Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 480837 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #210 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 20:04:29 »
Itachi, spoko, Ciebie numerki jarać nie muszą, rozumiem. Jakbym kupował na handel to argumentacja, że to tylko kilka dyszek by mnie przekonała. Ja mogę dołożyć te kilka dyszek bo niski numer to dla mnie fajna rzecz i cieszyłby mnie w kolekcji.

Jako największy zwolennik wydań unikatowych powinieneś się cieszyć, a nie szukać dziury w całym :) Czy chcesz dla siebie czy później sprzedać - obojętnie, nie stracisz ani złotówki z tych 499 zł czy tam 534 zł z wysyłką. Bardziej chodzi mi o ogólne nastawienie, od górnych szczebli administracji, po prywatne firmy zawsze znajomości robią różnicę, także pytanie należy zadać takie. O co byłaby większa afera? Jak powiedzmy 50 egzemplarzy rozejdzie się poza ogłoszoną sprzedażą (z jakimi numerkami nie dyskutuję)? Czy jakby ogłosili 350 sztuk, a kolejne 50 rozdali po cichu? Myślę że wersja pierwsza jest bardziej rozsądna. Biznes is biznes :)

Offline greg0

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #211 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 20:09:20 »
Pytanie: wszystkie tomy będą w tej samej cenie i nakładzie?
Ważne żeby narzekać...

Offline Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #212 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 20:11:40 »
Itachi, ja się cieszę z tego wydania (choć szata graficzna okładki pozostawia wiele do życzenia...), ale nie podobają mi się te wałki z numerami, zresztą wydawca najlepiej zdaje sobie sprawę z tego co robi bo tak jak napisał Starcek, sam wielokrotnie jarał się jedyneczkami luksusowych wydań, więc doskonale sobie zdaje sprawę jak nie w porządku zachowuje się wobec klientów kolekcjonerów. Chodzi też o to, że on ukrywa te informacje, a przy takich wydaniach na kręcenie nie powinno być miejsca, wszystko powinno być jasne. Ongrys załatwił to w sposób transparentny i nikt nie robił żadnych problemów, a tutaj wydawca kręci i zgarnia po cichu najcenniejsze dla kolekcjonerów numerki, a dla klientów łaskawie zostawia resztę, i jeszcze wielce oburzony, że klienci którzy zapłacili 500zł za komiks chcieliby wiedzieć jakich numerów szans wylosować nie mają. xD



W oficjalnych komunikatach jedynie wspomniane jest, że będzie 350 numerowanych egzemplarzy i będą wysyłane losowo. Czy to nie jest wprowadzenie w błąd klientów, skoro tylko wyselekcjonowane egzemplarze będą wysyłane losowo? I czy skoro są wyselekcjonowane, to czy wciąż mamy doczynienia z losowym wysyłaniem egzemplarzy?
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Marzec 2019, 20:37:20 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #213 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 20:26:44 »
Ongrys załatwił to w sposób transparentny i nikt nie robił żadnych problemów

Z tego co pamiętam, to Ongrysiowi też się dostało że nagle spod lady wyciągał ponoć wyprzedane egzemplarze przy okazji jakichś imprez komiksowych.

Offline adamarluk

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #214 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 20:27:54 »
Dziwne, chcą wydrenować rynek komiksowy z kwoty 175.000 jednym albumem, a brak im pokory i chęci wyjaśnienia elementarnej idei na której bazuje ekskluzywność.
Bardzo wyniosły przedstawiciel wydawnictwa nie będzie dyskutował.

Offline robbirob

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #215 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 20:38:02 »
Dziwne, chcą wydrenować rynek komiksowy z kwoty 175.000 jednym albumem, a brak im pokory i chęci wyjaśnienia elementarnej idei na której bazuje ekskluzywność.
Bardzo wyniosły przedstawiciel wydawnictwa nie będzie dyskutował.

Też tak to odebrałem. I mimo że album w ogóle nie dla mnie, ten temat tylko czytam jako ciekawostkę, to zirytował mnie wydawca takim podejściem.

Nie jestem kolekcjonerem, ale umiem zrozumieć złość że ktoś odbiera takim maniakom część zabawy wpisanej w te hardcore hobby, zabierając im pewną pulę co ciekwszych numerków. O czym wcześniej nie było mowy. I skoro ja-dyletant to rozumiem to wydawca będący kolekcjonerem rozumie to tym bardziej. I wie że nie fair postąpił, a idzie w zaparte.
Bardzo ciekawe czasy 😉

Offline bowie

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #216 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 20:38:23 »
Wyluzujcie. Dla mnie właściwie oczywistym było, że niskie numery będę niedostępne. Takie życie, ma się kontakty, albo nie... Jak nie ma szans na niski numer, choć zgodnie ze stanem magazynowym w momencie złożenia mojego zamowienia,  powinienem dostać coś około 15, to trudno, przeżyję  ;) Za to ślicznie proszę o OSTATNI numer 350. Już kiedyś ładnie poprosiłem i dostałem takowy :) Zamówienie 818. Dziękuję  ;D
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Marzec 2019, 20:40:02 wysłana przez bowie »

