Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 480910 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline roble

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #975 dnia: Pn, 12 Sierpień 2019, 02:47:18 »
Slipcase!!!!! <3

Kurczę! Co tu napisać!? No nie spodziewałem się że mister Slipcase i to forum swoim narzekaniem tak wplynie na wydawce tych albumow..
good job :)
« Ostatnia zmiana: Pn, 12 Sierpień 2019, 03:47:11 wysłana przez roble »

Online Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #976 dnia: Pn, 12 Sierpień 2019, 03:16:23 »
Dobra, jestem w domu i mam chwile by sie popodniecac.


Sliiiipcaaaaseeeeee!
Jestem zachwycony, z jednej atrony odpada proboem grzbietow, z drugiej to majestatyczne wydanie zostanie dopelnione i teraz bedzie prezentowac sie w moich oczach jako kompletne i naprawde wspaniale. Wada została zamieniona w atut. Czy jest jakis komiks ktory bardziej na to zasluguje? Moim zdaniem nie, teraz juz z czysciutkim sumieniem moge kupowac kolejne tomy, coś pięknego.
« Ostatnia zmiana: Pn, 12 Sierpień 2019, 03:43:57 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #977 dnia: Pn, 12 Sierpień 2019, 18:08:38 »
Planeta rozesłała e-maile na skrzynki, w sumie powtarzają praktycznie to co było napisane na fanpejdżu galerii. Wychodzi na to, że albo wezmę przypadkowy numerek albo będę musiał płacić za każdym razem po 35 zł za wysyłkę paletową...

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #978 dnia: Pn, 12 Sierpień 2019, 18:19:24 »
Wychodzi na to, że albo wezmę przypadkowy numerek albo będę musiał płacić za każdym razem po 35 zł za wysyłkę paletową...

9x35 zł = 315 zł, także tego ten.... ::)

Online Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #979 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 11:24:15 »
Ja jeszcze troszkę posłodzę, z góry przepraszam.

Ja tak sobie czytam powolutku pierwszy tom ekskluzywnego wydania (bardzo powolutku, rozkoszuję się każdym kadrem) i doznania fenomenalne. Wydanie przepiękne, powiększone rysunki mistrza... mistrzostwskie. Jeżeli są jeszcze jakieś osoby które się zastanawiają to imo naprawdę warto, Thorgal za naszego życia nigdy nie pojawi się w ładniejszym wydaniu więc myślę, że inwestycji nigdy nie pożałujecie.

Wielkie dzięki dla Libertago i Krzysztofa za tę inicjatywę, marzenia się jednak spełniają! <3
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Murazor

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #980 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 12:31:53 »
marzenia się jednak spełniają! <3
Z ciekawości, od kiedy to marzyłeś o takim wydaniu Thorgalu? Na forum nigdy nie chwaliłeś się, że jesteś, aż tak ogromnym fanem, w wątkach 'najbardziej oczekiwane komiksy' nie kojarzę wpisów Thorgal w mega dużym formacie, nie tylko Twoich, ale i innych forumowiczów :) Była masa wpisów o zbiorczym, kolorowym Szninklu(-kielu?). Były wpisy o zbiorczym czarno-białym Thorgalu.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #981 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 12:37:51 »

Offline Murazor

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #982 dnia: Wt, 13 Sierpień 2019, 12:44:17 »
Jakby dali jakiś slipcase na kilka plansz to może bym wziął ;)

A serio, to plansze Rosińskiego tak drogo chodzą? Czy na bazie wznowienia zainteresowania poszybowała cena do góry?

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #983 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 13:42:01 »

A serio, to plansze Rosińskiego tak drogo chodzą? Czy na bazie wznowienia zainteresowania poszybowała cena do góry?

Ta cena jest wygórowana. Galeria zresztą już od dłuższego czasu oferuje tę planszę za 12 tys. i się nie sprzedaje. Ale i tak są inni, obdarzeni bardziej ułańską fantazją - jakiś czas temu jedna z warszawskich galerii aukcyjnych wystawiła planszę malowaną, z jednego z najnowszych albumów Thorgala - z ceną wywoławczą 100 tys. zł. I oczywiście się nie sprzedała, choć galeria próbowała stworzyć wrażenie, że nabywca się znalazł.

Za realną cenę można uznać cenę planszy z "Czarnej galery" bodajże - na jakimś zagranicznym serwisie (chyba Catawiki) poszła za równowartość 5 tys. zł o ile dobrze pamiętam.

Bender

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #984 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 13:56:41 »
Nikt nie kupuje bo to nie jest plansza, tylko blaudruk i diapozytyw

Offline Hans

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #985 dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 19:55:52 »
Ta cena jest wygórowana. Galeria zresztą już od dłuższego czasu oferuje tę planszę za 12 tys. i się nie sprzedaje. Ale i tak są inni, obdarzeni bardziej ułańską fantazją - jakiś czas temu jedna z warszawskich galerii aukcyjnych wystawiła planszę malowaną, z jednego z najnowszych albumów Thorgala - z ceną wywoławczą 100 tys. zł. I oczywiście się nie sprzedała, choć galeria próbowała stworzyć wrażenie, że nabywca się znalazł.

Za realną cenę można uznać cenę planszy z "Czarnej galery" bodajże - na jakimś zagranicznym serwisie (chyba Catawiki) poszła za równowartość 5 tys. zł o ile dobrze pamiętam.

Za 5 tys zł to ja poproszę teraz nawet 20 plansz  ;)

Kupuję głównie plansze z USA ale obserwuję rynek w Europie.
Plansze Grzegorza Rosińskiego to ceny rzędu 10-40 tys euro. Obrazy - jeszcze wyższe.
To samo tyczy się Moebiusa, Enki Bilala, Mariniego i kilku inny artystów.

To co widzę na aukcji to jest komplet tworzący blaudruk i diapozytyw. Unikalna rzecz, bo stworzona ręką samego Rosińskiego - wiadomo, później kolory kładła Graza.
I to właśnie Grazy kolory widziałem sprzedawane już po 1500-1800 euro:

https://www.galerienapoleon.com/recherche.php?ajouts=0&mots=Graza&mini=&maxi=&lang=fr&bouton=Rechercher





Offline nocny

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #986 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 14:40:06 »
Nowy Thorgal:


Offline Hans

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #987 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 14:51:43 »
Fantastyczna okładka.

Offline carnivale

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #988 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 15:07:04 »
Nie czytałem ostatnich tomów. On wypił jakiś eliksir odmładzający?

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #989 dnia: Cz, 15 Sierpień 2019, 15:11:44 »
Zgolił brodę