Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481116 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1530 dnia: Wt, 10 Listopad 2020, 18:04:55 »
Nie, nie były. Młodzieńcze lata i Louve bardziej skoncentrowane były na potomkach... Thorgala :)
To, co najbardziej mnie boli w Młodzieńczych Latach, to to jak scenarzysta pobieżnie przeczytał i Gwiezdne Dziecko i Aaricie, gdyż po spotkaniu z dziadkiem Thorgal nie powinien być świadomy swego pochodzenia, a w ML miele jęzorem nazywając się dzieckiem z gwiazd :)

Offline tB

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1531 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 10:56:05 »
Więc nawet tam nie idź. Niech Twa podróż zakończy się wrzuceniem pierścienia do wulkanu pod koniec Klatki. I potem wracaj do Shire.

Przy okazji promocji w Smyku (3 Thorgale w cenie 2), kupiłem od 1 do 15. To co, nie ma sensu dalej niż 23? Czy raczej wszystkie Rosińskiego w głównej linii?

Offline Dracos

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1532 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 11:11:02 »
Ja mogę tylko powiedzieć że z początkowych to jeszcze 16 Wilczycę na pewno warto, a dalej to już zdania są podzielone. Ja np mam silny odruch komplecisty i pewnie zakończę Thorgale czytać jak zakończą je wydawać. Osobiście myślę że Klatka to taka granica można jeszcze kilka następnych przeczytać, ale to już odcinanie kuponów i wtórne pomysły, a gdy dochodzi wątek Manathora to już tylko dla najzagorzalszych fanów wikinga i nikomu nie polecam.

Offline Gieferg

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1533 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 11:33:28 »
Cytuj
1 do 15.

Dokup 16 koniecznie. Na tym można spokojnie poprzestać, bo kończy się tak, że można to spokojnie uznać za zakończenie całości, a potem poziom idzie już w dół (niby z przebłyskami, ale to już i tak nie to samo).
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Listopad 2020, 11:35:46 wysłana przez Gieferg »

ramirez82

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1534 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 11:39:44 »
Przy okazji promocji w Smyku (3 Thorgale w cenie 2)...

Jeśli mówisz o tej promocji sprzed kilku miesięcy, jakoś sprzed wakacji, to też na nią się załapałem. Kupiłem do 23 tomu, tak jak większość polecała i o ile do Wilczycy, to wciąż jest sztos, to dla mnie pozostałe kilka tomów, to jednak już był spadek formy. Nie wiem do końca, czy tomy 17-23 są tak słabsze (oceny na BD mają wysokie), czy swoje zrobiło to, że w latach 90-ych, kiedy najbardziej jarałem się Thorgalem, znałem tylko te 16 tomów, i tak mi one w głowie utkwiły, że są dla mnie kwintesencją Thorgala.

W każdym razie, Wilczycę kup koniecznie!

Offline Gieferg

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1535 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 11:49:19 »
Cytuj
czy swoje zrobiło to, że w latach 90-ych, kiedy najbardziej jarałem się Thorgalem, znałem tylko te 16 tomów,

Niby mam podobnie, ale było kilka z tych 16 tomów, które przeczytałem dopiero po latach (Aaricia, Łucznicy, Oczy Tanatloca) i też uznałem za równie dobre jak te, które czytałem w dzieciństwie, podczas gdy czytane w tym samym czasie tomy od 17 wzwyż to już nie było to.

Offline hansior

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1536 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 12:10:36 »
Przy okazji promocji w Smyku (3 Thorgale w cenie 2), kupiłem od 1 do 15.

Skończ na 16-tym. Później jest spadek formy, a jeszcze później jedynie próby zbicia kasy na serii - bez specjalnych starań. Dobrze przeczytałem, że w pewnym momencie dzieje się crossover między serią główną a seriami pobocznymi, którego nie można ogarnąć bez kupna wszystkich serii? Jak dla mnie to pomysł zrobiony jedynie z myślą o tych, którzy nie kupują którejś serii.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1537 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 14:21:09 »
Na tym polegają crossovery, że się nie wie wszystkiego mają do dyspozycji tylko jedną linię ;) To wręcz słownikowa definicja crossoveru ;)
Ale problemem Aniela - gdzie sie schodzą spin-offy nie jest niemożność oragnięcia - jest nim głupota scenarzysty. Porównać to można można do ostatniego sezonu Gry o Tron, gdzie scenarzyści odhaczali po kolei wątki rozwiązując je szybko i po linii najmniejszego oporu. Dodatkowo scenarzysta zapomniał co działo się poprzednich albumach :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Listopad 2020, 14:25:01 wysłana przez misiokles »

Offline hansior

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1538 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 15:24:38 »
No właśnie - skoro w Thorgalu mamy crossover, to Thorgal stoi teraz na równi z superbohaterami z Marvela i DC. Czyli duży spadek poziomu.

A skoro scenarzysta zapomniał co się działo w poprzednich albumach, to tak, jak mówiłem, teraz to już się nie starają. Chodzi tylko o kasę, nie o jakość.
Co więcej, tym bardziej wolę poprzestać na 16-tu albumach - żeby zachować spójność świata serii.

Offline bosssu

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1539 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 18:15:04 »
No właśnie - skoro w Thorgalu mamy crossover, to Thorgal stoi teraz na równi z superbohaterami z Marvela i DC. Czyli duży spadek poziomu.

A skoro scenarzysta zapomniał co się działo w poprzednich albumach, to tak, jak mówiłem, teraz to już się nie starają. Chodzi tylko o kasę, nie o jakość.
Co więcej, tym bardziej wolę poprzestać na 16-tu albumach - żeby zachować spójność świata serii.
Kupować na siłę nie trzeba, ale na takim forum może znajdzie się ktoś z twojej miejscowości co byłby chętny pożyczyć te tomy do przeczytania. Ja jestem z Rzeszowa i chętnie mogę udostępnić do przeczytania fanowi komiksu z moich stron.

Offline hansior

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1540 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 18:27:16 »
Przeczytałem jeszcze kilka po albumów po Wilczycy i sobie odpuściłem. Nie będę czytał na siłę czegoś, co już się zepsuło.

Offline Gieferg

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1541 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 19:10:07 »
Cytat: Misiokles
. Młodzieńcze lata i Louve bardziej skoncentrowane były na potomkach... Thorgala
Młodzieńcze lata na potomkach? Que?

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1542 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 20:02:05 »
Ok, spoiler.
Spoiler: PokażUkryj
W Młodzieńczych Latach pewnego razu Thorgal sobie zaruchał w jaskini, bo trafiła mu się okazja. W serii o Louve poznajemy dorosly owoc owego zapomnienia :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1543 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 20:11:12 »
Ok, spoiler.
Spoiler: PokażUkryj
W Młodzieńczych Latach pewnego razu Thorgal sobie zaruchał w jaskini, bo trafiła mu się okazja. W serii o Louve poznajemy dorosly owoc owego zapomnienia :)


I co? Kto to był?

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1544 dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 20:56:00 »
Spoiler: PokażUkryj
Crow
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Listopad 2020, 21:14:25 wysłana przez misiokles »