Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 480866 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline marceli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #885 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 15:02:21 »
Według mnie też chodzi o kontynuację dalszych tomów.

Offline Teli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #886 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 15:10:13 »
No jasne że chodzi o kolekcję w cenie 500+ za sztukę ze wszystkimi dodatkami i wodotryskami jak wcześniej. Test w postaci tomu pierwszego i Szninkiela pokazał że się sprzedaje więc wydawnictwo idzie za ciosem. A Thorgal dla wszystkich już jest, od Egmontu - cała seria w cenie jednego tomu Liberago.
 
Bardziej interesuje mnie to zdanie o prenumeracie. Ale nie będę spekulował i poczekam do lipca co oni tam wymyślą. Na pewno takie rozwiązanie zablokuje część egzemplarzy dla prenumeratorów dzięki czemu kolejne części będą jeszcze bardziej ekskluzywne.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #887 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 16:16:15 »
Po prostu wydawnictwo będzie wysyłać te obiecane wcześniej kontynuowane numery osobiście lub z pomocą Planety Komiksów. Wiadomo, że z numerami nie do końca wyszło, ale wątpię by ktoś oszukiwał, wpisywał własny numer itp. mam nadzieję, że wszystko się uda przeprowadzić sprawnie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Arne

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #888 dnia: Cz, 20 Czerwiec 2019, 23:09:08 »
W Fantastycznych Swiatach pojawil sie w sprzedazy Kolekcjonerski Thorgal 1 tom.  Za 1000 zlotych!

Offline Neofita

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #889 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 09:59:49 »
Wciaz nowy na forum, to dopiero powoli sie wgryzam w co smaczniejsze watki.
I tak wyladowalem tutaj :).

Slowem wstepu - Thorgal to jedna z pierwszych moich komiksowych milosci. Rozumiem wiec emocje. Na kupno ekskluziva sie raczej nie zdecyduje, szczegolnie teraz po "ulepszonej" cenie.

Pierwszy komentarz - dziekuje wszystkim zaangazowanym w cudowna pyskowke gdzies tam w srodku watku. I to nie ironia. Jak czesto jest okazja do sledzenia sporow ludzi, ktorzy sie kompletnie rozjezdzaja w swoim spojrzeniu, ale mimo to dalej spieraja, nie przekraczajac granicy, po ktorej juz nie byloby powrotu? Do tego robia to czasem w tak kwiecistej formie. Przednia rozrywka, chociaz pewnie okupiona cierpieniem piszacych. Chcialbym specjalne slowa uznania przekazac na rece Toma:
(...)
Zgadzam się jednakże z podtekstem, który jasno wskazuje, że weszliśmy już na trzeci poziom dyskusji. Tzn. po biciu piany, a potem śmietany, jest masło. Nie jestem pewien czy jest jakiś kolejny etap.

Druga sprawa - pare osob dojechalo juz (slusznie czy nie, pozostawiam do oceny innym) tego pana Krzysztofa od przedmowy, ale chcialbym zwrocic uwage na zwienczenie wstepniaka (pogrubienie moje), ktore zawiera taki oto pyszny kawalek:
"Swoj wklad w album dedykuje mojej najukochanszej coreczce (...)".

Jego wklad w album... Cale szczescie, ze rodzina Rosinskich i JVH spotkali na swojej drodze pana Krzysztofa, ktory mogl wniesc swoj nieoceniony wklad... Paradne to.

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #890 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 11:21:50 »
Mam nadzieję, że w następnych tomach będzie ciąg dalszy tego wstępu ;)

Offline Gazza

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #891 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 11:46:57 »
Ostatecznie wszystkie złożą się na całą sagę i to właśnie będzie kompletny wkład p. Krzysztofa w albumy...  :D

Offline Neofita

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #892 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 11:59:01 »
Wydaje sie, ze wstep do limitowanej edycji Thorgala kosztowal troche pracy ;).

Unrelated content:
Jakis pan o imieniu na litere K w pracy, zaharowuje sie po pachy.

« Ostatnia zmiana: Pt, 21 Czerwiec 2019, 12:54:03 wysłana przez Neofita »

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #893 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 13:06:20 »
Bez przesady, co by nie mówić o wstępie, to jednak jego autor jak mogę się domyśleć miał duży wkład w wydanie tego komiksu i to jemu zawdzięczamy w dużej mierze takie wypaśne wydania kolekcjonerskie. Mi takiego czegoś na rynku polskim bardzo brakowało i ja jestem mu za to bardzo wdzięczny i mimo, że było trochę zadymy na forum przy okazji ich wydania to suma sumarum imo bardzo, bardzo na plus ogólnie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #894 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 18:07:01 »
@neofita odnośnie wkładu pana k w wydanie thorgala to na pewno jest to zorganizowanie 2 wystaw i spotkań z GR w nadarzynie i we wroclawiu. wcześniej takie wizyty organizował tylko egmont przy okazji MFKiG. wystawa tez była tylko raz w lodzi - bardzo mizerna w porównaniu na przykład ze szninklem. wiec ja nie rozumiem o co cho. szczególnie ze wernisaż, spotkanie itd to element premiery tych albumów deluxe.


Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #895 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 19:49:04 »
No nie, była też bardzo duża wystawa w Stalowej Łodzi, a potem w Krakowie. A teraz będzie niedługo we Wrocławiu.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #896 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 20:23:25 »
w stalowej faktycznie, a w krakowie gdzie konkretnie?

Offline Neofita

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #897 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 21:07:48 »
Nie bylo moja intencja odebranie panu K jakichkolwiek slusznych zaslug w zakresie okolokomiksowych eventow, etc.

Po prostu rozbawil mnie cytowany fragment, bo brzmial troche jakby przez dziesieciolecia gosc sam nakladal tusz na rysunki GR albo podsuwal pomysly JVH na nowe postaci. Ewentualnie jakby projektowal okladke dla wydania limitowanego... Moim zdaniem uzyl co najmniej niefortunnego okreslenia, a chyba bardziej chodzilo mu o "Swoj wklad w WYDANIE albumu..."

Dlatego tez pozwolilem sobie na dworowanie z tej calej sytuacji.

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #898 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 21:39:05 »
w stalowej faktycznie, a w krakowie gdzie konkretnie?

w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Potem wystawa miała jeszcze chyba pojechać do Kielc, ale nie wiedzieć czemu nigdy tam nie dotarła.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #899 dnia: Pt, 21 Czerwiec 2019, 21:42:11 »
Byłem na wystawie w Krakowie. Była znakomita, mnóstwo prac Mistrza w tym okładki albumów. To nie było 5 prac na krzyż tylko faktycznie duża przekrojowa wystawa. Ciekawe na ile była ubezpieczona...