Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 481010 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #300 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 11:34:35 »
Mam dokładnie tak samo.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Marzec 2019, 13:33:14 wysłana przez admin »

Offline carnivale

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #301 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 11:59:28 »
Dobrze wiedzieć, że ludzie nie rozróżniają produktu o ograniczonej dostępności od tego łatwo osiągalnego i potem obnoszą się smakiem bo wyprzedały się wejściówki na koncert, bilety do gościnnego teatru czy wiele podobnych przykładów. Dla ludzi którzy kupili ten tom Thorgala jest sprawą trzeciorzędną czy tych tomów będzie jeden czy trzy czy dziewięć. Będą mieć w swojej kolekcji kilkaset stron komiksu w wydaniu zbiorczym i powiększonym formacie. "Pytacze" zostaną z pustymi rękami, doinformowani post-factum.

Własnie dlatego , że jest to produkt o ograniczonej dostepnosci za nie małą kase interesuje mnie jakie są plany co do jego wydania. Gdyby to kosztowało 150 zł to bym nawet nie pytał. I tak, być może dla ludzi którzy to kupili nie będzie miało znaczenia ile będzie tomów ale dla mnie ma.

Offline tomsawyer

  • Wiadomości: 249
  • Polubień: 227
  • Żywych zwołuję, zmarłych opłakuję, gromy kruszę.
    • Zobacz profil
    • Rush Hemispheres
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #302 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 12:16:20 »
Ale to nie jest produkt adresowany do Ciebie (zadajesz pytania od 150zł w górę). Do mnie zresztą też nie (cena).
"Nie od razu Rzym zbudowano, oczywiście, z tamtą robotą nie miałem nic wspólnego."

Offline isteklistek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #303 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 12:34:39 »
O ile podawane informacją są prawdą, to do tej pory zeszło dopiero/aż 50% nakładu. W tym gronie znalazło się sporo fanów, którzy się szybko nakręcili (też tak czasem mam, że pod wpływem emocji bardzo coś chce mieć i ostatecznie jestem zadowolony), ale też chyba kilka zakupów na handel może być - wydawca pisał, że ktoś chciał niskie numery na handel; może kupił, może zrezygnował. Im więcej szczegółów tym lepiej dla całej inicjatywy jak na razie to wszystko jest robione na "hurra" w pośpiechu. Nie kupiłem, wiec nie wiem, ale ci, którzy kupili już im chyba opadły emocje i zaczynają rzeczowo analizować, co i jak.....a może całkowicie się mylę.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Marzec 2019, 12:36:43 wysłana przez isteklistek »

Offline Przemek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #304 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 13:22:01 »
A ja to widzę inaczej . Zeszło 100% nakładu dostępnego do zakupu. Nie możemy więc mówić o tym, że entuzjazm opadł, on poprostu na razie został zahamowany przez brak możliwości zakupu kolejnych egzemplarzy. Z tego co widziałem 40szt z drugiej tury dostępnej na Planecie sprzedało się dosłownie w 15min. Myślę, że akurat w przypadku pierwszego numeru popyt zdecydowanie przewyższy podaż nawet uwzględniając kilka zwrotów.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Marzec 2019, 13:25:42 wysłana przez Przemek »

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #305 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 13:28:17 »
A ja to widzę inaczej . Zeszło 100% nakładu dostępnego do zakupu.

Na razie zeszło 160 szt. z 300 bo 50 zostawił sobie wydawca

Offline Przemek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #306 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 14:14:54 »
Na razie zeszło 160 szt. z 300 bo 50 zostawił sobie wydawca

Wiem. Piszę wyraźnie - '100% nakładu DOSTĘPNEGO (na ten moment) do zakupu. Innymi słowy ile było można na razie kupić, tyle się sprzedało.
« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Marzec 2019, 14:17:14 wysłana przez Przemek »

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #307 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 14:26:13 »
A teraz to zrozumiałem co miałeś na myśli, bo wcześniej to brzmiało jak by reszta już miała być niedostępna ( bynajmniej ja tak to zrozumiałem )  ;)

Offline kenji

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #308 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 11:55:09 »
A czy wiemy gdzie i kiedy będzie można kupić te wyjątkowe wydanie Thorgala?

