Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 486561 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2055 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 14:30:35 »
Jak to zero scenariusza? Yann jest dla beki tylko wymieniony na okładce, a album to artbook? Bądźmy precyzyjni. ;)

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2056 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 14:34:22 »
A ja dla odmiany powiem, że mi się nawet podobało. Motywacja Thorgala całkiem przyzwoita, z powracających postaci jedynie Kriss i Jolan a dodatkowo dość intrygująco poszerzona mitologia Atlantian. Parę rzeczy z nieuważnego czytania mi nie gra, ale czułem ogólną ciekawość co dalej.

Offline bosssu

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2057 dnia: Cz, 25 Listopad 2021, 15:35:18 »
ale chyba podobnie jak z Asteriksem, jest to za duży ciężar do udźwignięcia dla nowych twórców.
Asterix graficznie jest na bardzo wysokim poziomie, męczące jest to nachalne nawiązywanie do współczesności i nowych nazw.

Offline Nephilim

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2058 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 12:49:07 »
Poprzedni tom Thorgala wypadał całkiem przyzwoicie, więc chętnie od razu sięgnąłem po najnowszy. I niestety, od początku coś nie gra. Same dialogi, to takie pierniczenie, to nie moi bohaterowie!
Dokładnie! Yann jest fatalny. Kiedy zabrałem się za "Łzy Hel" to przeczytałem 4 strony i odstawiłem. "Mam gardło wyschnięte niczym łuski Nidhogga" - Boże, jaka bieda! XD

U Yanna leżą dialogi, imiona, cały plot. Nie da się czytać. Rysunki lepsze od Surżenki ale nie jest to tak dobra kontynuacja graficzna jak Corto, Skorpion, XIII czy Asterix.
« Ostatnia zmiana: Pt, 26 Listopad 2021, 12:52:41 wysłana przez Nephilim »

Offline Sebo

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2059 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 15:14:48 »
A ja dla odmiany powiem, że mi się nawet podobało. Motywacja Thorgala całkiem przyzwoita, z powracających postaci jedynie Kriss i Jolan a dodatkowo dość intrygująco poszerzona mitologia Atlantian. Parę rzeczy z nieuważnego czytania mi nie gra, ale czułem ogólną ciekawość co dalej.

Jeszcze bękart Thorgala - Aniel powraca. Ostatnie kilka tomów było tak słabych, że nawet nie pamiętałem co się z nim działo ostatnio i musiałem niestety szybko na chwilę wrócić do poprzednich albumów. Sam najnowszy tom na pewno lepszy od poprzednich, głównie dlatego, że wracamy znowu do sprawy pochodzenia Thorgala. Jakby nie było jest to najciekawszy kierunek od czasu kiedy seria zaczęła staczać się po równi pochyłej (podobnie zaciekawiło mnie kiedyś "Królestwo pod piaskiem") Niestety album ma tyle niepotrzebnych scen, że w sumie to co najciekawsze dzieje się na jakichś ostatnich 10 stronach. Jest jednak szansa, że kolejny tom będzie zawierał więcej z wątku dotyczącego Atlantów.

Offline kv

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2060 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 22:43:03 »
Czyli ostatni album nie jest oneshotem? Bo tak niby miało być dalej prowadzone.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2061 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 22:53:39 »
Podobno jest dyptykiem. Kiedyś w wywiadzie ktoś tam powiedział, że na razie Lombard odpuszcza wieloczęściowe serie, ale też tam mówiono że celują w jedno- albo dwu- częściowce.

Offline kv

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2062 dnia: Wt, 30 Listopad 2021, 23:02:58 »
Czyli tom 40 trzeba jednak dokupić.
Powoli kiełkuje u mnie pomysł zakończenia kupowania serii, ciekawe czy sentyment zwycięży czy rozsądek  :o

Offline Sebo

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2063 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 06:55:26 »
U mnie przeważy pewnie dusza komplecisty i bede kupował do konca. Przynajmniej jeśli cena znacząco nie podskoczy. Wydatek rzędu dwudziestu kilku złotych raz na rok jest do przełknięcia. Człowiek kupuje wiele niepotrzebnych rzeczy za większą kasę. Jednak jak będą jeszcze jakieś odnogi od głównej serii to już nie wiem czy w to wejdę. I tu pytanie: czy te wszystkie spin-offy już się pokończyły czy jeszcze mają wyjść jakieś tomy ( Kriss i louve raczej tak ale nie jestem pewien co do tych młodzieńczych lat)?

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2064 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 07:37:30 »
Młodzieńcze lata lecą dalej. W przyszłym roku kolejny tom.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2065 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 07:48:28 »
Będą jeszcze uzupełnienia dziur czasowych z serii głównej. W tej chwili przygotowywane są chyba dwa: przygody Thorgala jak został Shaiganem oraz przygody Thorgala podczas powrotu z krainy QA. 

Offline Palyszkiewicz

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2066 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 10:36:37 »
Ależ to masakryczne odcinanie kuponów. Niedługo będzie seria poboczna: przygody thorgala w drodze do wychodka...

Offline Rodrigues

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2067 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 10:43:13 »
Pytanie z innej beczki: czy ktoś czytał powieści Amelie Sarn o Thorgalu? Warto się zainteresować tymi pozycjami? Do tej pory czytałem raczej negatywne opinie.

Offline Arne

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2068 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 11:00:15 »
Czytałem dawno, ale nie pamietam jakichs większych emocji z tą lekturą związanych, ani pozytywnych, ani negatywnych.
Zwykle czytadła opisujące prozą, to co zawierają komiksy.
Zbyt dużo nowych faktów z lektury nie wyciągniesz.
Raczej dla komplecistow.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2069 dnia: Śr, 01 Grudzień 2021, 12:09:32 »
Jakub Syty był na tyle na 'nie' w swoich recenzjach, że odpuściłem zakup. https://thorgalverse.blogspot.com/search?q=Sarn&m=1