Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481153 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #480 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 22:04:29 »
Bez nerwów. Wydanie ma mieć 9 tomów. Thorgal ma 7 liter. Więc po jednej literce na tom + 2 blanki po bokach.

I co mam sobie z wycinanki powycinać literki i klejem poprzyklejać ? No bez jaj za 5 stów taki babol nie powinien mieć miejsca żebym kombinował jak to na półce ma wyglądać. Dla mnie to jest kpina że na grzbiecie nic nie ma  >:(

Offline carnivale

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #481 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 22:13:36 »
Wizualizacja tego wydania nie pokazywała żadnych napisów na grzbiecie więc jest tak jak zapowiadali.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #482 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 22:15:36 »
Chyba mnie nie zrozumieliście :)
Mogą (tu zgaduję) zrobić tak:

1 tom - nic na grzbiecie
2 tom - literka T na grzbiecie
3 tom - literka H na grzbiecie
...
8 tom - literka L na grzbiecie
9 tom - nic na grzbiecie

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #483 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 22:19:30 »
Oby tak bylo, najlepiej jakby normalnie numer tomu byl na boku na obwolucie. A najlepiej obie opcje Jakby tak zoataly puste grzbiety to bylaby zenada.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #484 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 22:24:49 »
ja osobiście wole ten pusty grzbiet niż literki jak w kolekcji komiksów gr. wg wyglada to niezle.

Offline Spiff

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #485 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 22:42:29 »
Mogą (tu zgaduję) zrobić tak:

1 tom - nic na grzbiecie
(...)
9 tom - nic na grzbiecie
i będę codziennie sprawdzal czy mi dzieciaki ( dla beki )  nie zamienili miejscami tom 1 z 9
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Kwiecień 2019, 22:46:04 wysłana przez Spiff »
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #486 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 22:55:03 »
Wizualizacja tego wydania nie pokazywała żadnych napisów na grzbiecie więc jest tak jak zapowiadali.

Powiem szczerze że nawet nie zwróciłem na to uwagi, dla mnie oczywiste było że coś na grzbiecie będzie jeśli nie tytuł to chociaż jakiś numer czy coś. Moja zdanie jest takie że za tą kasę co wzięli na grzbiecie coś powinno być no bo jak to na półce będzie wyglądać - 9 czerwonych grzbietów obok siebie i dupa  >:(

Offline Damballa

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #487 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 08:42:43 »
Uwolniłem jedna sztukę Thorgala, na gildii, dziś powinna być wyrzucona do sprzedaży. Kto pierwszy ten lepszy  ;)

Offline 79ers

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #488 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 08:47:57 »
Aha... Taka bitwa jest u nas na Targówku, jak rzucą balerony do rzeźnika, tyle że bab jest więcej.

Offline Martin Eden

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #489 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 09:05:17 »
Aha... Taka bitwa jest u nas na Targówku, jak rzucą balerony do rzeźnika, tyle że bab jest więcej.

O, być może mamy tego samego dealera baleronów.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #490 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 09:06:24 »
wieczorem przeglądałem ponownie ten komiks - według mnie to obecnie najlepsze wydanie thorgala w języku polskim. dla mnie zakup tego komiksu to naturalny krok, jak przy library edition - mam przecież już kilka wydań tego komiksu ale kupuję żeby nacieszyć się formatem, grafiką itd. brak literek na grzbiecie, czy numerek wpisany ołówkiem to wg mnie niuanse - ja na przykład nie zwróciłem na nie wogóle uwagi.

zakładam że przez kilka-kilkanaście lat nie będzie w polsce innego ekskluzywnego wydania thorgala, bo te 350 egzemplarzy mniej więcej pokrywa zapotrzebowanie kolekcjonerów.

co do ceny albumu to niech czytelnicy ocenią czy jest wysoka. wg mnie jest standardowa - jak omnibusa czy comission od zagranicznego artysty.

Offline Gazza

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #491 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 10:04:57 »
Nie chcę wyjść na marudę i "zazdrośnika" (bo nie kupiłem to krytykuję) ale przeglądając różne "relacje" wrażeń z obcowania z tomem - moim zdaniem cena jest mocno zawyżona i nią wydawca wygenerował sobie ekskluzywność tej edycji.
Założę się, że gdyby cena była o połowę niższa (pewnie spokojnie dałoby się) to nabywców znalazłoby się zdecydowanie więcej. Ale ok - ich wybór.
Smuci w tych relacjach brak jakiegokolwiek oznaczenia na grzbiecie, podpis na luzem dołączonej grafice (a nie album sam w sobie) i marne wprowadzenie do wydania - tu aż prosiło się (w tej cenie) o jakiś komentarz oryginalnych twórców (to byłoby coś ekskluzywnego).
Podobają mi się załączone grafiki i ich format.
Co do powiększonego formatu w ogóle - fajnie, ale akurat wczesne albumy nie były jeszcze tak wymasterowane graficznie by powiększanie miało coś im dodać. Ogólnie format frankofonów uważam za optymalny więc powiększanie nie jest dla mnie zaletą (co innego amerykański format).
Tak czy inaczej gratuluję nabywcom, a sam uzbrajam się w cierpliwość i czekam na zbiorcze wydania dla mas. Najlepiej w czerni i bieli.

Edit: z lekka zdziwił mnie też numer wpisywany ołówkiem....
« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Kwiecień 2019, 10:06:32 wysłana przez Gazza »

Offline isteklistek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #492 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 10:14:32 »
Ja tego Thorgala postrzegam jako sygnał dla innych wydawnictw, aby też wydawali w takim formacie. Zaczynają pojawiać się pierwsze sygnały, że ludzie są trochę rozczarowani. Może za szybko powstał ten tom i trzeba było jednak więcej nad nim popracować pod względem edycji. Kilka osób pewnie ma jakieś zagraniczne wydania Thorgala, więc może będą jakieś filmiki porównawcze i się przekonany, co i ile jest do poprawy.

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #493 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 10:21:11 »
Aby uciąć kolejną zabawną teorię spiskową  :) [...]

Żadna teoria spiskowa tylko prosta matematyka.
Miało być 350 szt., a jest 400 szt. i podwójne numerowanie.
Takie są fakty. :-D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #494 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 10:29:09 »
Przydałoby się jakieś wyjaśnienie odnośnie grzbietu, czy taki już zostanie i wszystkie grzbiety będą puste, czy będzie tak jak ktoś wspominał -THORGAL- na grzbiecie, czy może obwoluty puszczą przy drugim tomie, czy może slipcase jakiś na 3 tomy byłby dodany do trzeciego tomu. Nie wyobrażam sobie by tak to zostało, że będą puste grzbiety.
Piękno jest w oczach patrzącego.