Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481289 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline enoce

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1785 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 07:04:28 »
Ale te rysowane przez Pana Janusza, już nie powstają.

Skąd ja Janusza w wątku o Thorgalu wziąłem (integrale Kajko i Kokosza w głowie chyba)... miał być Pan Grzegorz oczywiście.

Offline asx76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1786 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 14:46:12 »

Ja myślę, że jak skończą integrale KiKa, to będą integrale Thorgala. Jakiś tak mam takie dziwne przeczucie....

Ja tam bym wolał integral Kajtka i Koka w kosmosie, jak również inne integrale z ich przygodami, oczywiście w kolorze... :) Pomarzyć można :P

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1787 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 15:10:07 »
O kosmos w kolorze najłatwiej, więc na pewno będzie. Tyle, że w pionie.  >:(
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

sum41

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1788 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 15:41:58 »
Tez mysle ze po KiK dostaniemy Thorgale.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1789 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 15:44:43 »
Ale przecież TK indagowany o integrale Thorgala za każdym razem odpowiada, że nie ma takiej potrzeby, bo w obiegu są wciąż dostępne ładne wydania w twardych okładkach. O KiK tego nie mówił nigdy. Dlatego wasze przemyślenia w temacie integrali Thorgala są li tylko życzeniowe.

Offline Gazza

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1790 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 15:51:05 »
TK się nie zna ;)
A tak poważnie - myślę, że spokojnie jest na rynku miejsce na oba wydania (czego kolosy Libertago dowodem). Ja rozumiem, że mogą pojawiać się kwestie formalne/ekonomiczne/etc z których istnienia statystyczny czytelnik nie zdaje sobie sprawy, ale obserwując rynek od niemal 40 lat sądzę, że bez problemu sprzedawałyby się oba egmontowe wydania. A gdyby rzucili integrale w formacie ostatnich wznowień Rosińskiego - szedłby jak świeże bułeczki i byłby doskonałą alternatywą dla wydań "na bogato".

Offline asx76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1791 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 16:45:28 »
O kosmos w kolorze najłatwiej, więc na pewno będzie. Tyle, że w pionie.  >:(

Jak dla mnie, może być nawet na ukos, byle w intergalu na twardo ;)

Offline NuoLab

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1792 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 16:56:28 »
Ja jednak bym integrali Thorgala nie chciał bo miałbym problem co zrobić z dotychczasowymi wydaniami pojedynczymi na twardo. W ogóle to se pluję w brodę, że oprócz tych kanonicznych tomów, całej reszty i serii pobocznych nie kupowałem na miękko. Byłoby i taniej i mniej miejsca zajęło.

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1793 dnia: Cz, 06 Maj 2021, 23:45:33 »
U mnie akurat zmieści się jeszcze ten 9 tom Młodzieńczych lat.
I fajrant.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline burberry

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1794 dnia: Pt, 07 Maj 2021, 09:31:55 »
Ja jednak bym integrali Thorgala nie chciał bo miałbym problem co zrobić z dotychczasowymi wydaniami pojedynczymi na twardo. W ogóle to se pluję w brodę, że oprócz tych kanonicznych tomów, całej reszty i serii pobocznych nie kupowałem na miękko. Byłoby i taniej i mniej miejsca zajęło.

Ja właśnie mam zamiar zebrać 1-17 na twardo  8) wymienię swoje zużyte wydania KAWu i Orbity

Offline deFranco

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1795 dnia: Nd, 09 Maj 2021, 06:54:19 »
Ja jakiś czas temu tak zrobiłem. Tomy 1-28 wymieniłem na twarde.
Mięczaki (w tym orbity) udało mi się sprzedać za jednym zamachem.
Z małym drobnym przekrętem. Zostawiłem sobie trójkę KAW i pierwsze trzy Orbity.
Tu uległem. Dwa pierwsze to dla mnie magia. Jeśli je w przyszłości czytać, to tylko
ze starym tłumaczeniem. Korciło mnie by z tego powodu zostawić sobie całą Orbitę,
no ale już dałem sobie spokój

ukaszm84

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1796 dnia: Wt, 01 Czerwiec 2021, 18:52:25 »
Nadrobiłem sobie tomy, których nie pisał van Hamme i doszedłem do "Aniela". Koszmarne są te ostatnie części, ale może ktoś bardziej rozumie co tam się odwaliło i będzie umiał wyjaśnić?

Spoiler: PokażUkryj
Kim jest ta przywódczyni Jenhaasek Servaana? Jak się ulatnia ze swoją armią to mówi, że Thorgal jeszcze się dowie kim ona jest, tak jakby już wcześniej się spotkali. I co to za dwa byty w Anielu niby, o których wcześniej nie było mowy? Pierwszy to Kahaniel a drugi?

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1797 dnia: Wt, 01 Czerwiec 2021, 19:00:46 »
Aniela nie da się wyjaśnić. To tak zły album, że nawet szkoda próbować.
Spoiler: PokażUkryj
Tak samo nie da się wyjaśnić, że nikt się nie zdziwił że Aniel mówi. Co z tego, że jak opuszczał wioskę to był niemową bo miał przecięte struny głosowe? No se gada, z wakacji wrócił ;)


A ta postać to najprawdopodobniej
Spoiler: PokażUkryj
Illenia, którą poznaliśmy w albumie Królestwo pod piaskiem i Barbarzyńcy. Czemu jest na niego zła?
Nie wiadomo, a gluty to gluty - scenarzysta kazał sobie nam interpretować jak nam się chce :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1798 dnia: Wt, 01 Czerwiec 2021, 19:12:54 »
Dzięki!
Spoiler: PokażUkryj
O tej Ilenii w ogóle nie pomyślałem, Królestwo pod piaskiem chyba było pierwszym tak złym tomem i raczej wyrzuciłem go z pamięci. Ale to co wskazuje na to, że ona nie zginęła w Barbarzyńcy? W ogóle tam jest tyle kretynizmów, że głowa mała. Przez parę tomów Thorgal w ogóle nie pamięta o istnieniu Aaricii, nawet daje się uwieść a tu nagle drugą dawkę leku musi koniecznie z nią skonsultować, nawet nie wiadomo dlaczego niby i co to za drugi byt. I te podróże z Bagdadu do jakiejś, nie wiem, Ameryki Południowej a potem do Skandynawii. I Thorgal wiedzący czym są lasy namorzynowe i Islandia. To wszystko jest tak niesamowicie głupie, że aż śmieszne.

Offline Klima

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1799 dnia: Wt, 01 Czerwiec 2021, 19:33:18 »
Czytał już ktoś ostatni tom Młodzieńczych lat? Jak wrażenia?