Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481099 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online Midar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1860 dnia: So, 31 Lipiec 2021, 20:47:59 »
Twarz na tej okładce to masakra. Wygląda jak po nieudanych zabiegach botoksem.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1861 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 11:28:56 »
po okładce widać ze atlantyda znowu na tapecie. odgrzewanie kotleta z którego już van hamme wycisnął wszystkie soki i przypalił w królestwu pod piaskiem. przydał by się jakiś arc na 3 albumy z wycieczka w nowe miejsce na globie, nowi bohaterowie, cokolwiek. może album ze skokiem w przyszłość - stary thorgal w spalonej wiosce wyrusza na ostatni quest.

Offline asx76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1862 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 15:14:01 »
Po co się wysilać, skoro napaleni fani i tak "kupną"? ;)

Offline Grzesko

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1863 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 18:22:43 »
Piaty tom Thorgala Ponad Kraina Cieni. Czy ktos wie kiedy ostatnio byl dodruk wersji w twardej oprawie? Egmonta.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1864 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 20:07:43 »
po okładce widać ze atlantyda znowu na tapecie. odgrzewanie kotleta z którego już van hamme wycisnął wszystkie soki i przypalił w królestwu pod piaskiem.
Teoretycznie punkt wyjścia jest logiczny, że Aniel jako pół-Atlanta żąda części swojego dziedzictwa. Problem w tym, że Yann pobieżnie czyta poprzednie albumu (także swoje) i kleci takie kiksy że zęby bolą.

Offline JonasCrow

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1865 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 21:18:40 »
Teoretycznie punkt wyjścia jest logiczny, że Aniel jako pół-Atlanta żąda części swojego dziedzictwa. Problem w tym, że Yann pobieżnie czyta poprzednie albumu (także swoje) i kleci takie kiksy że zęby bolą.

co racja, to racja, Yann nie pamięta wielu rzeczy i nie sprawdza szczegółów, ostatnio w "Młodzieńczych latach" Thorgal znowu mówił, że jest z gwiazd, chociaż tego nie powinien pamiętać

po okładce widać ze atlantyda znowu na tapecie. odgrzewanie kotleta z którego już van hamme wycisnął wszystkie soki i przypalił w królestwu pod piaskiem.

strasznie go przypalił, a mógł z tego zrobić coś wielkiego, tymczasem Yann zbiera "armię" Atlantów: ma już nieślubnego syna Thorgala - Skalda, ma wróconą do życia Ilenię, ma wreszcie Aniela

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1866 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 21:27:21 »
to coś z młodzieńczych lat i spin-offow? bo nie czytam tego.

Offline Nephilim

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1867 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 21:38:44 »
po okładce widać ze atlantyda znowu na tapecie. odgrzewanie kotleta z którego już van hamme wycisnął wszystkie soki i przypalił w królestwu pod piaskiem. przydał by się jakiś arc na 3 albumy z wycieczka w nowe miejsce na globie, nowi bohaterowie, cokolwiek. może album ze skokiem w przyszłość - stary thorgal w spalonej wiosce wyrusza na ostatni quest.
Dla mnie porażką serii i faktem świadczącym o 'zabetonowaniu' się w swoich poglądach osób decydujących o losach Thorgala jest to, że każdy album ma 48 stron, w chwili kiedy dobre serie stosują o wiele większą objętość poszczególnych albumów oraz kurczowe trzymanie się tych narąbanych w ciągu ostatnich 15tu lat i nikomu niepotrzebnych bohaterów.

Nowe postaci góra 2/3 nie licząc Thorgala oraz nowe lądy mocno odświeżyłyby serię ale do tego potrzeba innego scenarzysty niż Yann. Pan Piotr Rosiński ponadto jest zachwycony tym co się dzieje z Thorgalem więc na zmiany nie ma co liczyć. Będzie dalej średnie czytadło i niczego lepszego od Pustelnika już się nie doczekamy.

Offline JonasCrow

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1868 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 22:22:52 »
to coś z młodzieńczych lat i spin-offow? bo nie czytam tego.

wiesz co, ten syn Thorgala to z "Młodzieńczych lat", ale Ilenia już z głównej serii (tom "Aniel")

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1869 dnia: Pn, 02 Sierpień 2021, 00:16:55 »
dziękuje za odpowiedz. od ofiary thorgala czytam dość bezrefleksyjnie, scenariusze i postacie są na tyle miałkie ze nie zapadają mi w pamięć. kupuje ze względu na rysunki rosinskiego a nowe albumy po prostu żeby nie urwać serii. spinoffy na początku czytałem - tutaj tez ze względu na rysunki - głównie surzenko. młodzieńcze lata mnie zmęczyły po 2 tomach. louve po drugim tomie przeglądałem ale nie czytałem, tez ze względu na scenariusz.

Offline asx76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1870 dnia: Pn, 02 Sierpień 2021, 09:55:50 »
Warto sobie odpuścić. "Thorgal" już dawno się skończył.

Online JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1871 dnia: Pn, 02 Sierpień 2021, 10:12:39 »
Ja dobrnąłem z trudem do Aniela tylko ze względu na rysunki Rosińskiego ale to i tak bardziej z sentymentu. Serie poboczne dawno już sprzedałem.

Generalnie scenariuszowo to jest przepaść w porównaniu do najlepszych tomów Thorgala. Od momentu kiedy Rosiński zaczął malować komiksy to jedynie na plus było kilka fajnych okładek. Oczywiście to moja subiektywna ocena.

Offline asx76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1872 dnia: Pn, 02 Sierpień 2021, 10:32:56 »
Każda ocena jest z natury rzeczy subiektywna ;)

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1873 dnia: Pn, 02 Sierpień 2021, 10:33:32 »
ja thorgala czytam nadal, ale tak jak wspomniałem nie zostaje mi dużo w pamięci z tych albumów. styl malarski zaczął słabowac w ostatnich 2 albumach. serię dobiły słabe scenariusze - od drużyny rpg jolana do zamieszania w bagdadzie - ze zdradą thorgala w namiocie po drodze co jest zupełnie niespójne. był jakiś lepszy album z pudełkową przygodą - statek miecz ale to taki mały kwiatuszek na niestety dużym pustym polu.

Offline Castiglione

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1874 dnia: Pn, 02 Sierpień 2021, 11:04:34 »
Ja w ogóle darowałem sobie tę serię. Nie wychowałem się na tym, w młodości interesowały mnie inne klimaty, więc podchodziłem do serii bez żadnego sentymentu i cóż, niestety nie załapało. Doczytałem do bodajże 10 tomu, było to ok, ale generalnie nic, w co chciałbym jakoś głębiej wchodzić. To plus perspektywa 30 kolejnych tomów, spin-offów i ogólna opinia o znacznym spadku poziomu w późniejszej części, spowodowały, że dziecko Rosińskiego nie jest obecne na moich półkach.