Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481107 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1875 dnia: Pn, 02 Sierpień 2021, 12:08:47 »
Ogarniam tyle spin-offów w Marvelu, więc te w Thorgalu nie sprawiają mi żadnych kłopotów. Problemem jest drażniący styl pisania historii Yanna.

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1876 dnia: Pn, 02 Sierpień 2021, 22:11:21 »
co racja, to racja, Yann nie pamięta wielu rzeczy i nie sprawdza szczegółów, ostatnio w "Młodzieńczych latach" Thorgal znowu mówił, że jest z gwiazd, chociaż tego nie powinien pamiętać.

Czyli dobrze, że sobie odpuściłem. Jeżeli gość nie potrafi zrobić researchu w sytuacji gdy wypuszczają jeden tom rocznie to dla mnie ktoś taki powinien pożegnać się z serią.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1877 dnia: Pn, 02 Sierpień 2021, 22:27:59 »
Yann jest dobrym researcherem, ale akurat nie tam gdzie powinien :) Przerabia mnóstwo książek mitologicznych i szpanuje nazwami, zwyczajami, imionami itd. Brakuje mu czasu na czytanie (wcześniejszych) komiksów!

ukaszm84

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1878 dnia: Śr, 04 Sierpień 2021, 19:39:03 »
W takich seriach, które w największym stopniu bazują na sentymencie, największą zbrodnią jest robienie z bohaterów kogoś całkowicie innego niż byli na początku. Już van Hamme to zaczął w wątku Shaigana (sam pomysł z odejściem Thorgala był idiotyczny w kontekście jego charakteru z poprzednich tomów), a potem to już równia pochyła. Dumna Aaricia rozpaczająca, że Thorgala przy niej nie ma, chcąca popełnić samobójstwo choć jej dzieci żyją, a potem rzucająca się w ramiona ewidentnemu burakowi. Kriss De Valnor nagle stająca się wzorem dobroci, przykłady można mnożyć. Nie wiem, może się mylę, ale dla mnie w tego typu serii wystarczy wprowadzić tylko jedną durnotę, tzn. główni bohaterowie się nie starzeją, zmieniać lokacje, wymyślać nowe niebezpieczeństwa, z których Thorgal wychodzi za pomocą swojego nieprzeciętnego intelektu i umiejętności fizycznych i mamy samograj dla ludzi kupujących z sentymentu, a zapraszając topowych aktualnie rysowników, nawet sporą szansę na nowych czytelników.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1879 dnia: Śr, 04 Sierpień 2021, 19:40:57 »
Piaty tom Thorgala Ponad Kraina Cieni. Czy ktos wie kiedy ostatnio byl dodruk wersji w twardej oprawie? Egmonta.

http://alejakomiksu.com/nowosci/26076/Wznowienia-Thorgala/

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1880 dnia: Śr, 04 Sierpień 2021, 20:48:02 »
jestem na świeżo po wernisażu i wystawie GR w PolishComic. jestem pod dużym wrażeniem - objętościowo jest to porównywalne z wystawa we wroclawiu ale jest kilka nowych obrazów / okładek, świetne figurki ze świata thorgala, odlewy glinianych główek z których korzysta autor jak rysuje, pare plansz z westernu i kilka rysunków szkiców których nigdy wcześniej nie widziałem.

autor opowiadał / odpowiadał na pytania jakieś 45 min, potem rysował na żywo i dawał autografy. świetne kameralne spotkanie z autorem, bardzo mi brakowało takich spotkań przez ostatnie 1,5 roku.

galeria jest 3 min od metra stadion. okolica jest fajnie rewitalizowana. praga wiec pod sklepami menele się kręcą ale za chwile będą zabudowani.

ogólnie świetny wieczór. GR ciepło wypowiadał się o galerii wiec współpraca kwitnie i może w przyszłości będzie więcej takich spotkań.

