Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481292 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #600 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 21:19:43 »
Na Kup Pan Komiks, ktoś sprzedaje nierozpakowanego za 550 (nr 157).

A nie prawda bo 157 mam ja ;) Dzisiaj przyszedł mój egzemplarz i na naklejce miałem 158 a po rozpakowaniu w komiksie jest 157 więc ten co sprzedaje na Fejsie sugeruje się naklejką bo nie rozpakował, podejrzewam że ktoś się walnął miedzy naklejką a faktycznym numerem w komiksie może na kilku czy kilkunastu egzemplarzach.

Co do komiksu mogłem w końcu na własne oko zobaczyć to o czym piszecie, więc tak kobyła niesamowita z niego na regał który w zeszłym roku robiłem specjalnie na zamówienie nie wlezie zabrakło 1,5 cm  :'( Gdyby nie ten grzbiet to nie miałbym się do czego przyczepić no może oprócz tego nieszczęsnego wstępu jakiegoś Pana o którym nigdy nie słyszałem. Tutaj faktycznie aż się prosiło o jakieś słowa samego mistrza lub ewentualnie syna który brał udział w tym projekcie na pewno coś ciekawszego by napisał o Panu Grzegorzu o jego pracy przy tworzeniu tej świetnej serii przez tyle lat, tak bym to widział a wyszło jak wyszło czyli słabo.
Te 3 rysuneczki które dołączyli są świetne ale szkoda że 3 takie same tylko jakby z innego ujęcia każde. Numeracja ołówkiem to bieda, już widzę ile np. jedynek lub innych ciekawych numerków pojawi się na Allegro ;)
Jeśli nic się nie zmieni w sprawie grzbietów i cena kolejnych tomów się nie zmieni to poważnie się zastanowię czy warto za tą kasę zbierać całość....

Offline kenji

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #601 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 21:39:04 »
Wczoraj otworzyłem paczkę i .... jestem zadowolony.
Wiadomo , że zawsze się można do czegoś doczepić , że nie da się  wszystkich zadowolić , a niektórych w ogóle ... tym bardziej jak zwraca się uwagę na każdy szczegół.

jak ja to widzę:

okładka - fajna. zastosowane ostatnio modne techniki /metody , folia soft touch, lakier wybiórczy 3D. Na początku podobała mi się mniej. Na żywo w dotyku wygląda lepiej. Grzbiet - niefortunny. Przydałaby się chociaż kropka, gwiazdka ... cokolwiek , co oznacza 1 tom. Może kolejne będą miały inny kolor...?:)

wstępniak - ktoś napisał, że mała czcionka.... no i dobrze że mała. przez to wygląda elegancko i ładnie. ale też wydaje mi się że przy takim wydaniu fajnie jakby to napisał ktoś  ... bardziej wtajemniczony w temat

środek - świetny duży format. naprawdę robi wrażenie. a robić będzie jeszcze większe. przecież pierwsze tomy to jeszcze nie jest TEN Rosiński.

szkice - te pod koniec i te które są dołączone na osobnych kartach - ok. nic więcej nie napiszę bo nigdy jakoś mocno nie przywiązuje do tego wagi.

grafika podpisana przez GR i numeracja ołówkiem.... hmmm
mam w domu 3-4 orginalne grafiki różnych artystów ( nie komiksowych )- żona interesuje się sztuką. jedna z nich kosztowała .... dużo. bardzo. i wszystkie podpisane są .... OŁÓWKIEM!!!!


ogólnie... jest się do czego przyczepić, ale... ale mi się podoba. chce jeszcze :)

wczoraj album pokazałem żonie. nie zna się ona za bardzo na komiksie, ale wie jak ważny dla mnie jest Thorgal. opowiedziałem jej o historii wydania tego albumu. o tym że jest numerowany. że ma oryginalnie podpisaną grafikę i że ma powiększony format itd... Gdy zapytała ile zapłaciłem ... kazała mi pokazać rachunek bo nie wierzyła , że .... zapłaciłem tak mało.


Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #602 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 22:44:31 »
A większa czcionka już nie wygląda elegancko i ładnie? ;) Dla mnie to najmniej ważny element, natomiast patrząc estetycznie wolałbym większą. Uważam, że wstęp powinien przykuwać oko, a nie gubić się w bieli strony. Przeto starsze osoby bez lupy nie mają co podchodzić, albo dobrych okularów. A każdego z Nas to czeka i jak wtedy taki głęboki tekst odczytać?