Z jednej strony mam mieszane uczucia jeśli chodzi o te wydanie - przede wszystkim wydaje mi się to wielki skok na kase ,ale... chyba chciałbym być posiadaczem:)

A na pewno chciałbym być posiadaczem wersji czarnobiałej od Niffe ( czy wyszła wersja angielska , czy tylko francuska ?)

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #309 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 12:08:50 »
Nowy pakiet informacji od CD JACK ze strony IGN:

Ile ukaże się tomów w tej kolekcji?

Planowane jest dziewięć tomów z serii Thorgal w wersji Delux. Wszystkie tomy utrzymane w podobnej stylistyce, w niewielkim nakładzie, tworzące niepowtarzalną kolekcję dla fanów przygód dzielnego wikinga.

Co jaki czas będą się ukazywać?

Cykl wydawniczy przewiduje wydawanie minimum dwóch albumów na rok.

Ile egzemplarzy trafi do sprzedaży i czy można wybrać konkretny numer?

Egzemplarze z albumu pierwszego będą wysyłane losowo. Ze względu na ogromne zainteresowanie do dystrybucji zostało przekazanych 345 albumów. Nie ma niestety możliwości rezerwowania numerów.

Jak będzie można skompletować całość kolekcji?

Jeżeli chodzi o kolejne tomy to klienci, którzy zakupili pierwszy album, będą mieli możliwość pierwokupu kolejnej części. Będą mieli określony czas na odpowiedź. Jeśli nie zdecydują się na zakup, to tom przeznaczony dla nich trafi do ogólnej puli sprzedaży. Zależy nam, aby klienci posiadający tom pierwszy z przypisanym numerem, mieli możliwość skompletowania całości dokładnie z tą samą liczbą. Obecnie pracujemy nad narzędziem, które nam to umożliwi (ze względu na różne źródła dystrybucji jest to utrudnione i trudniejsze logistycznie do opracowania). Zależy nam także, aby klienci, którzy zaczynali z nami przygodę z albumami w wersji Delux, mogli wraz z nami dotrzeć do jej końca.5. Na chwilę obecną Galeria PolishComicArt.pl nie dysponuje już wolnymi albumami. Wszystkie albumy nakładu zostały zarezerwowane przez dystrybutorów.


Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #310 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 12:13:59 »
Czego nowego można się dowiedzieć to chyba tylko tego że 345 szt. wg wydawcy ma trafić do sprzedaży ze względu na duże zainteresowanie kolekcją więc wydawca nie zostawi sobie tych słynnych 50 szt. lecz 5 

Online Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #311 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 12:14:46 »
Kwestia jest taka, że papier wszystko przyjmie, a jaka jest wiarygodność wydawcy to każdy sam oceni...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline VooDoo-79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #312 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 12:22:44 »
Wiarygodność została już delikatnie mówiąc "nadszarpnięta" i ciężko już w cokolwiek uwierzyć co tam nasmarują jeśli chodzi o tą ilość udostępnioną do sprzedaży. Najważniejsze pytanie kiedy ci pozostali dystrybutorzy ( jacy to są oprócz Gildii ) udostępnią swoje tomy do sprzedaży bo został niecały miesiąc do premiery a tu ani widu ani słychu

Offline isteklistek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #313 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 12:41:21 »
Zwolennicy teorii spiskowych napiszą, że dystrybutorzy też chcą zarobić, bo dla nich to produkt jak każdy inny i wszystko jest w fazie negocjacji jeszcze, bo skoro szybko się pojawiło na Planecie to dlaczego z innymi zwlekają?

Offline Pawelek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #314 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 12:47:50 »
Na allegro będą puszczać za 200% okładkowej.  ;)