Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 480958 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #720 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 13:11:36 »
I na pewno na tym zarobi a im dalej w las cena za pierwszy tom będzie windować w górę. Na pewno sporo egzemplarzy zostało kupionych tylko na handel i stopniowo będą się pojawiać na sprzedaż a sam niski nakład sprzyja handlarzom niestety.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #721 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 19:00:26 »
I na pewno na tym zarobi a im dalej w las cena za pierwszy tom będzie windować w górę.

Wątpię. Z artbookiem też na początku były cyrki i ludzie płacili gruby hajs, z czasem sytuacja się uspokoiła i cena raz że spadła, to do tego się ustabilizowała i na allegro powystawianie za 400 czy 500 zł egzemplarza kwitną już wiele miesięcy.

Pamiętajcie. Nie ważna jak się piszę, ważne aby pisali. O Thorgalu piszą w wielu miejscach więc obecny okres jest dobry dla sprzedających i kupujących, którzy nie załapali się na zakupy w pierwszym obiegu. Z czasem cena zacznie spadać.

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #722 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 20:39:53 »
A ja mam inną teorię  ;) Z artbookiem to trochę inna historia przede wszystkim nakład był większy, a tutaj raz że tylko 350 szt. i najważniejsze pojawią się kolejne tomy i nawet jak teraz się wystrzelają ci co nie kupili bo nie zdążyli albo nie wiedzieli lub nie mieli wtedy kasy, to za jakiś czas znajdą się kolejni którzy kupią np. 2 albo 3 tom i zapragną mieć pierwszy a po takim czasie te ceny za 1 tom będą coraz większe bo kolekcjonerzy już będą mieli a ci nowi co będą chcieli zacząć zbierać całość to inaczej nie zdobędą bo dodruków nie będzie ani nakład się nie zwiększy. Moim zdaniem cena za pierwszy tom będzie osiągana jako największa im bliżej będzie do wydania ostatniego tomu albo jak już się ukażą wszystkie

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #723 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 20:51:11 »
Nakład to 400 sztuk, a nie 350. Opis wydawcy opisem wydawcy, ale rzeczywistość jest taka że 400 ;)

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #724 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 20:55:28 »
Zgadza się tylko napisali że 350 w ogólnej sprzedaży a te 50 rozdali i pochowali dla siebie więc te 50 nigdy nie trafi do sprzedaży i ja im wierzę  ;) ;D :D
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Maj 2019, 21:22:54 wysłana przez VooDoo-79 »

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #725 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 20:58:32 »
Zgadza się tylko napisali że 350 w ogólnej sprzedaży a te 50 rozdali i pochowali dla siebie więc te 50 nigdy nie trafi do sprzedaży i ja im wieżę  ;) ;D :D

Wieża to jest w szachach ;) Dla mnie nakład to nakład, kto go ma, kto go dostał - nie ważne  ;)

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #726 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 21:24:11 »
Wieża to jest w szachach ;)

Dzięki za czujność Panie Profesorze  ;)

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #727 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 21:55:06 »
@Itachi widzę że jednak sprzedajesz swój egzemplarz czy może miałeś jeden na handelek ?  ;)

https://allegro.pl/oferta/thorgal-ekskluzywne-limitowane-wydanie-zbiorcze-8080904991

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #728 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 22:07:37 »
W sumie to nie Twoja sprawa, ale odpowiem bo nie ma nic do ukrycia.

Kupiłem jeden egzemplarz i wystawiłem jeden egzemplarz.

Jestem w szoku, że za tyle ludzie kupują także jak ktoś weźmie super jak nie weźmie też super.

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #729 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 22:18:46 »
W sumie to nie Twoja sprawa, ale odpowiem bo nie ma nic do ukrycia.

Tak tylko z ciekawości zapytałem więc jeśli moje pytanie wprawiło ciebie w zakłopotanie to przepraszam.
Bardziej byłem ciekawy czy sprzedajesz bo można zarobić czy dlatego że to wydanie rozczarowało. Sam się zastanawiam czy będę dalej kupować kolejne czy olać bo za te pieniądze jak dla mnie to trochę słabo to im to wyszło.


Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #730 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 22:47:31 »
Eee, ale za 1200 zł to się dostaje również gwarancję zakupu kolejnych tomów (po cenie okładkowej), a nie tylko jeden tom.  ;D 
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #731 dnia: Wt, 07 Maj 2019, 23:25:25 »
Tak tylko z ciekawości zapytałem więc jeśli moje pytanie wprawiło ciebie w zakłopotanie to przepraszam.
Bardziej byłem ciekawy czy sprzedajesz bo można zarobić czy dlatego że to wydanie rozczarowało. Sam się zastanawiam czy będę dalej kupować kolejne czy olać bo za te pieniądze jak dla mnie to trochę słabo to im to wyszło.

Swoje zdanie wyraziłem, dla mnie stosunek jakość - cena jest wątpliwy. Ale szanuję zdanie osób, którym się podoba. Podobnie jak pozostałych, którym spodobało się mniej.

Natomiast nagły przeskok z 700 zł z hakiem w licytacji do 1200 zł w kup teraz sprawił że ciężko takiej oferty nie wystawić. Nie zarabiam kokosów, aby obok takiej sytuacji przejść ot tak. Myślałem nad tym od momentu kiedy otrzymałem tom i jak napisałem wcześniej, zejdzie super nie zejdzie też dobrze :)

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #732 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 17:09:56 »

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #733 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 17:48:36 »
właśnie czytam leog century hc - płócienna oprawa czarna ma tłoczony tytuł i autorów, wiec zdecydowanie da się. jednak schowana pod obwoluta, napisy na płótnie bez żadnej farby są średnio widoczne.

Offline marceli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #734 dnia: Pt, 10 Maj 2019, 18:19:12 »
Kwota 1499 zł osiągnięta :o :o :o

https://allegro.pl/oferta/thorgal-ekskluzywne-wydanie-zbiorcze-gwarancja-8079286451

Dobre, niezła przebitka. Zarobek na komiksie niecały tysiąc (bez prowizji) na miesiąc od kupna. Na pewno dużą rolę w sprzedaży odegrało oddanie swojego pierwokupu na kolejne albumy. Itachi podnoś cenę i cierpliwie czekaj.