Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 480993 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1065 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 19:23:12 »
Na przedostatniej Kriss wygląda jakby nosiła czapkę-uszankę.  :o
Inna sprawa, że ona wyglądałaby dobrze nawet w takiej czapie.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Lyricstof

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1066 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 21:05:25 »
W Danii wychodzą zbiorcze Thorgale pod nazwą Thorgal Kroniki. Czy te okładki są powszechnie znane?

Dwie pierwsze to okładki do książek o Thorgalu Amelie Sarn. Pozostałe są mi znane, jedynie właśnie ta przedostatnia jest mi (chyba ) nieznana. Czy z monografii to nie wiem. Ale w dodatkach do wydań z kolekcji Hachette mogły być, lub dodawanych do tych albumów osobnych ilustracji.

Na przedostatniej Kriss wygląda jakby nosiła czapkę-uszankę.  :o

Na ostatniej też tylko z podniesionymi uszami  :)
@misiokles - Miałeś może te wydania w ręce, możesz napisać coś więcej o nich?


Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1067 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 22:18:37 »
Nie, nie miałem. Na jakiejś zagranicznej grupie pojawiła się informacja, że w Danii wychodzi integral 7 i stąd się dowiedziałem o takim wydaniu.
https://cobolt.dk/shop/search-1.html?keyword=Thorgalkr%C3%B8niken

Offline Lyricstof

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1068 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 23:05:18 »
Takie te integrale całkiem fajne. Powiększony format nieco 22,5 x 30 cm. Cenowo wychodzi 200 PLN. Chyba są dodatki, bo str. 156. ok. 12 str. dodatków by było. No nie głupie to.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1069 dnia: Cz, 03 Październik 2019, 23:11:41 »
Takie te integrale całkiem fajne. Powiększony format nieco 22,5 x 30 cm. Cenowo wychodzi 200 PLN. Chyba są dodatki, bo str. 156. ok. 12 str. dodatków by było. No nie głupie to.

Ja polecam francuskie integrale on Niffle. Powiększony format i czarno-białe wydanie pokazuje prawdziwy kunszt Rosińskiego. Niektóre plansze zostały wręcz na nowo oczyszczone, żeby jeszcze lepiej się prezntowały.

Offline Jaxx

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1070 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 07:45:16 »
Pozostałe są mi znane, jedynie właśnie ta przedostatnia jest mi (chyba ) nieznana. Czy z monografii to nie wiem. Ale w dodatkach do wydań z kolekcji Hachette mogły być, lub dodawanych do tych albumów osobnych ilustracji.


Tak, to grafika, która była dodawana do kolekcji Hachette. Nie zbierałem jej, kupiłem na Allegro kilka samych grafik, które mi się podobały (ktoś za 6 sprzedawał) i akurat tę mam :)


Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1071 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 12:24:33 »
Tak na szybko:
Odebrałem  drugi tom - wydanie ekskluzywne:
- nie było już pudełka, które chroniło i w moim przypadku ułatwiało transport,
- tekturowa ochrona narożników nadal jest bezpośrednio na okładce, narożniki gorzej wykonane, luźno „latają” - jeden był całkiem zsunięty,
- w środku brak dodatkowej grafiki obiecanej przez wydawcę z powodu opóźnienia. Po moim upomnieniu się, dostałem informację, że ktoś się nie wyrobił i zaproponowano mi w zamian grafikę (z tych czarno-białych) dodawaną do pierwszego tomu. Odmówiłem i będę musiał przyjechać jeszcze raz (droga w obie strony zajmuje mi dwie godz.). Najgorsze, że jakbym nie wiedział o tej dodatkowej grafice, to nikt w sklepie by się na ten temat nie zająknął i wyszedłbym nieświadomy niekompletności wydania.

Dokładne oglądanie komiksu zrobię w domu, ale nagle nabrałem chęci sprzedania posiadanych tomów i niezawracania sobie głowy tym horrendalnie drogim wydaniem, któremu „słoma z butów wystaje”.
« Ostatnia zmiana: Pt, 04 Październik 2019, 12:27:06 wysłana przez Midar »

Offline Teli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1072 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 12:42:28 »
A wysyłki która miała być wczoraj jak nie było tak nie ma. Przynajmniej w moim przypadku. Sam nie wiem jeśli rzeczywiście ma miejsce tendencja spadkowa o jakiej mówisz to, o ile czegoś w temacie nie zrobią, będę musiał solidnie rozważyć perspektywę kontynuowania tej kolekcji po 3 tomie (bo tyle założyłem jako minimum do przemęczenia)
« Ostatnia zmiana: Pt, 04 Październik 2019, 12:45:24 wysłana przez Teli »

Offline Arion Flux

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1073 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 12:54:34 »
Nie no, normalnie w kulki sobie leca. Wies spiewa i tanczy. Masakra i zenada, by nie powiedziec - debilizm. Szczegolnie w kontekscie, ze jeszcze jakies ptaki czasu za gruby hajs zapowiadaja. Ja tez nie mam jeszcze zadnego info o wysylce. Bardzo, bardzo niedobrze.

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1074 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 13:05:27 »
Midar, jak mógłbyś zrobić kilka fotek, w tym dodatków, i wrzucić na forum to byłoby super.

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1075 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 13:13:29 »
Midar, jak mógłbyś zrobić kilka fotek, w tym dodatków, i wrzucić na forum to byłoby super.
Fotki najwcześniej wieczorem, ale przejrzałem pobieżnie komiks:
- nie znalazłem uszkodzeń,
- plansze robią piorunujące wrażenie,
- brak numeracji na pustych stronach,
- dołączona standardowa grafika dla mnie bez szału.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1076 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 13:27:02 »
mowili kiedy ta dodatkowa grafika bedzie? mialem dzis podejsc do nich ale moze wstrzymam sie do jutra.

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1077 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 13:38:29 »
Jednak znalazłem chwilkę, więc wrzucam na szybko:
















Niestety, nie mogłem zrobić zdjęć lepszej jakości.

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1078 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 13:40:51 »
mowili kiedy ta dodatkowa grafika bedzie? mialem dzis podejsc do nich ale moze wstrzymam sie do jutra.
Niewiele wiedzieli, myślę że warto dzień lub dwa poczekać, a najlepiej napisać maila do dystrybutora. Jakbyś coś wiedział w sprawie tych grafik, to daj znać, poproszę.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1079 dnia: Pt, 04 Październik 2019, 13:47:27 »
zahacze tam jutro w takim razie koło 11. dam znać. ja jeszcze nawet nie dostałem maila z informacją o możliwym odbiorze:)

wydanie na zdjęciach wygląda elegancko.