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1881 dnia: So, 07 Sierpień 2021, 22:37:08 »
Na FB polishcomicart pojawiła się fotorelacja z otwarcia. Widzę Frashmaker, że nawet jakaś pani na harfie umilała Wam czas na wernisażu ;) Z samych zdjęć zastanawia mnie tylko, czemu tam pojawiły się najzwyklejsze Egmontowe wydania Thorgala, no ale więcej refleksji pewnie jak udam się sam po wakacjach.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1882 dnia: Nd, 08 Sierpień 2021, 11:56:37 »
to jest fotorelacja z otwarcia / urodzin, były zaproszenia i impreza zamknięta. ja byłem na oprowadzaniu kuratorskim kilka dni później. było tez losowanie ale głównie ze względu na duże zainteresowanie.

Offline filipdm

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1883 dnia: Wt, 10 Sierpień 2021, 09:15:26 »

Nigdy nie czytałem ani nie posiada żadnego tomu Thorgala. Do czytania komiksów wróciłem po wielu latach i tak sobie pomyślałem żeby spróbować teraz nadrobić Thorgala.
Da się wszystkie tomy teraz spokojnie skompletować?  Czy ewentualne dodruki są w miarę na bieżąco? Czy może lepiej poczekać na jakieś wydanie zbiorcze?

Z góry dzięki za podpowiedzi



Offline R~Q

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1884 dnia: Wt, 10 Sierpień 2021, 09:50:02 »
Tak. Kupuj od razu przynajmniej pierwsze 4, jeśli chcesz więcej to najlepiej chyba do Arachnei.

Offline Teli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1885 dnia: Wt, 10 Sierpień 2021, 09:50:53 »
Egmont, regularnie dodruki robi. Thorgal to samograj jak KiK czy Asteriks i wielkie E dba o to żeby dostępność była uzupełniana. Co do intergali w ludzkiej cenie to wcześniej czy (bardziej prawdopodobne) później się pojawią. Skoro potrafili po latach proszenia zrobić zbiorcze KiKa to i Thorgala kiedyś puszczą.
Zawsze zostają jeszcze zbiorcze od Libertago ale to już dla fanów, wyznawców i komiksowych dziwaków (tak wiem piszę też o sobie ale chwilowo zrezygnowałem z terapii bo mnie nie stać po zamówieniu czwartego tomu :)

Mimo wszystko na początek to sugeruje zebrać Thorgala co najmniej do tomu 15 bo to najlepszy okres. Potem to już różnie i jak nie podejdzie to spokojnie można sobie darować dalsze przygody wikinga.

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1886 dnia: Wt, 10 Sierpień 2021, 10:06:11 »
Mimo wszystko na początek to sugeruje zebrać Thorgala co najmniej do tomu 15 bo to najlepszy okres.

Do tomu 16... Do 16...
Urwać przed "Wilczyca"? No Panie...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Teli

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1887 dnia: Wt, 10 Sierpień 2021, 10:26:51 »
Aj... sorki moja wina. Fatalna literówka! Czemu ta 5 jest obok 6 na tej wstrętnej klawiaturze? :)
Dziękuję za zwrócenie uwagi. Kajam się, kajam i piszę samokrytykę.

Oczywiście do 16 tomu.

Koniecznie do 16 tomu.



« Ostatnia zmiana: Wt, 10 Sierpień 2021, 10:41:45 wysłana przez Teli »

Offline filipdm

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1888 dnia: Wt, 10 Sierpień 2021, 12:14:45 »
Dzięki za podpowiedzi,

Zamówiłem teraz 4 tomy i zobaczymy co dalej. Co miesiąc będę zamawiał po kilka tomów.

Offline kubisz

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1889 dnia: Wt, 10 Sierpień 2021, 14:35:27 »
Zamówiłem teraz 4 tomy i zobaczymy co dalej.
A dalej będzie jeszcze lepiej. Do tomu 16.

Co miesiąc będę zamawiał po kilka tomów.
I będziesz Pan zadowolony. Do tomu 16.