Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 486526 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 251
  • Polubień: 228
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #630 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 10:18:08 »
Album zapewne spotkał się z pozytywnym odbiorem. Nasze forum to wycinek komiksowego rynku i nie ma co budować na tej podstawie obrazu całości. Komiks kosztuje astronomiczne pieniądze stąd też oczekiwania większe niż w przypadku innych wydawnictw. I ta właśnie cena jest osią tej dyskusji. Nikt nie kupił kota w worku. Podejrzewam, że drobne mankamenty (grzbiet zbiera kurz?) zaczynają wzbudzać wątpliwości, czy ten komiks wart był tych pieniędzy. Zszedł na pniu, więc z punktu widzenia wydawcy jest sukces.
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline Torpedo

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #631 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 11:11:50 »
Dokładnie. Cała ta dyskusja kręci się wokół błędnego założenia, że jak coś jest drogie to musi się każdemu podobać.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #632 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 11:13:07 »
dokładnie - zgadzam się w 100% z tym co napisał tom.

dodatkowo dyskusja o 350 + 50 egzemplarzach. przeciez napisali o tym w srodku albumu, nie jest to tajemnica. w sumie wg mnie mogli tego nie robić bo tylko wprowadza w błąd. dodatkowe egzemplarze to jest normalna praktyka - dla autora, licencjodawcy, biblioteki narodowej, inwestorów - ktoś przecież wyłożył kasę na wydanie tego albumu. to nie są egzemplarze klienckie. tych egzemplarzy jest zresztą na pewno więcej - próbne z drukarni, próbne do akceptacji, braki produkcyjne.

tb przy okazji albumów pożegnalnych też deklarował że będzie ich 550 a sam wspominal ze musiał zamówić 600 z przyczyn jak powyżej. te komiksy były opisane przez autora jako nienumerowane itd a były potrzebne z powodów jak powyżej.

@midar - wg mnie wezmą pod uwagę drobne rzeczy typu literówki itd ale nie duże jak okładka, obwoluta.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #633 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 12:11:35 »
Album zapewne spotkał się z pozytywnym odbiorem. Nasze forum to wycinek komiksowego rynku i nie ma co budować na tej podstawie obrazu całości. Komiks kosztuje astronomiczne pieniądze stąd też oczekiwania większe niż w przypadku innych wydawnictw. I ta właśnie cena jest osią tej dyskusji. Nikt nie kupił kota w worku. Podejrzewam, że drobne mankamenty (grzbiet zbiera kurz?) zaczynają wzbudzać wątpliwości, czy ten komiks wart był tych pieniędzy. Zszedł na pniu, więc z punktu widzenia wydawcy jest sukces.
Ale ta wypowiedź jest kierowana przecież do forumowiczów, a na foroum jak każdy widzi było bardzo wiele słów krytyki i opinie można uznać w najlepszym razie za mieszane, a nie "tak pozytywne". Ja oczekuję przyzwoitego grzbietu nawet w komiksie za 50zł, ale fakt, że w komiksie za 500zł który ma być perełką w kolekcji tym bardziej.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #634 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 12:12:27 »
Dokładnie. Cała ta dyskusja kręci się wokół błędnego założenia, że jak coś jest drogie to musi się każdemu podobać.
Nie widziałem jakiejkolwiek pochwały grzbietu od kogokolwiek, więc cała dyskusja kręci się wokół rzeczy która nikomu się nie podoba. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #635 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 12:15:59 »
Czy ktos może założyć osobny wątek na to super hiper wydanie? Thorgal nie zasługuje na to, żeby w poświęconym mu wątku działy się takie rzeczy.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #636 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 12:18:36 »
mi się podoba ten grzbiet - wiec jest już jeden głos na tak

Offline Milord

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #637 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 12:24:29 »
Album zapewne spotkał się z pozytywnym odbiorem. Nasze forum to wycinek komiksowego rynku i nie ma co budować na tej podstawie obrazu całości.