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #603 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 00:12:50 »
Dzięki Itachi, że o mnie pomyślałeś 😎.
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Kwiecień 2019, 09:12:08 wysłana przez Mateusz »

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #604 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 05:50:09 »
Okładka jest za ładnie wykonana by ją chować w obwolucie IMO, etui na 3 tomy byłoby idealne, nawet mógłbym za nie zapłacić 50zł jakby trzeba było, no bo czym jest 150zł na 3 etui przy 4500 na całą kolekcję? Mam nadzieję, że wydawca zdaje sobie sprawę z tego jak fatalnie wygląda ten grzbiet i już pracuje nad rozwiązaniem.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Pawelek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #605 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 08:41:26 »
Grzbiet wygląda kiepsko, okładka jest gibka więc etui pasowałoby jak ulał. Z pierwszym tomem dostaliśmy litografię z autografem to w kolejnym slipcase mógłby być.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #606 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 08:47:59 »
nie widzę powodu, żeby wydawca ex thorgala miał się logować na forum. ten komiks jest dokładnie taki jak w opisie, nakład rozszedł się w ciągu jednego dnia - wszystko jest tak jak powinno. dodatkowe komiksy na egzemplarze dla wydawnictwa, autorskie, bibliotekę narodową - ok to normalna praktyka. dziwię się tylko że o tym wspomnieli na okładce, bo powoduje to zamieszanie.

wady fabryczne? zakładam że jest możliwość wymiany / zwrotu.
Loguje się co chwila, wystarczy sprawdzić jego profil. Na pewno czyta wszystkie komentarze, skoro się nie wypowiada to widocznie nie ma dobrych wieści, pytanie tylko czy będzie je miała w przyszłości, czy te żenujące grzbiety pozostaną w obecnej formie już na zawsze. Studio Lain tutaj jest niedoścignionym wzorem w komunikacji z klientami, reszta jak widać mogłaby się od nich uczyć.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #607 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 09:30:33 »
Nieaktualne, fałszywy alarm!
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:47:10 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline derp

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #608 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:01:02 »
30 osób obserwuje - będzie się działo  ;)

z czego może 2-3 zainteresowanych kupnem ;)

Prawdziwą wartość będzie można poznać dopiero przy drugim albumie. Wg mnie, tak jak pisałem wcześniej, kupno pierwszego albumu w momencie, kiedy sprzedający ma prawo pierwokupu następnych numerów jest bezsensowne. Wyszła z tego taka quasi prenumerata, tyle że bez odstępnego.
Po zamknięciu serii, natomiast, będzie trzeba jednorazowo wydać ponad 5k. To już cena, za którą można mieć fajny artwork czy nawet planszę.


Odp: Thorgal
« Odpowiedź #609 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:24:33 »
  50 złotych to za prosty plastikowy screamowy slipkejs. Za taki ekskluzywny to co najmniej 200-300. Można by go też wyprodukować w liczbie o 50 mniejszej niż liczba wydanych komiksów, aby tę ekskluzywność jeszcze podbić.

Online freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #610 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:40:19 »
przeczytałem 2 pierwsze albumy i...

nasycenie kolorów w wydaniu egmontu bardziej mi się podoba.

tlumaczenie nie zmieniło się w stosunku do egmontu, tekst nie był ponownie wlany w dymki. znalazłem bułkę na str 92 - "uwolnieni wikin-gowie". ten sam błąd jest w wydaniu hc egmont. lipa.

no i numerki na dole pustych stron oddzielających rozdziały.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #611 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 10:42:01 »
Ktoś mówił, że kolory z tego wydania, te mniej nasycone, są tymi z oryginalnych wydań, te z Egmontu były ponoć za bardzo nasycone.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #612 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 12:46:01 »
przeczytałem 2 pierwsze albumy i...

nasycenie kolorów w wydaniu egmontu bardziej mi się podoba.

tlumaczenie nie zmieniło się w stosunku do egmontu, tekst nie był ponownie wlany w dymki. znalazłem bułkę na str 92 - "uwolnieni wikin-gowie". ten sam błąd jest w wydaniu hc egmont. lipa.

no i numerki na dole pustych stron oddzielających rozdziały.
No, właśnie te numerki. Na początku nie zauważyłem, ale teraz z każdym kolejnym przeglądaniem coraz bardziej denerwują. To jest taki dyletancki błąd, może nikt nie dostał tego do korekty. „Pan kolekcjoner” pewnie uważał, że wydanie książki/komiksu, to prosta sprawa i sam to ogarnie.

Online freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #613 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 13:18:03 »
@szekak chodzi mi o to ze niespecjalnie musi odpowiadać skoro popyt jest i zwrotów nie ma.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #614 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 13:30:28 »
Ale chyba zależy mu na tym by i kolejne tomy się rozchodziły? Bo jeśli tak, to jest konieczne by klienci byli zadowoleni, a na teraz są zadowoleni tak średnio patrząc po komentarzach. Dla mnie inicjatywa super, komiks ma sporo małych i większych niedociągnięć które nie powinny mieć miejsca i już pomijając aferę numerkową która już na starcie zwiastowała problemy, to wszystkie niedociągnięcia jestem w stanie wybaczyć oprócz pozostawienia tego grzbietu w obecnym stanie. Naprawdę to jest bardzo duża wada bo na półce będzie wyglądało to tragicznie, a mówimy tu o kolekcji za 4500zł która nie ma prawa wyglądać tragicznie. Ja na razie czekam na jakieś dalsze info, mam świadomość wszystkich błędów i jestem chętny kupować dalej o ile problem grzbietów będzie rozwiązany slipcasem, jeżeli nie i ta kolekcja będzie miała mnie straszyć za każdym razem jak spojrzę na regał to opchnę swój egzemplarz przy okazji premiery dwójki i po problemie.
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Kwiecień 2019, 13:46:41 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.