Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 480865 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline roble

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #465 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 16:44:42 »




z tego zdjecia wynika ze naklad nagle urosl o 15% i wynosi 400szt..

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #466 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 18:08:05 »
Komiks jest wydany bardzo ładnie. Chyba warto wydać na niego ok. 250-290 PLN (przepłaciłem😀). Przy odbiorze osobistym rzeczywiście biorą ze sterty, jak leci. Informacja wydawcy, że ktoś zaproponuje mi w przyszłości ten sam numer do kolejnych tomów, okazała się mitem.
Wstęp jest rzeczywiście napisany, jak przez „pana Zenka”. Przy takim wydaniu można było poprosić o napisanie tych paru zdań kogoś, kto się „para piórem ”. Poza tym jest wydrukowany maleńką czcionką, zajmując dosłownie kawałek strony i mnie to razi. Ostatnim mankamentem (przynajmniej dla mnie) jest pusty grzbiet. Nie musi tam być złotego napisu „Thorgal”, ani kolejnego numeru, ale można było zrobić chociaż tłoczenie tego tytułu. Razi mnie wizja stojących obok siebie, dziewięciu gładkich pasm czerwonego płótna.
Co do kolorów, to u mnie są ładne przez cały czas. Wyblakłości, o których pisał kolega wcześniej, nie zauważyłem.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Kwiecień 2019, 18:43:32 wysłana przez Midar »

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #467 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 18:37:19 »
P
Razi mnie wizja stojących obok siebie, dziewięciu gładkich pasm czerwonego płótna.

Może będą w kolorach tęczy ;) No ale w takim rozmiarze, to w większości chyba będą leżeć niż stać :)

Midar

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #468 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 18:44:24 »
P
Może będą w kolorach tęczy ;) No ale w takim rozmiarze, to w większości chyba będą leżeć niż stać :)
U mnie będą stać 😀.

Offline freshmaker

« Ostatnia zmiana: Cz, 25 Kwiecień 2019, 00:31:23 wysłana przez admin »

Online misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #470 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 19:36:19 »
Całkiem całkiem wygląda to w środku.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #471 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 19:42:59 »
kolory może nie są wyblakłe, zle się wyraziłem. w pierwszych 3 albumach są takie same jak w wydaniu egmontu. w stopce albumu jest zreszta podziękowanie za przyjacielskie podejście egmontu wiec pewnie mieli te same materiały wejściowe.

tłumaczenie birka, może się ktoś pokusi o porównanie:)

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #472 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 19:44:55 »
O proszę -  nakład 400 sztuk, a nie 350.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Murazor

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #473 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 20:43:41 »
ciekawe czy dwa razy numerowane od 1-50? ::)

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #474 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 20:58:57 »
Wnioskując ze zdjęcia zamieszczonego wcześniej - jak najbardziej.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #475 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 21:12:37 »
O proszę -  nakład 400 sztuk, a nie 350.
Aby uciąć kolejną zabawną teorię spiskową  :)

Albumy które nie są przeznaczone na sprzedaż też są numerowane.
Każdy taki album posiada dodatkowo adnotację w postaci dużego napisu - ALBUM NIEPRZEZNACZONY DO DYSTRYBUCJI KOMERCYJNEJ !!!
Takie albumy otrzyma między innymi Biblioteka Narodowa, wydawnictwo Le Lombard, czy współpracujące z Galerią Ośrodki Kultury.


Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #476 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 21:16:42 »
Ostatnim mankamentem (przynajmniej dla mnie) jest pusty grzbiet. Nie musi tam być złotego napisu „Thorgal”, ani kolejnego numeru, ale można było zrobić chociaż tłoczenie tego tytułu. Razi mnie wizja stojących obok siebie, dziewięciu gładkich pasm czerwonego płótna.
Co do kolorów, to u mnie są ładne przez cały czas. Wyblakłości, o których pisał kolega wcześniej, nie zauważyłem.
O fuck, masakra. To będzie słabiutko wyglądać na półce, nie wiem jak przy takim wydaniu można było takiego babola walnąć. Można by było obwolutę zrobić i dodawać do tomu drugiego, to by uratowało sytuację.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Spiff

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #477 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 21:24:01 »

Numer wpisany jest ołówkiem?
...
Szkoda , że nie użyli pióra albo stempla.

- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #478 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 21:46:14 »
Ostatnim mankamentem (przynajmniej dla mnie) jest pusty grzbiet. Nie musi tam być złotego napisu „Thorgal”, ani kolejnego numeru, ale można było zrobić chociaż tłoczenie tego tytułu. Razi mnie wizja stojących obok siebie, dziewięciu gładkich pasm czerwonego płótna.

Ale że co ??? Stawiam załóżmy kilka tomów obok siebie w pionie na półce i nie widać nawet co to stoi ??? Czerwony kapturek czy ki h... ??? Jeszcze do mnie mój egzemplarz nie dotarł ale zaczynam powoli żałować wydanej kasy...  >:( DŻiZASS !!! >:( >:( >:(

Online misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #479 dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 21:53:23 »
Bez nerwów. Wydanie ma mieć 9 tomów. Thorgal ma 7 liter. Więc po jednej literce na tom + 2 blanki po bokach.