Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 485185 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2370 dnia: Śr, 16 Listopad 2022, 18:16:31 »

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2371 dnia: Śr, 16 Listopad 2022, 18:51:50 »
Pewnie się okaże, że Atlanci trafili na Ziemię 616 w czasie Koniunkcji Sfer i Thorgal tak naprawdę jest tupilakiem (czy innym filtrfrakiem) Geralta sklonowanym na okoliczność tego, że na statku Atlantów przypadkiem zaplątała się Cirilla w trakcie poszukiwań własnego uniwersum i został po niej włos czy dwa wiedźmina.  8)
Tym samym wyjaśni się tajemnica obrazu na którym Geralt mija się ze swoim tupilakiem.  ;)
A co. Jak się bawić to się bawić.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline carnivale

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2372 dnia: Śr, 16 Listopad 2022, 20:17:22 »
Co prawda przygodę z Thorgalem skończyłem na Ofierze ale po opisie to mi wygląda na najbardziej interesujący tom ostatnich lat :D

Offline Martin Eden

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2373 dnia: Śr, 16 Listopad 2022, 20:44:50 »
Thor razem ze swoim bratem Lokim przebywa w odległej i niebezpiecznej krainie lodów. Znajdują się wewnątrz statku Atlantów, a przebudzona przez Apocalypse'a Neokora zaczyna realizować swą misję. Okazuje się, że aktywowanie uśpionego systemu staje się śmiertelnym zagrożeniem dla całej ludzkości. Zaczyna się wyścig z czasem. Czy tajemnicze istoty zwane tupilakami pomogą Thorowi? Jakie tajemnice kryje statek Atlantów, dlaczego przybysze z gwiazd postanowili przylecieć na Ziemię i co tak naprawdę wydarzyło się przed narodzinami Asgardu? W najnowszym tomie czytelnik znajdzie wiele zaskakujących odpowiedzi.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2374 dnia: Cz, 17 Listopad 2022, 00:11:23 »
nie przypuszczałem ze to nastąpi ale przestaje kupować thorgala

Offline Chmielu

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2375 dnia: Cz, 17 Listopad 2022, 12:05:35 »
nie przypuszczałem ze to nastąpi ale przestaje kupować thorgala

Ja już dawno przestałem. Potem kupiłem tylko "Statek - Miecz" bo miał ten feeling klasycznych van-hamme'owych one-shotów (choć i tak był gorszy - przemoczony Thorgal w pościgu zaprzęgiem ;D).

Od lat powtarzam, że markę może uratować tylko tzw. niewidzialna ręka rynku. Jeśli ludzie przestaną kupować ten chłam to syn taty thorgala może zacznie myśleć o dziedzictwie.

Choć w sumie i tak już jest za późno.

- Thorgalu, znaleźlim ostatni pistolet Atlantów.
- Ale... przeca... znów?
- Tak. Ale ten jest już najostatniejszy!

To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline Nephilim

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2376 dnia: Cz, 17 Listopad 2022, 22:41:19 »
Od lat powtarzam, że markę może uratować tylko tzw. niewidzialna ręka rynku. Jeśli ludzie przestaną kupować ten chłam to syn taty thorgala może zacznie myśleć o dziedzictwie.
Póki co, syn taty Thorgala wmawia nam, że to nie ścenariusze Thorgala są gorsze tylko idealizujemy pierwsze albumy i uważamy je za niedoścignione.

Straszna bzdura takie gadanie.

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2377 dnia: Cz, 17 Listopad 2022, 23:35:18 »
Rzeczywiście tak się wypowiada?


Offline Nephilim

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2379 dnia: Pt, 18 Listopad 2022, 14:44:50 »
Rzeczywiście tak się wypowiada?
Owszem. W dyskusji facebookowej na profilu PolishComicArt na temat aktualnej kondycji Thorgala. To było chyba jakoś po premierze poprzedniego albumu serii głównej. Postaram się znaleźć i wrzucę screeny ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2380 dnia: Śr, 30 Listopad 2022, 13:08:50 »
Planszówki to zupełnie nie moja bajka, ale może kogoś zainteresuje.

https://naekranie.pl/aktualnosci/thorgal-poznalismy-pierwsze-szczegoly-gry-planszowej-1669623671

Offline kenji

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2381 dnia: Wt, 06 Grudzień 2022, 20:45:20 »
Chyba rzeczywiście legenda Thorgala upada. Jakiś czas temu ukazuje się nowy tom a na forum cisza. Z drugiej strony o czym tu pisać. Bo całkiem fajnym wcześniejszym tomie znów otrzymujemy jeden wielki bełkot. Z tej historii co została przedstawiona na 48 kartach komiksu spokojnie moznaby zrobić ze 2-3 albumy. Może wtedy czytałoby się to dobrze. A tak otrzymujemy tom w którym tak dużo się dzieje ze po jakimś czasie przestaje mnie to w ogóle interesować. Co chwile jest coś wyjaśniane na sile a bohaterowie skaczą z miejsca na miejsce.
Rysunki fajne , scenariusz do bani

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2382 dnia: Wt, 06 Grudzień 2022, 21:01:48 »
  Wy kończycie kupować a ja zaczynam. Dawno temu doczytałem do Strażniczki Kluczy i jakimś cudem ostały mi się te komiksy na dnie pufy, właśnie w zeszłym miesiącu udało mi się kupić w bardzo dobrej cenie miękkie okładki od Słonecznego Miecza do Bitwy o Asgard z dwoma brakami, ale to już nie będę wydziwiał i dokupię z twardą, reszta jest do kupienia normalnie w księgarniach. I teraz pytanie, te poboczne serie są jakoś konieczne? Bo kompletnie nie mam na nie ochoty, jeszcze może Kriss bym jakoś przeżył, ale moje zainteresowanie Louve i Młodzieńczymi Latami jest mniejsze niż zero.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2383 dnia: Wt, 06 Grudzień 2022, 21:07:36 »
  Wy kończycie kupować a ja zaczynam. Dawno temu doczytałem do Strażniczki Kluczy i jakimś cudem ostały mi się te komiksy na dnie pufy, właśnie w zeszłym miesiącu udało mi się kupić w bardzo dobrej cenie miękkie okładki od Słonecznego Miecza do Bitwy o Asgard z dwoma brakami, ale to już nie będę wydziwiał i dokupię z twardą, reszta jest do kupienia normalnie w księgarniach. I teraz pytanie, te poboczne serie są jakoś konieczne? Bo kompletnie nie mam na nie ochoty, jeszcze może Kriss bym jakoś przeżył, ale moje zainteresowanie Louve i Młodzieńczymi Latami jest mniejsze niż zero.

W zasadzie żeby w pełni wszystko ogarnąć to Kriss jest konieczna (Louve ma tylko kilka nawiązań, można olać). Jednocześnie czytając "run" Sentego w kolejności wydawania, czyli mieszając serię główną i Kriss może się to w miarę podobać nawet, ja czytając ostatnio Tupilaki zatęskniłem za nim.

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2384 dnia: Wt, 06 Grudzień 2022, 21:14:27 »
Awruk a łudziłem się nadzieją, że to wszystko będzie o młodości Kriss albo coś w ten deseń.