Offline parsom

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #217 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 20:40:00 »
Słownik PWN:
ekskluzywny
1. «przeznaczony dla zamkniętej grupy osób»
2. «odgradzający się od ogółu albo od osób spoza pewnego kręgu»
3. «luksusowy, elegancki»
Trzeba do nich napisać, ze pominęli punkt:
4. «z niskim numerkiem»

« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Marzec 2019, 20:52:10 wysłana przez parsom »

Offline Przemek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #218 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 21:09:56 »
No błagam przecież nawet na jednej z grup Facebook'owych bodajże 'Kolekcjonerzy komiksów pro' Krzysztof Garula (osoba związana z tym projektem) proponował innemu użytkownikowi z którym wcześniej dyskutował o wydaniach limitowanych że ma "coś ekstra" jeśli ten odezwie się do niego na priv, gdy ten miał problem z zamówieniem komiksu ze wzgledu na problemy techniczne strony . Jeśli nie chodziło o niski numer to o co?

Ja osobiście mogę z tym żyć, ale zwyczajnie nie wierzę w to że pierwsze 10 numerów pójdzie drogą losowania do 'zwykłych' kupujących. Szczególnie gdy wydawca milknie w momencie gdy kilku użytkowników prosi go o klaryfikację tematu losowania w tym 'egzemplarzy autorskich'

Offline Koalar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #219 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 21:11:35 »
Ja kupuję komiksy dla historii, takie tomiszcza mnie nie interesują - nieporęczne. No dobra, nie stać mnie; ok. 5000 zł za całość... ::)

Niski numerek pewnie fajnie mieć, czemu nie. Większy ból może być z tym, że (jak mi się wydaje) każdy kolejny tom będzie z losowym numerkiem.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

2rcfrt

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #220 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 21:18:45 »
Nie wiem czy to prawda, ale podobno niejaki Grzegorz zarezerwował album z nr 1. Grzegorz jeśli to czytasz to wiedz, że Szekak i ja idziemy i lepiej byś miał dobry powód.

Spoiler: PokażUkryj
A na poważnie, to rozumiem rozgoryczenie. Nie podzielam, bo sam mam w dupie numerki i kasę wolę wydać na inne komiksy, ale Wydawca nigdy nie powinien różnicować swoich czytelników. Każdy płaci tą samą cenę.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #221 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 21:20:04 »
Ostatni post i lulu.

Mnie zastanawiają inne kwestie. Jaka będzie cena w Gildii? Czy Wydawca wymusi cenę czy pozostawi dobrowolność? W sensie taniej pewnie nie będzie, ale chociaż może ludzie na przesyłce zaoszczędzą :) Obiecana jest jeszcze partia na Planecie także spóźnialscy będą mieli okazję nadrobić.


Moim zdaniem wydanie na żywo, będzie wyglądało znacznie bardziej kolekcjonersko niż na pokazowych zdjęciach. Oby dopracowali kwestie okładki i inne szczegóły. I jeszcze odnosząc się do ceny komiksu. Ja już autograf Rosińskiego mam, wrys też jednak dla osób mieszkających w rejonach Polski, gdzie oddziela ich sporo km od miejsc takich imprez to też dobra inicjatywa. Pewny autograf, nie trzeba jechać stać w kolejkach, wydawać kasy na bilety czy paliwo, jedzenie, wejściówkę i cała masę innych rzeczy. Komiks w większym formacie, kilka bajerów, mały nakład to musiało chwycić. O tych facetach i kobitkach też warto pomyśleć. Kurcze jakby Studio Lain jutro wrzuciło posta, że biorą po dwie stówki za Brygadę z autografem to też bym się zaczął zastanawiać, bo do Krakowa raczej nie pojadę.


Offline Milord

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #222 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 21:20:48 »
Rzeczywiście słaba akcja z tym rzekomo losowym przydzielaniem numerków. Gdyby to faktycznie było losowe, to nie miałbym z tym problemu - ot, uczciwa loteria i tyle. Ale nie wierzę, że element losowości odegra tu zbyt dużą rolę. Pierwsze 50 pójdzie do krewnych i znajomych królika :/

Online JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #223 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 21:26:01 »
A ja się zastanawiam, jak bardzo te 350 tys zł rocznie mniej (przy dwóch tomach rocznie) wpłynie na nasz ryneczek komiksowy.

Itachi

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #224 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 21:27:45 »
A ja się zastanawiam, jak bardzo te 350 tys zł rocznie mniej (przy dwóch tomach rocznie) wpłynie na nasz ryneczek komiksowy.


Wszystko się zawali. Wydawnictwa upadną, serie zostaną przerwane i powrócimy do początku nowego tysiąclecia, gdzie wydawano kilka pozycji na krzyż.