Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 478956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nephilim

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2130 dnia: Wt, 04 Styczeń 2022, 23:25:09 »
Po tym Conanie z Relaxu to mi się marzy Recht w głównej serii, bardziej nawet jako scenarzysta niż jako rysownik. No, ale to adaptacja, zobaczymy jak sobie poradzi w "swojej" historii, nie znam nic innego od niego.
Recht rysował pierwszy segment "Trzeciego Testamentu: Juliusza". Absolutna liga graficzna.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2131 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 00:20:10 »
Luzik
Dobrze więc pamiętałem. Całe tłumaczenie Orbity rządzi ! Tylko te kolory coś już jakieś nędzne  :D
W Orbicie najbardziej rządzi to ręczne liternictwo. To ma taki klimat z tymi dymkami, że Egmont się chowa. Liternictwo tak niesamowicie pasuje do rysunków:


Recht świetnie rysował w Juliuszu, ale kolejny rysownik też.

Offline Nephilim

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2132 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 00:46:40 »
Recht świetnie rysował w Juliuszu, ale kolejny rysownik też.
Oczywiście! Cały Juliusz mega, zarówno scenariusz jak i grafika.

Offline Jigsaw

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2133 dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 02:42:05 »
Akurat wczoraj czytałem i tratwa ;)


A tak w ogóle to ni kapsuła, ni tratwa, lecz boja ::)
I ciekawostka: co ten kolo z tyłu ma na głowie - okulary 3D??? ;D

Offline Mruk

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2134 dnia: Nd, 09 Styczeń 2022, 10:27:11 »
W Orbicie najbardziej rządzi to ręczne liternictwo. To ma taki klimat z tymi dymkami, że Egmont się chowa. Liternictwo tak niesamowicie pasuje do rysunków:

Pierwsze wydania Egmontu też miały ręczne liternictwo i zgadzam się, że wygląda to znacznie lepiej, niż to nowe, komputerowe.


I ciekawostka: co ten kolo z tyłu ma na głowie - okulary 3D??? ;D

Wg mnie po prostu jakiś hełm. Taki bardziej kosmiczny niż rycerski. No ale to Atlanta, jemu wolno.



Czytałem ostatnio Neokórę. Od poprzednich dwóch różni się przede wszystkim tym, że to nie jest zamknięta historia, tylko otwiera nowy cykl. Czytało się dobrze, ale póki nie zostanie dokończony, ciężko ocenić.

Graficznie też jest nieźle, tylko na pierwszej stronie według nie zupełnie nie wyszły autorowi twarze Thorgala i Jolana. Tego ostatniego trudno było w ogóle rozpoznać, dopiero parę kadrów dalej zrozumiałem, że to jednak Jolan. Potem jest lepiej, ale według mnie już po narysowaniu albumu ktoś powinien powiedzieć Vignauxowi, żeby tą planszę jednak poprawił, przynajmniej ostatni kadr.

Fajnie, że wydawca wreszcie przestał iść po linii najmniejszego oporu i dołożył parę stron szkiców na końcu albumu.
« Ostatnia zmiana: Nd, 09 Styczeń 2022, 12:30:24 wysłana przez Mruk »

Offline PabloWu

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2135 dnia: Nd, 09 Styczeń 2022, 16:27:27 »
Skończyłem czytać pierwszy czarno-biały integral Thorgala i jestem zadowolony z jakości wydania tego komiksu. Nie żałuję zakupu , brak koloru nic a nic nie przeszkadza a wręcz odwrotnie plansze wyglądają naprawdę zajebiście w tym wydaniu , szczerze polecam fanom Thorgala którzy się wahają czy warto. Fajne są szkice na końcu , dziwna sprawa z ocenzurowaniem momentu upolowania zająca  , ciekawe ile jeszcze takich cenzorskich kwiatków się zachowało.  A może ktoś wie o co chodzi z tymi szkicami do gry video , w jakich latach miała ona powstać i dlaczego finalnie się nie ukazała ?  Pzdr

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2136 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 13:26:52 »
Kolejna dedykacja z lat 80

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2137 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 14:05:08 »
Aaricia w ciąży wtedy była? Bo jakaś taka zaokrąglona na twarzy. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Nephilim

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2138 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 15:57:28 »
Kolejna dedykacja z lat 80

Cena też fajna. Ciekawym na ilu stanie ;)

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2139 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 16:09:59 »
Aaricia w ciąży wtedy była? Bo jakaś taka zaokrąglona na twarzy. ;)

Ano była. W Czarnej Galerze, która ukazała się w 1982 roku była już w zaawansowanej:)

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2140 dnia: Pt, 14 Styczeń 2022, 17:09:32 »
Ale rysunek jest z marca 81.
Czyli to nie mógł być Jolan.
Zaginiony potomek Thorgala? Skądinąd nie da się pominąć wysokiej śmiertelności noworodków...
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2141 dnia: Pn, 17 Styczeń 2022, 00:14:52 »
Dziś, 16 stycznia, niekwestionowany gigant świata komiksu, Jean Van Hamme obchodzi 82 urodziny !!


A poniżej jego wspólny wywiad z Rosińskim z 85'. Może ktoś przetłumaczy na polski? :)
https://www.youtube.com/watch?v=FB62c54N4kY

Offline keram2

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2142 dnia: Pn, 17 Styczeń 2022, 19:49:24 »
Ale rysunek jest z marca 81.
Czyli to nie mógł być Jolan.
Zaginiony potomek Thorgala? Skądinąd nie da się pominąć wysokiej śmiertelności noworodków...

Sprawdziłem.
Album ukazał się w 1982, ale wcześniej, już w lutym 1981, Czarna Galera zaczęła wychodzić w odcinkach, w tygodniku Tintin.

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2143 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 13:39:18 »
Chyba będę musiał się nauczyć francuskiego :) Poniżej jeszcze wcześniejszy wywiad z Rosińskim z 84'. Teraz już sobie tak nie pogadają popalając między pytaniami :)

https://www.youtube.com/watch?v=_MNGj0p3leM

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2144 dnia: Wt, 18 Styczeń 2022, 15:06:20 »
Sprawdziłem.
Album ukazał się w 1982, ale wcześniej, już w lutym 1981, Czarna Galera zaczęła wychodzić w odcinkach, w tygodniku Tintin.

Czyli dedykacja uwzględniała stan odmienny w którym fabularnie znajdowała się Aaricia jednak.  :o  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".