Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 480858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1140 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 10:30:53 »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1141 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 10:57:55 »
Można prosić link?
Sorry, że od razu nie dołączyłem. To jest ten link powyżej. Dzięki Szekak 😀.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1142 dnia: Pt, 11 Październik 2019, 16:35:53 »
odebrałem - album pierwsza klasa! fajnie wyglądają obok siebie te kolorowe grzbiety. dodatki też bardzo fajne - szczegołnie cieszą alternatywne okładki do alinoe - wcześniej widziałem je tylko w formie miniaturek w monografii.

co do dodatkowej grafiki to faktycznie cieniutki ulotkowy papier. tym bardziej razi w zestawieniu z grafikami z pierwszego wydania które są na sztywnym kartonie.

edit:
grafika z podpisem też bardzo fajna - nawiązuje do gwiezdnego dziecka. szkoda tylko że nie ma kieszonki w albumie na tę grafikę.
« Ostatnia zmiana: Pt, 11 Październik 2019, 16:52:31 wysłana przez freshmaker »

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1143 dnia: Pt, 11 Październik 2019, 16:54:16 »
szczegołnie cieszą alternatywne okładki do alinoe - wcześniej widziałem je tylko w formie miniaturek w monografii

A dałbyś radę zrobić jakąś fotkę? :)

Offline Przemek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1144 dnia: Pt, 11 Październik 2019, 18:43:08 »
Jeszcze w kwestii wydrukowanej "litografii": jak pisałem wcześniej, że zarębista, tak napiszę teraz, że nie nadaje się do niczego, bo ani do postawienia w ramce, ani do zawieszenia, bo będzie się świecić w świetle...

Cholera a ja jednak oprawiłem i położyłem z innymi grafikami na komodzie. Ba nawet zadowolony z efektu jestem ;) Trzeba było tylko faktycznie zastosować ramki z pleksą nie ze szkłem bo świeciło się to jak psu... ;)




Offline Arion Flux

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1145 dnia: Pt, 11 Październik 2019, 18:55:13 »
Bardzo fajnie to wygląda, niemniej i tak największe wrażenie z tych obrazków robi na mnie ten środkowy: Hogwarts Express atakowany przez UFO! Pierwszy raz widzę taką wersję i jestem zachwycony.

Online jotkwadrat

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1146 dnia: Pt, 11 Październik 2019, 19:20:55 »
Bardzo fajnie to wygląda, niemniej i tak największe wrażenie z tych obrazków robi na mnie ten środkowy: Hogwarts Express atakowany przez UFO! Pierwszy raz widzę taką wersję i jestem zachwycony.

W pierwszym momencie faktycznie to zobaczyłem  ;D
Nawet dymi się po trafieniu.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1147 dnia: Pt, 11 Październik 2019, 19:49:19 »

Offline Teli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1148 dnia: Pt, 11 Październik 2019, 19:51:47 »
Bardzo fajnie to wygląda, niemniej i tak największe wrażenie z tych obrazków robi na mnie ten środkowy: Hogwarts Express atakowany przez UFO! Pierwszy raz widzę taką wersję i jestem zachwycony.

Pewnie jakaś limitka... unikat skubany :)

Trzeba było tylko faktycznie zastosować ramki z pleksą nie ze szkłem bo świeciło się to jak psu... ;)


Moim zdaniem lepsze jest szkło anty refleksyjne. Mam na wszystkich grafikach wiszących w domu i jestem zadowolony, Polecam :)

Offline Przemek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1149 dnia: Pt, 11 Październik 2019, 20:23:18 »
Haha na was Panowie zawsze można liczyć. Uśmialem się. No proste, że unikat ^^

Cytuj
Moim zdaniem lepsze jest szkło anty refleksyjne. Mam na wszystkich grafikach wiszących w domu i jestem zadowolony, Polecam :)

O ciekawa sprawa. Na pewno sprawdzę.

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1150 dnia: Nd, 13 Październik 2019, 14:21:02 »
Wczoraj dopiero zebrało mi się na lekturę "Sinozęby" i tak się zastanawiam, bo infografika odpowiedzi nie daje: orientujecie się czy "Młodzieńcze lata" to będzie seria otwarta czy zamknięta?
Bo z jednej strony czas zasuwa tam do przodu i w sposób nieunikniony musi dogonić "Zdradzona czarodziejka" a z drugiej patrząc jak to się tam wszystko miesza i przeciąga w sumie nie wiadomo czy nie zaczną prowadzić narracji w stylu "Ulisses" byleby tylko wydać jak najwięcej tomów.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1151 dnia: Cz, 17 Październik 2019, 22:26:59 »
Dopiero dzisiaj miałem trochę więcej czasu by przejrzeć drugi tom Thorgala od Libertago i wszystko pięknie, tylko jedno ale... czy tylko ja mam pofalowane strony w środku, jakby farba nie doschła? W pierwszym tomie Thorgala i Szninklu wszystko git, aż specjalnie sprawdziłem, natomiast tutaj strony są pofalowane na środku, u na brzegach stron jest idealnie, więc to ewidentnie wina niedoschniętej farby, a nie zawilgocenia z zewnątrz. Kurde, wydanie za 500zł nie powinno mieć prawa do takiego babola...
« Ostatnia zmiana: Cz, 17 Październik 2019, 22:29:52 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline PocoNacoLoco

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1152 dnia: Pt, 18 Październik 2019, 07:52:42 »
To jednak nie przypadek jak sądziłem. Zwracasz Szekak uwagę na coś co i w moim albumie się przytrafiło. Od pierwszej gdzieś do setnej strony. Może dalej...

Offline Teli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1153 dnia: Pt, 18 Październik 2019, 10:18:28 »
Aż sprawdziłem swój egzemplarz...ale nic gładki jak pupcia niemowlaka nawet na głębokich czerniach. Ciekaw jestem czy to efekt globalny i miałem fart czy raczej defekt pojedynczych egzemplarzy bo mimo wszystko pierwszy raz o tym słyszę w kontekście Thorgala. Na Twoim miejscu, jeśli defekt falowania jest tak mocny jak opisujesz, zrobiłbym porządne zdjęcia i kontaktował się bezpośrednio z wydawcą (jeśli kupowałaś na Planecie bo z nimi to jak ze ścianą), jak na Gildii to można by zacząć od ich BOKu.

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1154 dnia: Pt, 18 Październik 2019, 16:16:54 »
Dopiero dzisiaj miałem trochę więcej czasu by przejrzeć drugi tom Thorgala od Libertago i wszystko pięknie, tylko jedno ale... czy tylko ja mam pofalowane strony w środku, jakby farba nie doschła? W pierwszym tomie Thorgala i Szninklu wszystko git, aż specjalnie sprawdziłem, natomiast tutaj strony są pofalowane na środku, u na brzegach stron jest idealnie, więc to ewidentnie wina niedoschniętej farby, a nie zawilgocenia z zewnątrz. Kurde, wydanie za 500zł nie powinno mieć prawa do takiego babola...
Mam tak samo, wystarczy otworzyć i przejechać lekko dłonią po kartce aby poczuć te fale. Dodatkowo tylna okładka nie przylega płasko do komiksu, tylko odstaje na środku.