Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 485355 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Crono

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #690 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 09:09:05 »
Stówka? 720 minus prowizja to 648, czyli 149 zł, a to daje prawie 30% zarobek w kilka dni. Jak dla mnie to bardzo dobry wynik. Miejmy też na uwadze, że to pierwsze dni i w sumie całkiem sporo ofert jest np. na OLX. Z czasem wartość będzie rosła. Ot, taki artbook obecnie kosztuje 500 zł, a nakład był chyba większy?

Poza tym nie wiadomo, czy sprzedał z grafikami. Jeśli nie (a głupi by był, gdyby sprzedał w komplecie), to jeszcze zarobi na grafikach.
Nie. Jeżeli nie kupowałeś na gildii, to płaciłeś jeszcze za przesyłkę.
Wątpię żeby na tym albumie dało się więcej zarobić, w tak krótkim czasie. Za rok, dwa - możliwe.

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #691 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 11:41:12 »
Samo ustalenie ceny za to wydanie podniosło poziom oczekiwań co do jakości wydania, więc każdy błąd lub jak ktoś woli wada tego wydania będzie skutkowała krytyką. Przez kilka lat jakie spędziłem na forum Gildii czy ostatnio tutaj przewinęło się naście różnych postów do jakości różnych wydań przez różne wydawnictwa, narzekano na jakość tłumaczenia czy papier albo kolory itp. i były to o wiele tańsze wydania a mimo to krytyka była. Czasem jak czytałem że ktoś tam narzekał że w oryginale było tak a tutaj przetłumaczone siak budziło u mnie ubaw bo mi takie rzeczy nie przeszkadzały skoro czytając potrafiłem zrozumieć co czytam ale niektórzy robili awanturę dla mnie o pierdoły a dla nich to była święta wojna. Nawet jeśli coś było zbabrane mi to jakoś nie przeszkadzało żeby toczyć o to wojnę bo zapłaciłem za ten komiks np. niecało stówkę po rabatach. W przypadku tego wydania za te pieniądze poziom oczekiwań został tak podniesiony że naprawdę nie ma co się dziwić głosom krytyki więc co by nie poprawili czy zmienili w kolejnych tomach to krytyka zawsze będzie bo wiadomo cena robi swoje.

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #692 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 11:51:21 »
  Ten komiks po prostu nie jest wart tych pieniędzy, mowa o tym, że wydawca przeciera szlaki i pierwsze koty z płoty to bzdura, sam jest podobno kolekcjonerem takich wydań więc doskonale wie jak takie coś powinno wyglądać a to co jest wygląda jakby było wydane na szybko i na tanio. Na dodatek część narzekających to myślę, że dopiero po przeglądnięciu albumu się ocknęła i zorientowała, że za pięć stów kupiła w wydaniu zbiorczym trzy albumy, które zna na pamięć i które przy dobrej promocji można kupić 10 razy taniej.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #693 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 12:01:23 »
Ok, kto skorzystał z ustawowego prawa zwrotu towaru do 14 dni bez podania przyczyny?

Offline marceli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #694 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 12:09:44 »
Ktoś wystawił na allegro za 1200 zł  :)

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #695 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 12:12:27 »
Ok, kto skorzystał z ustawowego prawa zwrotu towaru do 14 dni bez podania przyczyny?

Nikt, bo każdy mądry wie że sprzeda to za tyle ile kupił a nawet na nim zarobi  ;D

Offline szuwarek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #696 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 12:19:37 »
Ktoś wystawił na allegro za 1200 zł  :)
Mało tego - to jest druga oferta za 1200 zł (różni sprzedający). Pierwsza była i szybko się sprzedała. Ale przekonany jestem, że będą i wyższe oferty. Swoją drogą ciekawe po ile byłby skłonny ktoś kupić to wydanie z numerem np. z pierwszej dziesiątki (o ile ktoś chciałby taki wystawić)?
« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Maj 2019, 12:22:15 wysłana przez szuwarek »

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #697 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 12:26:38 »
Dziwne, że poszło za 1200 zł skoro wisi od jakiegoś czasu oferta za niecałe 800 zł w Kup Teraz i chętnych nie ma.

