Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 485431 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mateusz

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #645 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 20:46:53 »
Poprawiłem, prościej korzystać od razu z kodu:

[img]https://i.imgur.com/8CY44ic.jpg[/img]
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #646 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 20:50:29 »
dziękuje za pomoc panowie!

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #647 dnia: So, 04 Maj 2019, 16:50:15 »
Tak, że tak - emocje opadły, album przeczytany.

Thorgal z lakieru punktowego na tylnej okładce irytuje coraz bardziej.

Numeracja na pustych stronach i oddzielających poszczególne tomy drażni jak cholera. Ale też mam drobny problem z oryginalną numeracją plansz (muszę sprawdzić jak to w Relaxie było).

Wrzucenie na sam koniec grafik - jakiś szkic, okładki tomów itp. itd - bez nawet prostego spisu zamieszczonych materiałów woła o pomstę do nieba. Amatorszczyzna totalna. Szkoda, że wydawca przy tym skoku na ekskluzywność nie pokusił się o dodanie słów opisu od autora lub przynajmniej syna autora. "Zwykłe" zbiorcze HC np. BPRD powinno być pomocnym przykładem jak dba się o dodatkowe smaczki.

Skoro do opracowania graficznego przyznaje się w środku Piotr Rosiński to widać, że czasami jednak jabłko pada całkiem daleko od jabłoni.

Tych mankamentów jest tyle, że cieszy jedynie ten powiększony format - a to trochę mało jak za te pieniądze.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #648 dnia: So, 04 Maj 2019, 17:00:20 »
wlasciwie żeby w pełni cieszyć się tym albumem to trzeba mieć jeszcze monografie i artbook:)

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #649 dnia: So, 04 Maj 2019, 17:45:39 »
No mam, a jednak nie cieszę się tak, jak się spodziewałem.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #650 dnia: So, 04 Maj 2019, 18:16:38 »
ta fala rozczarowań ma chyba związek z hypem który się nakręcił gdy albumy zaczęły znikać w ekspresowym tempie. faktycznie w dodatkach brakuje informacji co to, kiedy zrobione itd.

Offline MiLes

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #651 dnia: So, 04 Maj 2019, 18:25:05 »
A nie prawda bo 157 mam ja ;) Dzisiaj przyszedł mój egzemplarz i na naklejce miałem 158 a po rozpakowaniu w komiksie jest 157 więc ten co sprzedaje na Fejsie sugeruje się naklejką bo nie rozpakował, podejrzewam że ktoś się walnął miedzy naklejką a faktycznym numerem w komiksie może na kilku czy kilkunastu egzemplarzach.
W moim przypadku pomyłka była o 10 numerów  :o
Numerowane było w wielkim pośpiechu, samo wydanie na szybko powstawało i dlatego tak wielu niezadowolonych, ykhm, nieusatysfakcjonowanych.

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #652 dnia: So, 04 Maj 2019, 18:34:03 »
ta fala rozczarowań ma chyba związek z hypem który się nakręcił gdy albumy zaczęły znikać w ekspresowym tempie.

ta fala rozczarowań wynika z faktu że ludzie są po prostu rozczarowani tym co dostali za 499 zł, no może poza nielicznymi wyjątkami którzy pieją z zachwytu że im nic w tym wydaniu nie przeszkadza a reszta marudzi po to żeby pomarudzić  ::)

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #653 dnia: So, 04 Maj 2019, 20:20:29 »
Jaka fala rozczarowań, przecież odbiór jest niesłychanie pozytywny i tylko nieliczni forumowi malkontenci marudzą. ;)

Mam nadzieję, że wydawca wyciągnie wnioski z marudzenia forumowych malkontentów, poprawi błędy w kolejnych tomach, doda slipcase i będzie cycuś glancuś.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #654 dnia: So, 04 Maj 2019, 20:27:21 »
Przed chwilą na Allegro ten niesłychanie pozytywnie odbierany album został wylicytowany za 720 zł więc wzięcie jak by co to ma  ;)

https://allegro.pl/oferta/thorgal-ekskluzywne-wydanie-kolekcjonerskie-8043758564

Online Crono

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #655 dnia: So, 04 Maj 2019, 21:27:26 »
No tak, ale kokosów to sprzedający nie zarobił. Jasne, stówka wpadła (po odjęciu prowizji dla Allegro i założeniu, że komiks nie był kupowany na gildii), ale już pewniejszy biznes to ten w wykonaniu Bazyla :)

Offline marceli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #656 dnia: So, 04 Maj 2019, 21:38:00 »
A jaki biznes zrobił Bazyl? Bo nie jestem w temacie.

Offline LordDisneyland

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #657 dnia: Nd, 05 Maj 2019, 03:40:08 »
Przeczytałem właśnie ostatnie dwadzieścia stron tematu [katarowa bezsenność mię do tego przywiodła ;) ]  i nasuwa mi się pytanie... Czy nie żal wam pieniędzy wydanych na ten album? Nie rozczarował was efekt całej akcji?
,, - Eeeeech.''

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #658 dnia: Nd, 05 Maj 2019, 08:13:30 »
Skoro przeczytałeś to wiesz że jednych rozczarował, innych nie a większość która nie kupiła - nie zawraca sobie tym głowy :)

Online Crono

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #659 dnia: Nd, 05 Maj 2019, 09:41:09 »
A jaki biznes zrobił Bazyl? Bo nie jestem w temacie.
Kupuje po kilka(naście?) tomów testowych kolekcji, a potem sprzedaje je drożej na allegro. I chyba wszystko mu schodzi.
A wracając do tematu. Ja akurat Thorgala kupiłem trochę z rozpędu. Lubię tą serię, ale nie jest u mnie numerem jeden. Dlatego z chęcią zakończyłbym kupowanie tego wydania na serii QA, tylko że to nie będzie raczej zamknięte w ramach jednego tomu. Raczej zadowolny jestem, ale mankamenty też dostrzegam.