Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 480848 razy)

qprime i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawelek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #735 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 19:27:13 »
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Maj 2019, 19:28:52 wysłana przez Pawelek »

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #736 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 19:40:04 »
Ty to sprzedałeś?

JanT

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #737 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 20:20:55 »
Nie jest to komiksowy rekord?

Offline Pawelek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #738 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 20:21:08 »
Ty to sprzedałeś?
Potwierdzam  :)
Nie jest to komiksowy rekord?
Nie mam pojęcia, drugi zostawiam na razie sobie ale cena ew. sprzedaży bardzo korci.
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Maj 2019, 20:24:59 wysłana przez Pawelek »

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #739 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 20:34:24 »
Gratulacje! Jestem nadal w niezłym szoku :)

Offline Pawelek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #740 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 20:47:42 »
Dzięki, jakoś od środy miałem nieodparte uczucie, że w tej cenie uda mi się sprzedać :)

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #741 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 21:03:34 »
Ciekawe, że jeszcze zanim wydawca ogłosił jak ma wyglądać utrzymanie numerów kolejna osoba "gwarantuje" ten sam numer dla kolejnych tomów.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #742 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 21:08:04 »
Dokładnie tak, sprzedaże zaczęły się od osoby która albo ma kontakt i ma pewność że będzie miała te same numerki albo po prostu o tym nie wie ale umieściła to w aukcji. Raczej to pierwsze co daje kolejny motyw do wątpliwości dystrybucji tego Thorgala.

Offline Pawelek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #743 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 21:23:38 »
Ciekawe, że jeszcze zanim wydawca ogłosił jak ma wyglądać utrzymanie numerów kolejna osoba "gwarantuje" ten sam numer dla kolejnych tomów.
Wydawca zobowiązał się do tego do czego się zobowiązał. Ja w aukcji zagwarantowałem odstąpienie tego prawa. Poza tym numer nie był jakoś szczególnie ważny dla osoby kupującej bo i nie dysponowałem jakimiś "specjalnymi". Wszystkie informacje, które posiadałem przekazałem kupującemu jeszcze przed nadaniem przesyłki. Jak zobowiązałem się do odstąpienia prawa pierwokupu to je odstąpię, nie jestem krętaczem ani oszustem.
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Maj 2019, 21:31:10 wysłana przez Pawelek »

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #744 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 21:26:38 »
Ale to nie chodzi o Twoją osobę. Tylko o wcześniejsze gwarantujące identyczne numerki na każdym kolejnym tomie ;) Pierwszeństwo zakupu to inna kwestia.



Jak dystrybutorzy wyciągają zapakowany album losowo z kartonu to coś tu nie gra, są już osoby które same sobie powpisywały niższe numerki. Cyrk na kółkach.
« Ostatnia zmiana: Pt, 10 Maj 2019, 21:33:11 wysłana przez Itachi »

Offline Pawelek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #745 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 21:47:22 »
A propos dystrybutorów. Z Planety dostałem egzemplarz od razu po premierze i z tego co niektórzy pisali to nie wiem jak to będzie wyglądało z ich strony - tu wątpliwości mam spore, że będzie to jakoś ogarnięte. Z Gildii dostałem ze sporym poślizgiem, zapakowany tak, że istnieje duża szansa na to, że ktoś te numerki sprawdzał. Z moich wcześniejszych doświadczeń z obsługą sklepu Gildii stwierdzam, że to są ludzie konkretni, ogarnięci i dobrze zajmują się swoją robotą więc ufam, że zrobią co się da, żeby ich klienci byli zadowoleni.

Offline marceli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #746 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 22:32:26 »
Gratuluję sprzedaży.

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #747 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 22:44:44 »
Z Gildii dostałem ze sporym poślizgiem, zapakowany tak, że istnieje duża szansa na to, że ktoś te numerki sprawdzał. Z moich wcześniejszych doświadczeń z obsługą sklepu Gildii stwierdzam, że to są ludzie konkretni, ogarnięci i dobrze zajmują się swoją robotą więc ufam, że zrobią co się da, żeby ich klienci byli zadowoleni.

Nie liczyłbym na to, gdzieś czytałem wpis osoby (chyba na fejsie) która odbierała osobiście z Gildii swój egzemplarz który sprzedawca wyciągnął jako pierwszy lepszy z kartonu i tyle. Nikt żadnych numerów nie sprawdzał więc ja twierdzę że te niby zapewnienia wydawcy o tych samych numerach kolejnych tomów można sobie potraktować z przymrużeniem oka skoro okazuje się że nikt tego nie zapisywał oraz fakt że numery wpisane ołówkiem więc ja tego raczej nie widzę

Online JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #748 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 23:04:20 »
Powiem szczerze, że jestem szoku, jaką cenę osiąga ten album. Pytanie ile jest jeszcze takich osób, które nie załapały się w przedsprzedaży i teraz są w stanie wyłożyć na ten album wszystkie pieniądze. Oczywiście to kwestia sentymentu, i pewnie tego, że na naszym rynku pojawiło się po raz pierwszy takie dość ekskluzywne wydanie, choć za te pieniądze można by kupić kilka nawet bardziej wypasionych deluxów.

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #749 dnia: So, 11 Maj 2019, 01:59:50 »
Nie liczyłbym na to, gdzieś czytałem wpis osoby (chyba na fejsie) która odbierała osobiście z Gildii swój egzemplarz który sprzedawca wyciągnął jako pierwszy lepszy z kartonu i tyle. Nikt żadnych numerów nie sprawdzał więc ja twierdzę że te niby zapewnienia wydawcy o tych samych numerach kolejnych tomów można sobie potraktować z przymrużeniem oka skoro okazuje się że nikt tego nie zapisywał oraz fakt że numery wpisane ołówkiem więc ja tego raczej nie widzę
No to pisał jakieś bzdury, albo odbierał osobiście kupiony przez Planetę Komiksów. Przy odbiorze osobistym w Gildii odbiera się każde zamówienie zapakowane i zaadresowane (z dołączoną w okienku foliowym f-rą) jak przy normalnej przesyłce kurierskiej, a wydaje je zawsze skrupulatna i sympatyczna starsza pani. Zawsze kwituje się odbiór na kopii faktury. Odbierałem w ten sposób ok. 60 zamówień i nawet cieniutki Star Wars komiks był zapakowany tak jak opisałem powyżej.
Co innego Planeta Komiksów. Odbierałem osobiście w Galerii Ursynów i tam faktycznie sprzedawca podał mi losowo wybrane pudło i nawet niczego nie kwitowałem. Próbowałem wytłumaczyć mu, że powinien być połączony unikalny nr komiksu z danymi zamawiającego, ale tylko się uśmiechnął i rozłożył ręce.