Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 480946 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Online Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2010 dnia: So, 09 Październik 2021, 17:58:19 »
Biorąc pod uwagę kurs akcji? Wg wszystkich zainteresowanych.
Biorąc pod uwagę wyniki sprzedaży, a nie kurs akcji, bo o wynikach sprzedaży mówimy. CDP dawało jakiś komunikat, że jest lipa? Więc nie mówimy o faktach, a o domysłach.
Im to napisz:
https://strefainwestorow.pl/artykuly/gaming/20210531/cd-projekt-wyniki-finansowe

"CD PROJEKT opublikował wyniki finansowe za I kwartał 2021 roku. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 32,5 mln zł, natomiast przychody były na poziomie 198 mln zł.

Poznaliśmy właśnie wyniki finansowe twórców Cyberpunka 2077 za pierwsze miesiące 2021 roku. Analitycy oczekiwali zysku netto na poziomie 91 mln zł, natomiast warszawska spółka odnotowała wynik znacznie poniżej prognoz. ..."


Ja tylko dodam celem sprecyzowania pewnego kontekstu, że przez ostatnie kilka lat przed opisanym 1Q 21 analitycy na ogół nie doszacowywali ich kwartalnych zysków (czyli wyniki Redów na ogół zaskakiwały na plus). A tu nagle zyski zostały przez tych niedoszacowujących analityków przeszacowane o niemal 200%. Jeżeli wg Ciebie to są "wyśmienite wyniki" to ok, ale pozwolę sobie mieć zupełnie różne zdanie.
Przy czym należy jeszcze dodać, że te 32,5 miliona to zysk ze wszystkich produktów Redów. Czyli również z nadal dobrze (biorąc pod uwagę datę premiery) sprzedającego się Wiedźmina 3.
Jak widać nastąpił dramatyczny wprost spadek zainteresowanie CP po premierze.
Ale znów mówisz o swojej interpretacji jakichś tam faktów. Ktoś inny może zinterpretować, że skoro jest kilkadziesiąt milionów zysku w kwartale to i tak jest bardzo fajnie więc sukces, dlatego to co mówiłeś, to nie fakty. Dramatyczny spadek zainteresowania CP po premierze, no jak 90% gier też ma dramatyczny spadek zainteresowania po premierze, ale jakoś tragicznie widocznie nie jest, skoro z miesiąc czy dwa temu był w top 10 sprzedaży na Steam i PS Store. BTW, "dramatyczny", "żałosny" itp. aż mi się bazyl i jego "brutalne" przerywanie przypomniało. xD
Możesz podać resztę?
https://raportzintegrowany2016.gkpge.pl/pl/odpowiedzialnosc/pge-na-rynkach-kapitalowych/co-wplywa-na-cene-akcji.html
Ta dyskusja mogłaby do czegoś zaprowadzić gdybyś przyjął do wiadomości, że zajęcie czwartego miejsca na IO przez absolutnego faworyta do złota to dla niego nie jest sukces (mimo, że przecież przed nim było jedynie trzech innych ludzi wyselekcjonowanych z całego świata) tylko porażka.
Odnoszę wrażenie, że w ten właśnie sposób kwota 1 mld PLN nieco mąci Ci osąd.
A żeby (ponownie) nadać jej pewnego kontekstu:

https://www.purepc.pl/cyberpunk-2077-wiemy-ile-wyniosl-budzet-na-sama-produkcje-gry-cd-projekt-red-a-ile-na-kampanie-marketingowa

"...Łączny budżet Cyberpunka 2077 wyniósł 1,2 miliarda złotych ..."

"...Oznacza to, że 45% z 1,2 mld złotych pochłonęła kampania promocyjna Cyberpunka 2077 (540 mln zł, czyli ok. 142 mln dol.), czyli mniej niż samo stworzenie gry. Nie są to jednak drastyczne różnice. ..."

