Autor Wątek: Sędzia Dredd  (Przeczytany 38685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piterrini

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #195 dnia: Nd, 09 Kwiecień 2023, 15:15:50 »
Co kupić, gdy lubi się oba filmy i nie chce się patrzeć na brzydkie rysunki i słabą fabułę?
Batmana :D

Ale serio, jeśli lubisz też Batmana, to wyżej wspomniany Batman/Sędzia Dredd: Wszystkie spotkania jest dobrym wprowadzeniem do Dredda. W kraju wiele osób poznało Dredda właśnie z jednej z zawartych w tym tomie historii (Sąd nad Gotham). Około połowa tomu graficznie jest świetna (chociaż polski wydawca nie postarał się z 'kontrolą jakości' - Sąd nad Gotham wygląda lepiej w wydaniu sprzed 30 lat), w tym jedna dłuższa historia dziejąca się w Megacity, i to tą historię polecałbym najbardziej, jako duża dawka "Dredda w Dreddzie", taki eksportowy showcase, więc co prawda fabularnie jest mocno pretekstowo, to jw. dłuższa historia pozwoliła na umieszczenie np. szerszej ekspozycji świata itp.. Historia o jakiej piszę to Uśmiech śmierci, dawniej wydany u nas w dwóch tomach (ale nie polecam pierwszego wydania, bo było na papierze 'gubiącym' detale), zobacz tylko na okładki lub na grafiki niżej, w środku wygląda tak samo (tylko wiadomo jak z wnętrzem - nie każda plansza jest 'epicka' jak okładka) ;)
Spoiler: PokażUkryj




Szerzej to musiałbyś napisać co w filmach się Tobie podobało najbardziej, nie chcesz "słabej fabuły", a filmy przecież w tym aspekcie niewiele miały do zaoferowania. Podobny akcyjniak to np. Mroczna sprawiedliwość, do tego nic lepszego graficznie nie zostało u nas wydane z Dredda.

Jeśli zafascynował Ciebie świat Dredda, to Kompletne Akta zapewniają szeroką jego ekspozycję, tyle że trzeba się liczyć z nierównym poziomem historii i ilustracji (tzn. są i bardzo dobre i takie niezbyt dobre). Wcześniej już w temacie polecałem tom 14, czyli kwintesencję "kryzysu" w świecie Dredda, nie wiem natomiast jak oceniłbyś ilustracje w tym tomie...

Jeśli kwestie społeczno-polityczne tego świata, to zdecydowanie Ameryka, ale nie jest to komiks o Dreddzie, za to fabularnie jest bardzo dobrze (przynajmniej główna historia, tak samo graficznie ta pierwsza historia jest w porządku, 'sequele' zawarte w tym tomie - niezbyt, inna technika użyta przez artystę...).

Przeciwieństwo "brzydkich rysunków" to też Fetysz, skupia się ta historia bardziej na bohaterach niż na świecie znanym z innych Dreddów. Jeśli chodzi o postaci to w sumie nie wiem co polecić, Dredd to taki serial, którego kolejne odcinki ukazują się od 40-50 lat (?) w ilości często większej niż jeden na tydzień, jeśli więc to postaci Ciebie zafascynowały, to najwięcej szczęścia będziesz miał szukając na zagranicznych forach (z google tłumaczem normalnie czytasz 'cały internet', tylko wklejasz linka i cała strona przetłumaczona...), bo jw. postaci "naturalnie" się starzeją z biegiem czasu i miały różne "przygody" (tj. z różnych gatunków), to co wydane w Polsce to wąska selekcja i jeśli szukasz czegoś konkretnego (np. coś co szczególnie spodobało się w filmach) to może być problem ze znalezieniem w komiksach u nas wydanych (zresztą jak ze wszystkimi bohaterami, którzy zostali "zekranizowani"...).

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #196 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 12:33:40 »
Czy mówimy już o końcu wydawania Dredda w Polsce? Od dawna nic nowego nie było, nie widziałem żadnych zapowiedzi.

Online Necr09

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #197 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 12:35:52 »
Rozmawialem.z.Leszkiem.z.ongrysu i oni.bede publikowac kolejne.akta wiec dredd not.dead ;)
FGO: 758,469,198

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #198 dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 15:06:02 »
Ostatnie Kompletne Akt z Ongrysu były 2 lata temu. Mówił może coś więcej?

Offline gloriadeus

  • Wiadomości: 105
  • Polubień: 121
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #199 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 22:48:41 »

W wątku  o Ongrys jest informacja a tu niestety nie.

Sędzia Dredd - Kompletne Akta 19 (352 strony.)
Można zamawiać w cenie 120 pln na stronie gildii:

https://www.gildia.pl/komiksy/597802-sedzia-dredd-kompletne-akta-19

Aby zrekompensować czytelnikom bardzo długi okres oczekiwania na ten tom, przygotowaliśmy także komiks "Czyściec", nawiązujący do epizodu "Inferno", wydany w osobnym albumie. "Czyściec" będzie dołączony gratis do pierwszych 600 egzemplarzy "Kompletnych Akt 19". Czytajcie "Czyściec" tuż przed "Inferno".

Dziś dostałem paczkę. Ucieszyłem się że był załączony dodatkowy "Czyściec" Ezquerry (48 stron). W przygotowaniu kolejne tomy. ☢️
Kto ratuje jednego palestyńczyka, ratuje cały świat.

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Offline roble

Odp: Sędzia Dredd
« Odpowiedź #200 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2024, 08:00:06 »
Dziś dostałem paczkę.

mogłeś wrzucić fotki na zachętę dla niezdecydowanych forumowiczów..  ;)
jak dla mnie to dredd jest zajebisty, świetne opowiadania..   :)









gratisowy tom tym razem cały w kolorze..  :)







a na końcu reklama i zapowiedź..  :)