Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 480931 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1545 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 20:59:43 »
Źle wrzuciłeś w spoiler ;)

Nie kojarzę typa... musiało nie być go w tomach które czytałem.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1546 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 21:15:41 »
Poprawione :)
Akurat album nr 4 serii Louve jest moim jednym z ulubionych w seriach pobocznych.

krzychw75

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1547 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 21:28:09 »
Powiedzcie proszę, ile jeszcze  będzie części Młodzieńczych lat?
Swego czasu mówiono o ośmiu, ale mam wrażenie, że bękarty nie kończą tej serii...

Offline Jigsaw

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1548 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 22:52:11 »
Młodzieńcze lata i Louve bardziej skoncentrowane były na potomkach... Thorgala :)
To nie jest to o młodym Thorgalu? Czy wszystkie te spin-offy rozgrywają się w równoległym czasie do głównej serii? Pytam, bo nie dam rady tego ogarnąć ze względu na zalegającą kupę wstydu...

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1549 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 23:02:26 »
Młodzieńcze Lata są o młodym Thorgalu. Ale kilka wydarzeń z Młodzieńczych Lat zostało powiązane z pewnymi wydarzeniami w serii Louve. A Louve i Kriss de Valnor dzieją się równolegle.

Offline tB

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1550 dnia: Cz, 12 Listopad 2020, 06:32:51 »
Dzięki wielkie za podpowiedzi do którego tomu warto Thorgala ogarnąć - uzupełnię ten jeden brakujący do t. 16 i póki co zamknę tę ścieżkę (w kolejce czeka sporo innego dobra :)).

Offline Castiglione

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1551 dnia: Cz, 12 Listopad 2020, 11:59:53 »
Osobiście, to gdybym przeczytał 16 tomów danej serii i by mi się spodobały, to po prostu sięgnąłbym po 17 i samemu ocenił, czy chcę iść dalej.

Offline Jigsaw

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1552 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 01:57:35 »
Młodzieńcze Lata są o młodym Thorgalu.
A jednak - więc warto zacząć od tego, chyba zaraz po "Gwiezdnym..."

Offline Jigsaw

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1553 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 02:03:15 »
Powiedzcie proszę, ile jeszcze  będzie części Młodzieńczych lat?
Swego czasu mówiono o ośmiu, ale mam wrażenie, że bękarty nie kończą tej serii...
Wiki mówi o 9-ciu z zaplanowanych.

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1554 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 09:11:12 »
A jednak - więc warto zacząć od tego, chyba zaraz po "Gwiezdnym..."

Nie warto. Najlepiej jest czytać w kolejności ukazywania się. "Młodzieńcze lata" jakkolwiek czyta się na ogół przyjemnie to jednak ta seria cierpi na typowe przypadłości prequeli. Raz, że scenariusz za wszelką cenę stara się upchnąć jak najwięcej w jak najmniejsze luki a dwa, robi to momentami dosyć nieudolnie.
Najpierw czytałbym serię główną i dopiero po dojechaniu "do końca" (gdziekolwiek byś nie uznał, że dla Ciebie to już jest koniec) brałbym się za "Młodzieńcze lata".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Gieferg

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1555 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 13:24:48 »
Jeśli coś czytać nie po kolei to najwyżej Gwiezdne Dziecko i Aaricię na początku, ale Młodzieńczych lat bym tam jednak nie wciskał.

Offline Jigsaw

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1556 dnia: So, 14 Listopad 2020, 00:43:33 »
Raz, że scenariusz za wszelką cenę stara się upchnąć jak najwięcej w jak najmniejsze luki a dwa, robi to momentami dosyć nieudolnie.
Nawet się nie ośmielę twierdzić, że ma to coś wspólnego z główną serią i że jest to co najwyżej jej luźne rozwinięcie tworzone przez tzw. spadkobierców tego zacnego dorobku. Mieliśmy już jednak takie przypadki, że po latach, nawet te mniej doceniane dzieła innych twórców i tak wchodziły do głównego kanonu ze względu na chociażby chronologię - najbardziej kojarzy mi się z przypadkiem Conana, tu nawet jest to bardziej oczywiste, bo wydawnictwo to samo.
 A pewne nieścisłości zawsze można jakoś wyjaśnić, przez kreatywne dorabianie historii.
« Ostatnia zmiana: So, 14 Listopad 2020, 00:48:41 wysłana przez Jigsaw »

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1557 dnia: So, 14 Listopad 2020, 15:54:31 »
Ale tu nie chodzi o to, że to miałoby być "niekanoniczne", bo przecież to jest jak najbardziej kanoniczne.
Tylko oceniając już po lekturze nie mieszałbym serii głównej z "Młodzieńcze lata". Moim zdaniem nie warto.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline roble

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1558 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 12:00:39 »

a Thorgal w maseczce jest kanoniczny?  :)



Offline Jigsaw

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1559 dnia: Pt, 20 Listopad 2020, 00:45:43 »
Ale tu nie chodzi o to, że to miałoby być "niekanoniczne", bo przecież to jest jak najbardziej kanoniczne.
Tylko oceniając już po lekturze nie mieszałbym serii głównej z "Młodzieńcze lata". Moim zdaniem nie warto.
A to nie seria główna z podtytułem? ;)
a Thorgal w maseczce jest kanoniczny?  :)
Tak samo, jak w ruskim czołgu ::)