Natomiast co do drugiej części zdania to oczywiście zgoda. Poczekamy z rok, dwa i przekonamy się czy CDP robi kolejną grę AAA czy może dwie i kiedy ona (one) się pojawi(ą) a także jak będzie dalej prowadzony Cyberpunk.  :)


Mogła by też doprowadzić jakbyś przyjął do wiadomości, że wszystko nie jest czarne lub białe, i między sukcesem, a żałosną porażką jest jeszcze wiele miejsca. :)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2011 dnia: So, 09 Październik 2021, 18:28:28 »
Cyberpunk jest zarypisty.

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2012 dnia: So, 09 Październik 2021, 18:48:49 »
Biorąc pod uwagę wyniki sprzedaży, a nie kurs akcji, bo o wynikach sprzedaży mówimy. CDP dawało jakiś komunikat, że jest lipa? Więc nie mówimy o faktach, a o domysłach.

Wyniki sprzedaży wpłynęły na zachowanie kursu akcji. Rynek oczekiwał jednego a w praniu wyszło co innego.
Oczekiwałbyś, że Kiciński wyjdzie na scenę i powie, że jest lipa? Ciekawe podejście pod względem PR.

Cytuj
Ktoś inny może zinterpretować, że skoro jest kilkadziesiąt milionów zysku w kwartale to i tak jest bardzo fajnie więc sukces,

Z takim podejściem życzę temu komuś masy szczęścia w inwestowaniu, bo bardzo mu się przyda. Ale czarno to widzę.

Cytuj
BTW, "dramatyczny", "żałosny" itp. aż mi się bazyl i jego "brutalne" przerywanie przypomniało.

Dobre. Chyba należałoby wprowadzić na forum "zasadę Bazyla" i uznać, że ten kto odwołuje się do Bazyliszka przegrywa dyskusję. ;)

Cytuj
https://raportzintegrowany2016.gkpge.pl/pl/odpowiedzialnosc/pge-na-rynkach-kapitalowych/co-wplywa-na-cene-akcji.html

Odnoszę takie niejasne wrażenie, że wpisałeś w wyszukiwarkę frazę "czynniki wpływające na cenę akcji" i wkleiłeś link.
Tak z czystej ciekawości i nie musisz publicznie odpowiadać, ale przyznam, że mnie to nurtuje: długi staż na GPW?

Mogła by też doprowadzić jakbyś przyjął do wiadomości, że wszystko nie jest czarne lub białe, i między sukcesem, a żałosną porażką jest jeszcze wiele miejsca. :)

Oczywiście, że jest wiele miejsca. Tylko wskaż to miejsce w którym ja użyłem sformułowania "żałosna porażka". Bo napisałem (zdaje się) "umiarkowana porażka" i biorąc pod uwagę wyniki finansowe (gdzie 1 mld $ = sukces) podtrzymuję tę opinię.
Cyberpunk miał pozwolić Redom na wspięcie się na kolejny szczebel drabiny i umożliwić równoległe prace nad dwoma tytułami AAA. Biorąc zaś pod uwagę, że obecne zyski z CP to mniej więcej koszt produkcji jednego dużego tytułu AAA a ich dotychczasowe wolne środki (sprzed premiery) to troszkę mniej niż więcej od kosztu produkcji drugiego takiego tytułu to tym samym bardzo ciężko jest mi sobie wyobrazić żeby faktycznie przeszli poziom wyżej i robili dwie duże gry jednocześnie. Co sprawia, że wracamy do pytania: czy w tym momencie w CDProjekt jest miejsce na grę AAA pod roboczym tytułem "Thorgal"?
Zakładając, że nie chcą iść po bandzie i rezygnować z poduszki finansowej zbudowanej dzięki W3 obstawiałbym, że bardziej prawdopodobny jest wariant "1 z 3" niż "2 z 3".
Wiedźmin 4
Cyberpunk 2/Cyberpunk online
Thorgal

Na razie w ten sposób oceniałbym prawdopodobieństwo kolejności w jakiej dane tytuły trafiałyby na tapet w zw. z czym wydaje mi się (przypuszczenie a nie fakt), że miejsca na Thorgala tutaj raczej nie ma i będę bardzo zdziwionym kotem jeżeli okazałoby się być inaczej.  ;D

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Rodrigues

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2013 dnia: So, 09 Październik 2021, 20:20:37 »

Wiedźmin 4
Cyberpunk 2/Cyberpunk online
Thorgal

Na razie w ten sposób oceniałbym prawdopodobieństwo kolejności w jakiej dane tytuły trafiałyby na tapet w zw. z czym wydaje mi się (przypuszczenie a nie fakt), że miejsca na Thorgala tutaj raczej nie ma i będę bardzo zdziwionym kotem jeżeli okazałoby się być inaczej.  ;D

No dobra, ale kto mówi, że ten Thorgal ma wyjść jutro? Równie dobrze może być tak jak napisałeś powyżej. Ale według mnie prędzej czy później dostaniemy taki tytuł.

