Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 486712 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1890 dnia: Śr, 11 Sierpień 2021, 18:06:25 »
Zamówiłem teraz 4 tomy i zobaczymy co dalej. Co miesiąc będę zamawiał po kilka tomów.

Jak Ci się spodoba to najlepszego mięska jest jeszcze 12 tomów. W tej sytuacji bardziej ekonomicznie będzie to rozbić na dwie dostawy po 6 tomów niż 3 po 4. Resztę (jeżeli będziesz odczuwał taką potrzebę) lepiej wypożyczać z biblioteki.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ukaszm84

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1891 dnia: Śr, 11 Sierpień 2021, 19:27:10 »
Ja całkiem niedawno uzupełniłem całość, łącznie ze spin-offami wszystkimi. No i do 16 jest sztos, potem coraz gorzej, pod koniec już nie da się czytać (z drobnym wyjątkiem Dorisona w Szkarłatnym ogniu, ale niewiele mógł zrobić). Ze spin-offów podobała mi się większość Kriss De Valnor, do czasu aż Sente to pisał (którego nie lubię w głównej serii, ale tutaj o dziwo było naprawdę nieźle). To co pisze Yann niestety jest pełne dziur logicznych, czyli całość Louve i Młodzieńczych lat, mimo niekiedy niezłych pomysłów scenariusze są bardzo słabe. Ale Vignaux bardzo fajnie rysuje chociaż dwa ostatnie tomy głównej serii, tyle dobrego.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1892 dnia: Śr, 11 Sierpień 2021, 23:50:28 »
Do 23 seria obowiązkowa. Tomy 17-23 też trzymają poziom i nie są gorsze od 1-16. Potem to już tylko można sprawdzić najlepiej pożyczając. No, ja mam wszystkie odcinki, 30 zł raz na pół roku to żaden wydatek to czemu nie kupić nawet słaby album. Nawet zdarzają się przebłyski i odcinek 33 lub pierwsze 4 z Młodzieńczych lat dają rady.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1893 dnia: Cz, 12 Sierpień 2021, 08:02:58 »
Z tym 17-23 to zupełnie się nie zgodzę. Wątek Shaigana to jedna z głupszych rzeczy jakie van Hamme napisał w całej swojej karierze.

Offline Jaxx

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1894 dnia: Cz, 12 Sierpień 2021, 13:37:29 »
Wątek Shaigana może i jest głupkowaty, ale już jego składowe, czyli "Piętno wygnańców" i "Klatka" są super i pominięcie ich byłoby stratą. A "Giganci" to fajna przygodówka w stylu "Ponad krainą cieni", chociaż o klasę niżej. Jak dla mnie Thorgala trzeba czytać do "Błękitnej zarazy" - prawdziwe tąpnięcie jakości następuje po niej.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1895 dnia: Cz, 12 Sierpień 2021, 13:53:39 »
To prawda, moim zdaniem poziom po 16 spada ale jeszcze nie tak drastycznie na początku, potem już równia pochyła z Anielem na końcu, który jest koszmarny. Ale ja mimo wszystko trochę żałuję, że nie dali Sentemu dokończyć tego, co zaczął, bo momentami fajnie się to zazębiało jako taka duża historia w połączeniu z Kriss De Valnor

Offline Zamorano

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1896 dnia: Cz, 12 Sierpień 2021, 20:32:24 »
Za ostatni klasyczny, masterpiece album osobiście uważam właśnie 19tą "Niewidzialną fortecę" (gra w lidze tej samej co "Strażniczka kluczy" imvho, bardzo klasyczny album, zawiera mnóstwo dobrze ogranych i świetnie  narysowanych toposów na których zbudowano magię tej serii). Choć i później trochę fajnych albumów i w głównej serii i w spin offach jest. Choć jest nierówno zarówno literacko jak i w obrazku. "Giganci" faktycznie zalicza się do tych lepszych po granicznej "Niewidzialnej fortecy".
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Sierpień 2021, 20:34:35 wysłana przez Zamorano »
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm


Online Takesh

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1898 dnia: Nd, 15 Sierpień 2021, 08:58:02 »
Twórca Kapitana Żbika? W sensie jeden z rysowników chyba? 🤔

Online freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1899 dnia: Śr, 18 Sierpień 2021, 18:35:39 »
thorgal official na insta podali ze lelombard przygotowuje trzy pierwsze thorgale z nowymi kolorami i nowymi okładkami.

Pimpek

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1900 dnia: Cz, 19 Sierpień 2021, 02:19:08 »
Twórca Kapitana Żbika? W sensie jeden z rysowników chyba? 🤔

Dokładnie! Tak to przedstawili jakby Rosiński tego Żbika jeśli nie wymyślił, to co najmniej jako pierwszy rysował.

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1901 dnia: Pt, 20 Sierpień 2021, 12:04:45 »
thorgal official na insta podali ze lelombard przygotowuje trzy pierwsze thorgale z nowymi kolorami i nowymi okładkami.

Dasz linka?

Online freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1902 dnia: Pt, 20 Sierpień 2021, 12:47:08 »

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1903 dnia: So, 21 Sierpień 2021, 18:43:46 »
Strzyżenie fanów na całego, gdy seria schodzi na manowce. Czyli nie tylko w Polsce zauważono, że ostatnie tomy to już jedynie produkt thorgalopodobny i trzeba ratować sprzedaż takimi sztuczkami?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline JanJ

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1904 dnia: So, 21 Sierpień 2021, 22:21:32 »
Trudno się nie zgodzić. Ciekawe czy rzeczywiście ktoś będzie na nowo kolorował te tomy i jaki będzie tego efekt?