Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481129 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1500 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 23:03:55 »
No właśnie, ten nieszczęsny Aniel. W tym albumie splatają się wątki serii głównej i dwóch pobocznych (Louve i Kriss), więc wypada przeczytać, gdyż teraz seria główna wydaje się być nastawiona na krótsze opowieści, więc teoretycznie warto znać status-quo postaci. Niemniej jednak podczas czytania Aniela zęby aż bolą od zgrzytania.

Offline Gieferg

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1501 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 23:35:23 »
Dammit, własnie zerknąłem na jakąś reckę i były tam pokazane przykładowe strony, no i nie podoba mi się kompletnie już to, co widzę, a tu jeszcze fabuła do dupy...  Może jak się nastawię na totalne g... to potem nie będzie aż tak źle? ;)

Offline Andrzej Ochal

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1502 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 23:56:50 »
Witam
Zapraszam do nowo otwartej grupy na Facebook o naszym ulubionym komiksie Thorgal.
Świat Thorgala- Thorgal’s World. Jest nas już prawie 700 osób w grupie. Codziennie nowe posty.

https://www.facebook.com/groups/814638539344498/?ref=share

Mam nadzieje że razem w grupie stworzymy fajne „miejsce” do wymiany komentarzy. Postaram się na bierząco umieszczać nowe informacje oraz wracać do poprzednich albumów. Czekam na Wasze zgłoszenia do grupy oraz propozycje postów.
Pozdrawiam serdecznie
Andrzej Ochal

Offline Gieferg

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1503 dnia: So, 31 Październik 2020, 02:13:35 »
Fajne miejsca do wymiany komentarzy, to fora dyskusyjne, a fejsbukowe grupy to niejako z definicji strata czasu. Szkoda tam pisać cokolwiek, bo za tydzień nikt już tego nie przeczyta.

Poza tym - nieładnie zaczynać swoją karierę na forum od takiego posta.
« Ostatnia zmiana: So, 31 Październik 2020, 02:18:26 wysłana przez Gieferg »

Offline kosmoski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1504 dnia: So, 31 Październik 2020, 17:22:51 »
A jest tam jakiś punkt kulminacyjny, po którym można bez żalu odpuścić?

Ja doczytałem kiedyś do Błękitnej Zarazy. Wszystko się fajnie łączy, nie ma żadnych hocków klocków z pobocznymi seriami. Aczkolwiek ostatnio przypomniałem sobie znowu wszystkie te tomy (wciąż genialne) i korci mnie, żeby jednak iść dalej.

Offline kenji

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1505 dnia: So, 31 Październik 2020, 17:26:36 »
A jest tam jakiś punkt kulminacyjny, po którym można bez żalu odpuścić?

Dla mnie jako wielkiego fana , który ma wielki sentyment do tytułu - nie ma takiej możliwości aby odpuścić.
Jest natomiast żal , że trzeba czytać dalej....


Offline Gieferg

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1506 dnia: So, 31 Październik 2020, 21:37:08 »
Nie trzeba. Do tej pory nie przeczytałem niczego z głównej serii po "Kriss de Valnor", co jakiś czas się przymierzam, żeby nadrobić, ale co sobie przypomnę te malunki od 29 tomu, to mi się znów odechciewa. Pewnie dlatego od tamtej pory czytałem tylko serie poboczne.

Offline Jigsaw

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1507 dnia: Nd, 01 Listopad 2020, 04:03:42 »
Można posunąć się też do takiego stwierdzenia, że Thorgal to przede wszystkim Rosiński i Van Hamme razem - reszta to już tylko luźna wariacja na temat tego komiksu.

Offline Carnage

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1508 dnia: Nd, 01 Listopad 2020, 05:45:46 »
I nie jest to twierdzenie bezzasadne. Mówię to jako fan Thorgala, który posiada i przeczytał cała serię główną jak również wszystkie spin-offy. Jakkolwiek rozumiem wykorzystywanie popularności serii i próby jej "wydojenia" na wszelkie możliwe sposoby , tak niestety nie jestem w stanie zaakceptować rozmieniania się na drobne.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1509 dnia: Nd, 01 Listopad 2020, 07:41:10 »
Dla mnie już ostatnie albumy Van Hamme'a to było rozmienianie się na drobne. Barbarzyńcy to przecież prawie że auto-plagiat.

Offline gashu

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1510 dnia: Nd, 01 Listopad 2020, 07:59:36 »
Ja doczytałem do albumu „Kriss de Valnor, ale uważam że już od „Strażniczki kluczy” jakość historii zaczęła spadać na łeb na szyję...
Po nowe albumy i spin-offy nawet nie sięgam. Nie chcę sobie psuć świetnych wspomnień związanych z tą serią.

Kapral

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1511 dnia: Nd, 01 Listopad 2020, 08:04:54 »
Widzieliście już plansze z niego Thorgala? Ależ ten facet rysuje! Surżenko mógłby mu co najwyżej ołówki ostrzyć.
http://alejakomiksu.com/komiks/23148/Thorgal-38-Selkie/

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1512 dnia: Nd, 01 Listopad 2020, 10:27:49 »
Dokładnie. Surżenko może mu ostrzyć ołówki. Jak mu Vignaux da temperówkę.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1513 dnia: Nd, 01 Listopad 2020, 10:46:47 »
Ale Vignaux nie umie rysować Jolana :)

Offline Jigsaw

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1514 dnia: Pn, 02 Listopad 2020, 02:12:46 »
Dokładnie. Surżenko może mu ostrzyć ołówki. Jak mu Vignaux da temperówkę.
Ale mu nie da, bo cały czas ostrzy ołówki Rosińskiemu.