Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 485384 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Spiff

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #585 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 20:54:55 »
Tadeusz Baranowski wydał kiedyś ultra limitowany ( 9 szt.) , mega wypasiony album  " Skąd się bierze woda sodowa".
Oprawa była płócienna , były tłoczenia , złocenia , mosiężne okucia na narożnikach - widać, że na niczym nie oszczędzano .
Grzbiet jest jednak bez napisów .
https://www.komiks.gildia.pl/komiksy/skad-sie-bierze-woda-sodowa/9





- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #586 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 20:57:29 »
Tzn. tutaj bym takich zarzutów nie stawiał, że skąpili kasy, może pośpiech po prostu czy niechlujstwo, może uznali, że za dużo z tym zachodu czy były faktycznie jakieś problematyczne sprawy z tym napisem

Może wszystkiego po trochu z tego co wymieniłeś + to co ja również twierdzę że chcieli chociaż na tym przyoszczędzić ale to nie zmienia faktu że za 5 stówek ten komiks powinien być wydany na tip-top takie coś jak grzbiet nie powinno mieć miejsca więc żadne z ich strony tłumaczenie że się nie dało jest słabe i do mnie nie trafia to jest po prostu kpina z tych którzy marzyli o takim wydaniu i chcieli żeby ten komiks się jakoś prezentował na tle innych komiksów
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Kwiecień 2019, 21:00:21 wysłana przez VooDoo-79 »

Online Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #587 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 21:24:00 »
Obecny grzbiet jest fatalny, tragiczny, żenujący, a jeszcze bardziej fatalne, tragiczne i żenujące będzie 9 takich grzbietów obok siebie, a gdy dodamy do tego to, że kosztowały one 4500 to już się robi do tego komicznie. Natomiast to wszystko pójdzie w niepamięć jak wydawca to jakoś naprawi, najlepiej etui jak już wspomniałem, to by załatwiło sprawę, ale no właśnie, czy to jakoś naprawi? Gdzie jest jakaś informacja, jakiś głos w tej sprawie? To jest najbardziej niepokojące w chwili obecnej.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline carnivale

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #588 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 21:30:16 »
Być może nie odpowiadają ponieważ pokazywali i pisali jak ten komiks będzie wyglądał . Ludzie wykupili na pniu i nie mają sobie nic do zarzucenia .

Online Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #589 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 21:36:31 »
No to fajnie by było jakby powiedział, że tak jest jak miało być i inaczej już nie będzie. Wtedy byłaby jasna informacja i każdy mógłby sobie ocenić czy mu to odpowiada, czy mu to nie odpowiada.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline marceli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #590 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 22:25:32 »
Ktoś wystawił swój egzemplarz na allegro w licytacji.
Zobaczymy do jakiej ceny dojdzie.

Online Deg

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #591 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 22:30:01 »
Do chorej ;)
Podrzucisz linka?
This is my truth, tell me yours.

Offline marceli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #592 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 22:34:50 »

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #593 dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 23:16:26 »
Ciekawe jaki numerek? ;)

Boże i co się stało z tym allegro, tam już nic nie można znaleźć... Totalny śmietnik w wyszukiwarce...

Offline marceli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #594 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 01:07:53 »
30 osób obserwuje - będzie się działo  ;)

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #595 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 07:48:04 »
nie widzę powodu, żeby wydawca ex thorgala miał się logować na forum. ten komiks jest dokładnie taki jak w opisie, nakład rozszedł się w ciągu jednego dnia - wszystko jest tak jak powinno. dodatkowe komiksy na egzemplarze dla wydawnictwa, autorskie, bibliotekę narodową - ok to normalna praktyka. dziwię się tylko że o tym wspomnieli na okładce, bo powoduje to zamieszanie.

wady fabryczne? zakładam że jest możliwość wymiany / zwrotu.

Offline robbirob

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #596 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 08:06:12 »
wady fabryczne? zakładam że jest możliwość wymiany / zwrotu.
Dostałem informację że są podobno wady na okładce nielicznych egzemplarzy. Coś w stylu tej słynnej rysy na Artbooku.
Ciekawe ile tego i jak do tego podejdzie wydawca albo sklep.

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #597 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 11:49:29 »
Na Kup Pan Komiks, ktoś sprzedaje nierozpakowanego za 550 (nr 157).

Offline Crono

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #598 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 19:46:04 »
Dzisiaj i ja odebrałem swojego Thorgala. Duża z niego kobyła, ciekaw jestem jak się to będzie czytać. Sposób wydania spełnił moje oczekiwania. Przydałby się jednak faktycznie jakiś slipcase, nie tyle nawet z powodu grzbietu co faktu, że nie będzie się kurzył na półce. No i dobrze będzie "dociskać" okładkę, bo chyba ma tendencję do wyginania się.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #599 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 19:51:31 »
Ja skończyłem lekturę wczoraj. Czyta się przyjemnie, a nawet bardzo przyjemnie. Delikatnie cierpi przy tym wygoda, ale to drobnostka. Zauważyłeś ważną sprawę, okładką będzie narażona na zabrudzenia. Raz że ma sporo bieli, a dwa do tego materiału wszystko się przyczepia. Ja nie mam aktualnie tak wysokiej półki, ostatnie pozycje Studia Lain pod względem formatu były maksymalne jakie mogę zmieścić. Także będę musiał coś wymyślić.