To był jakiś niski numer?

Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline szuwarek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #698 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 12:29:06 »
Dziwne, że poszło za 1200 zł skoro wisi od jakiegoś czasu oferta za niecałe 800 zł w Kup Teraz i chętnych nie ma.

To był jakiś niski numer?
Nr 115.
Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/thorgal-ekskluzywne-wydanie-zbiorcze-8058854353

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #699 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 12:29:33 »
@szekak - to że tobie się coś nie podoba w tym wydaniu to nie znaczy że to jest wada.
1) wygląd zewnętrzny był na zdjęciach (łącznie z hejtowanym grzebietem)
2) sposób numerowania nie był określony (więc de facto nie jest to wada)
3) ilość egzemplarzy - tu można dyskutować ale do dystrybucji trafiło 350 numerowanych jak w opisie
4) wstęp (koślawy) nie był ikreślony czyli j.w.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #700 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 12:40:28 »
Ale bzdury opowiadasz, nawet nie chce mi sie ci tlumaczyc dlateczego numer olowkiem jest wada pomimo tego, ze nie bylo okreslone czy bedzie on wpisany olowkiem, dlugopisem czy krwia dziewicy. Naklad byl podany, nie ile trafi do dystrybucji ogolnej. To samo tyczy sie wstepu - to, ze nie bylo w zapowiedzi badziewnego wstepu to oznacza, ze badziewny wstep nie jest wada? Logika tragiczna, wspolczuje.
« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Maj 2019, 12:52:41 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #701 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 12:55:42 »
mam francuskie wydania jeremiah hermanna i tez jest numerowane olowkiem, wiec wez sobie na wstrzymanie.

Offline szuwarek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #702 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 13:03:06 »
Swoją drogą poza uwagami do wydania, które były już wymienione (jak dla mnie na minus m.in. grzbiet bez napisu i wyginająca się okładka) to nie podoba mi się grupowanie w jednym tomie 4 albumów, bez uwzględnienia czy są częścią dłuższych historii czy nie. Już w pierwszym tomie mamy taką sytuację, bo dostajemy tam "Czarną galerę", która jest przecież częścią Trylogii Brek Zarith, która przez to będzie zupełnie niepotrzebnie podzielona.
Uważam, że ważniejsze powinno być takie podzielenie, żeby historie w każdym tomie zbiorczym były kompletne (oczywiście za tym idzie, że poszczególne tomy miałyby różną grubość, ale - przynajmniej moim zdaniem - ma to dużo mniejsze znaczenie).
Wg mnie optymalny podział na tomy powinien wyglądać np. tak:
1. Zdradzona czarodziejka, Wyspa lodowych mórz + niezależna historia Trzech starców z krainy Aran.
2. Czarna galera, Ponad krainą cieni, Upadek Brek Zarith - Trylogia Brek Zarith.
3. Gwiezdne dziecko, Alinoe - niezależne historie.
4. Łucznicy, Kraina Qa, Oczy Tanatloca, Miasto zaginionego boga, Między ziemią, a światłem - Cykl Qa.
5. Aaricia, Władca gór, Wilczyca - niezależne historie.
6. Strażniczka kluczy, Słoneczny miecz, Niewidzialna forteca, Piętno wygnańców, Korona Ogotaia, Giganci, Klatka - Cykl o Shaiganie (ew. mógłby być podzielony na 2 tomy).
Itd.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #703 dnia: Pn, 06 Maj 2019, 13:41:56 »
mam francuskie wydania jeremiah hermanna i tez jest numerowane olowkiem, wiec wez sobie na wstrzymanie.
I co z tego? Jestem pewien, ze zdarzaly sie rowniez slabe wstepniaki w innych komiksach i Thorgal nie jest tu wyjatkiem na skale swiatowa, nie zmienia to faktu, ze slaby wstepniak nie jest pozadany.
Piękno jest w oczach patrzącego.