczęśliwym posiadaczom T. 1
-wytłuszczenia moje-
Cytat:
,,Jest tylko jedna innowacja. Każdy klient, który zakupi  pierwszy album, będzie informowany mailowo przed ukazaniem się kolejnego tomu. Będzie miał określony czas na odpowiedź i jeśli nie zdecyduje się na zakup, komiks z jego numerem zostanie przekazany do puli ogólnej. Zależy nam, aby każdy klient, który zaczął  z nami przygodę z wersją Delux, mógł wraz z nami dobrnąć do jej końca.,,
« Ostatnia zmiana: Nd, 20 Październik 2019, 22:10:14 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline Hans

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1183 dnia: Nd, 20 Październik 2019, 22:37:12 »
Chyba najlepiej do nich napisać, jak mam jakieś pytania to zawsze sprawnie odpowiadają.

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1184 dnia: Pn, 21 Październik 2019, 07:41:56 »
@Spiff
Moim zdaniem jeśli ktoś odpuścił 2., czyli już nie chciał kontynuować tej przygody i ten zapis stracił ważność, a numer przeszedł na kolejnego szczęśliwca.

Ciekawe ile zaśpiewają za slipcase przy 3.



Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.