Pełna zgoda.Co więcej, z tego co widzę, narzekają tu dyżurni malkontenci, więc absolutnie nie należy ich zdania traktować reprezentatywnie. Niektórzy z nich zapewne próbują sobie tak powetować nie załapanie się na rezerwację ;)

A wracając do Thorgala, to o ile pierwsze zdjęcia z przygotowań tego wydania wzbudziły mój niepokój, to teraz, gdy mam to u siebie, jestem zachwycony. Owszem, projekt okładki i grzbietu mogłyby być lepsze, ale dla mnie akurat nie ma to większego znaczenia, bo nie mam w zwyczaju gapić się z zachwytem na grzbiety komiksów na półce, ani kontemplować okładki zbyt długo. Najważniejsza jest dla mnie zawartość, a ta przeszła moje oczekiwania. Plansze w tym formacie wyglądają fenomenalnie. Obawiałem się trochę marginesów, że wyjdą za duże i zupełnie niepotrzebnie, ale ostatecznie wyszło dobrze, nie ma się wrażenia, że są one za duże. Swoją ulubioną serię warto mieć w powiększonym formacie :) Czekam z niecierpliwością na kolejne tomy, bo trzy pierwsze Thorgale nigdy nie należały do moich ulubionych, a do takowych zaliczam tomy 4-13, czyli kolejne wydania limitowane prawdopodobnie podniosą mój poziom zachwytu, z kulminacją podczas serii o Krainie Qa.

Świetne są też te dołączone grafiki. Trochę się zagubiłem w przepływie informacji - rozumiem, że to jest rekompensata za opóźnienie i więcej takich bonusów nie będzie (o ile nie będzie też opóźnień ;) )? Bo nie wiem czy już mam to oprawiać w jakieś eleganckie ramki i wieszać na ścianie, czy poczekać na więcej i dokonać właściwego wyboru które trafią na ścianę ;) A gdyby wydawca planował jakieś dodatkowe grafiki, to poproszę o Kriss de Valnor w romantycznej scenie z Aaricią ^^

Poruszono tu też kwestię jakiegoś eleganckiego etui. Uważam, że to byłby bardzo dobry pomysł i ja bym nawet chętnie za to dopłacił. Poprawiłoby to estetykę i zabezpieczenie. Myślę, że powinno to być jedno etui na całą serię. Mam nadzieje, że wydawca zdecyduje się na takie rozwiązanie.

No i niezmiennie liczę na to, że ostatnim tomem kolekcji będzie Szninkiel w takim formacie :)

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #638 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 12:29:27 »
Miło czytac, że nawet osoby zachwycone wydaniem którym nie przeszkadzają mniejsze czy większe błędy w komiksie jak ponumerowane puste strony czy niepoprawione błędy w pisowni, popierają pomysł etui. Co do etui na wszystkie tomy, to imo jest to zły pomysł bo nie wytrzymałoby ono ciężaru wszystkich tomów i zaraz się rozleciało, a grupując tomy po 3 byłoby to i estetyczne, i trwałe, i wygodne w użytkowaniu.

Też liczę na Sznikla.

Co do malkonentów, to takie wrzucanie do szufladki innych którzy mają inne zdanie niż Ty by dać do zrozumienia, że ich opinia nie jest ważna to ruch na bardzo niskim poziomie. Bądźmy merytoryczni, szanujmy opinię innych tak jak chcemy by szanowano nasze. :)

mi się podoba ten grzbiet - wiec jest już jeden głos na tak
Wyjątek potwierdzający regułę.
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Maj 2019, 12:57:56 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #639 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 12:58:17 »
tak nawet wrzucałem zdjęcia. a ty kupiłeś?

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #640 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 13:01:36 »
Oczywiście, pisałem o tym w postach, że na razie zostawiam sobie pierwszy tom i czekam co dalej z tymi grzbietami, a później najwyżej sprzedam przy okazji premiery drugiego. Jakby sprawa mnie nie dotyczyła to by mi to latało czy grzbiety będą eleganckie, czy obrzydliwe jak obecnie. :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Maj 2019, 13:03:09 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #641 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 13:04:32 »
szninkla mogliby wrzucić nawet 2 tomy - kolor i cz-b

Offline marceli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #642 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 13:17:58 »
Szninkla spokojnie mogliby zrobić z 1000 szt. nakładu - zszedłby jak ciepłe bułeczki.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #643 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 18:47:35 »
czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wrzucać zdjęcia z imgur żeby się wyświetlały a nie pojawiał link?

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #644 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 18:58:37 »
Porównanie kolorów: deluxe - egmont 2016 - korona


« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Maj 2019, 20:47:11 wysłana przez Mateusz »