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2014 dnia: So, 09 Październik 2021, 23:10:42 »
Nikt tego nie mówi.
Deliberujemy czy CDProjekt w ogóle wyda grę pt. "Thorgal". Wg mnie jest to gorzej niż mało prawdopodobne z powodów, które przytoczyłem.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Nephilim

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2015 dnia: So, 09 Październik 2021, 23:41:57 »
Bardzo podoba mi się kiedy Piotr Rosiński mówi "będzie gra wideo" a kilku rozmówców mówi: "nie będzie!". ZABAWUNIA XD

Btw.: wymieniona powyżej gra Kingdom Come: Deliverance to dla mnie RPG wszechczasów. Natłukłem w niego 400h. Na przykladzie tej gry widać, że jeśli ma się pomysł na scenariusz to brak czarów a 'zaledwie' machanie mieczem i strzelanie z łuku (a i to nie od razu) w pełni wystarczy aby usatysfakcjonować gracza. Thorgal zrobiony w podobny sposób jak KC:D rozdałby po całości.

Offline 79ers

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2016 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 21:42:59 »
Przygodówka z Thorgalem była słaba, karcianka również taka sobie, ale miała polską wersję więc wpadło trochę kart do klasera.Nowa  gra z Thorgalem to raczej kiepski pomysł, podobnie jak kiedyś audiobooki.

Jedyne co bym przygarnął to FDC z Thorgalem , ewentualnie te mizerne medale z 2001 roku.

Thorgala bardzo lubię - nie tylko i wyłącznie przez sentyment - ale jako bohatera gry prędzej widziałbym Yansa - BD Hansa.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2017 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 21:44:58 »
Mnie się gra Thorgal podobała. Miała te dodatkowe plansze narysowane przez Rosińskiego, ładną muzykę, fajnie grało mi się w runy ze Śmiercią itd.  Miło wspominam. :)
Ale dubbing był okropny.

Online JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2018 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 23:26:07 »
Ja nie daję większych szans na Thorgala od Redów, ale dla optymistów polecam fotorelację z wizyty na FB Piotra Rosińskiego. Wg mnie to był comission połączony z warsztatmi/spotkaniem z Rosińskim, ale oczywiście każdy może tam zobaczyć co chce :)

Online Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2019 dnia: Nd, 10 Październik 2021, 23:29:55 »
A jak kilka miesiecy temu byl mlody Rosinski, to tez z comissionem i warsztatami? ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2020 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 06:30:19 »
Pewnie tak. Dopóki ktoś nie wypatrzy JVH w CDPR, nie ma się czym buzować.

Online Szekak

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2021 dnia: Pn, 11 Październik 2021, 06:38:01 »
Tylko sek w tym, ze teraz sie wszystko zalatwia przez neta czy telefon, a "wypatrzenie" Rosinskich to zaplanowany ruch. Imo gra musi byc w produkcji juz ladny kawalek czasu.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2022 dnia: Nd, 24 Październik 2021, 23:04:01 »


Prawie 20 lat różnicy. Lata niestety robią swoje...

Offline Grzesko

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2023 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 00:04:33 »
A pierwsza to nie jest Aaricia a druga Kriss? Jak dla mnie to wlasnie tak i jedna i druga bdb narysowana.

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2024 dnia: Pn, 25 Październik 2021, 22:52:03 »
Prawie 20 lat różnicy. Lata niestety robią swoje...

Chciałbym na dzień dzisiejszy umieć choć w ćwierci rysować tak jak ta Kriss została narysowana.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".